UWAGA!!! ALARM!!! SKAŻENIE!!! WODA NIEZDATNA DO PICIA!!!

3.8
(9)

W Łapanowie ponownie doszło do skażenia wody. Woda z ujęcia w Chrostowej jest NIEZDATNA DO PICIA!

UWAGA!!! ALARM!!! SKAŻENIE!!! WODA NIEZDATNA DO PICIA!!!

Oto informacja sanepidu w Bochni:

Komunikat z dnia 09 lipca 2019 r.

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni w sprawie jakości wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni po zapoznaniu się z wynikiem badania próbki wody pobranej przez przedstawicieli PPIS w Bochni w dniu 08 lipca 2019r. –
sprawozdanie nr LW/2593-1/ NS/2019 (data wpływu: 09 lipca 2019r.) stwierdził, że woda nie spełnia wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294) z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej wartości parametru bakterii grupy coli, która wyniosła
4 jtk/100ml wody (wartość dopuszczalna 0 jtk/100ml), Escherichia coli 4 jtk/100 ml (wartość dopuszczalna 0 jtk/100 ml)

W związku z powyższym wydano decyzję stwierdzającą

brak przydatności wody do spożycia przez ludzi

w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa

Do zakażenia organizmu człowieka  bakteriami grupy Coli i Escherichia coli dochodzi po wypiciu  skażonej wody przez konsumenta, co prowadzi do wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych. Natomiast kąpiel w wodzie zanieczyszczonej bakteriami grupy Coli i Escherichia coli może być przyczyną wystąpienia infekcji dróg moczowych.

W związku z powyższym:

 • Woda z kranu nie może być spożywana , ani używana do spożywania posiłków.
 • Woda z kranu nie może być używana w procesie produkcyjnym żywności.
 • Woda z kranu nie może być używana do mycia owoców, warzyw i naczyń kuchennych.
 • Woda z kranu nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych ran.
 • Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych to jest spłukiwania toalet.

Gminny Zakład Komunalny Kobylec 64 a, 32-740 Łapanów jako zarządca obiektu został zobowiązany do poinformowania osób korzystających z wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa o jej braku przydatności do spożycia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

W dniu 08 lipca 2019 r. w ramach sprawowanego nadzoru sanitarnego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni  pobrał   próbę wody do spożycia z Gminnego Zakładu Komunalnego w Kobylcu.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w Chrostowej zaopatruje w wodę przeznaczoną do spożycia gminę Łapanów i m. Zagórzany w gminie Gdów.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa zaopatruje 5420 osób.

Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie przydatności wody do spożycia.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że gmina organizuje już z hurtowni dostawy wody, która ma być rozdawana mieszkańcom przy GZK. Nieoficjalnie – maja to być dwie butle po 5 litrów na rodzinę.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.8 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
33 Comments

 1. tiiiaaaa…JEDNAK WEDŁUG MNIE NAJKORZYSTNIEJSZA DLA MIESZKAŃCÓW JEST LIKWIDACJA GMINY….A TAK TO PRZEZ NAJBLIŻSZE LATA KOSZTY ŻYCIA BĘDZIEMY MIELI NICZYM W STOLYCY …
  JAKIE OSZCZĘDNOŚCI BYŁYBY GDYBY NIE TRZEBA BYŁO UTRZYMYWAĆ URZĘDU…;)….NO ALE….A PROPOS A GDZIE TAK KASA CO ZNIKŁA W POPRZEDNICH LATACH SIĘ PODZIAŁA….
  TRZEBA BY POSZUKAĆ KTO DOMY W TYM CZASIE POBUDOWAŁ W URZĘDZIE ALBO WŚRÓD FIRM ZNAJOMYCH W URZĘDZIE…

 2. Pozew zbiorowy przeciw gminie?. Tylko, że gmina to My, mieszkańcy. Gmina nie ma własnych pieniędzy, wszystko czym dysponuje pochodzi z różnego rodzaju naszych podatków. Więc składając pozew przeciw „instytucji gminy” i wygrywając go, sami sobie wypłacimy odszkodowania, z tym że, „dostając” np: 100 zł do jednej kieszeni z drugiej musimy wyjąć 150 zł na pokrycie kosztów procesowych i obsługę wypłat itp. To tak dla zobrazowania jaką „fantastyczną” instytucją jest system funkcjonowania państwa.

  • I tak i nie. Zawsze pozew zbiorowy można wnieść przeciw trucicielowi w postaci zakladu który za to odpowiada.

 3. Od prawie 3 lat co jakiś czas dochodzi do skażenia wody. Każda taka akcja naprawcza ujęcia, oczyszczania wodociągu i dostarczania wody pitnej kosztuje dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy zł. Dlaczego gmina nie inwestuje w studnie głębinowe. Za koszt poprzedniego skażenia bylo by kilka profesjonalnych studni glebinowych. Co roku mozna by było kolejne wybudować. Wiele gmin korzysta z takiego rozwiazania. Z punktu widzenia usytuowania terenu naszej gminy mamy bardzo dobre warunki. Do tego celu można też wykorzystać fundusze unijne i rządowe.

 4. Musimy się przyzwyczaić, lepiej nie będzie ” chyba” . Proponuje się zapoznać z tematem budowy i odprowadzania ścieków oczyszczonych „przemysłowych” przez pewną firmę produkcyjną w Lu……. do rzeki, z rzeki do kranu. Wszystko na stronie gminy-trzeba dobrze szukać.

 5. Musimy się przyzwyczaić, lepiej nie będzie ” chyba” . Proponuje się zapoznać z tematem budowy i odprowadzania ścieków oczyszczonych „przemysłowych” przez pewną firmę produkcyjną w Lubo…….

 6. Moi drodzy przyzwyczajmy się do tego faktu. Proponuję zapoznać się z tematem budowy oczyszczalni ścieków w Grabiu przez pewna firmę produkcyjną , a oczyszczony ściek do rzeki, z rzeki do oczyszczalni i wodociąg.

 7. Z tego co wiadomo Pan Paszkot nie jest już kierownikiem. Chcieliście konkursu na kierownika gzk, odbył się i ciekaw jestem czy będzie taki kierownik wspaniały że nagle nie będzie skazeń wody? Myślicie że tu winni są ludzie? Sami wiecie że wodociąg wymaga inwestycji i remontu i takie sytuacje skazen będą się powtarzać, z tym że teraz będziecie najeżdzać na nowego kierownika

 8. na milosc boska kolejny raz skazenie wody.. informują ze woda skazona a płacimy za czysta wode pozatym ja innej wody nie mam chyba ze z potoku jeszcze lepsza bo z gownami…niech wojt sam przywiezie mi wode do domu

  • my również chętnie dołączymy….to jest parodia ciągłe biegunki,lekarze.ZMOBILIZUJMY SIĘ I POZEW ZBIOROWY-DOŚĆ TRUCIA!

  • A składajcie sobie pozwy, ale po co??? kij to wie… bo winni są wasi i nasi sąsiedzi, ludzie mieszkający obok, ludzie którzy mają w głębokim poważaniu to gdzie ich gówna spływają, i jaką szkodę sami sobie i innym robią, zakłady odprowadzające ścieki kątem, podziurawione szamba spływające do potoków, wód gruntowych itd. Szambo opróżniane tylko raz w roku dla formalności??? gratuluję głupoty, ale czego innego się spodziewać… Marna wiedza, mentalność… Swoją drogą jakby wszyscy byli do kanalizacji podpięci to w wodach nie byłoby tyle tego fekaliowego syfu. Każdy pewnie wie kto i gdzie wylewa gówna gdzie nie powinien… ale w gminie udają, że nie wiedzą.

 9. Wczoraj i dziś musiałam iść z moim 3-miesiecznym synkiem iść do lekarza,bo katar,wysypka,kichanie i zaczerwienione oczy. Po wizytach dowiedziałam się, że woda skażona.ZNÓW! Nie wiem co o tym myśleć. Strasznie się boję. Mam dość tego miejsca,co chwilę albo brak wody albo skażona. Myślimy o wyprowadzce z tej gminy. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam.

 10. Skażenie wodociągu 2017 Paszkot był zastępcą kierownika pracował na ujęciu wody 2018 jest kierownikiem w lutym skażenie wodociągu w lipcu skażenie wodociągu. To co może jakaś podwyżka by się Paszkotowi należała za tą dbałość o nasze zdrowie ?.

 11. Dlaczego robicie z ludzi baranów jak i tak wody do picia nie rozdają w GZK tłumacząc że nie ma i nie będzie.
  Baran do Barana

 12. 10l wody na rodzinę do gotowania, mycia i kąpieli, śmiech na sali. Kiedy ubojania zapłaci za te ciągłe problemy?

 13. Współczuję ludziom którzy mają małe dzieci. Do każdego domu dzisiaj Zakład Komunalny powinien dowieść wodę przecież starsi ludzie nie będą chodzić po remizach i nosić wodę. Panie wójcie Paszkot wziął podwyżkę to niech teraz wywiąże się i rozwozi wodę po domach albo na zbity pysk … . Skoro chlor zabija bakterie coli to co się stało kierowniku Marcinie Paszkot ???.

 14. Zaczyna mnie to bawić. 17 maja na sesji wójt w odpowiedzi na pytanie radnego czy rura do potoku jest zabetonowana odpowiedział że niezostało wykonane jego polecenie i opowiadał jak to właśnie muszą tamtędy wypuszczać deszczówkę razem ze ściekami A dzisiaj mamy skażenie wodociągu pałeczkami okrężnicy czyli Coli pochodzącymi z jelit ludzi i zwierząt. Po pierwsze kierowniku Paszkot dlaczego Nie wykonałeś polecenie wójta ? dlaczego Niewykonujesz obowiązku kontroli szczelności sieci kanalizacyjnej do czego jesteś zobowiązany ?przez twoje zaniedbanie Podczas deszczu tak jak to wójt opowiadał do rzeki płyną ścieki wylotem awaryjnym. A po drugie kierowniku Paszkot sam chwaliłeś się na sesji
  zakupem nowej lampy nowych systemów uzdatniania wody i chlorowania więc jakim cudem bakterie jelitowe kałowe przedostały się do wodociągu ???. To ile to już lat Paszkot jest kierownikiem a był Vice kierownikiem wodociągów?.

 15. Witam. Mieszkam na terenie gminy od sześciu lat,i co jakiś czas jest problem z wodą, jak jej nie brakuje to jest skażona.Jak stawiałem dom to musiałem zamontować szambo szczelne I regularnie wywozi firma nieczystości do oczyszczalni.Pytam się ile jest gospodarstw które wypuszczają nieczystości na łąkę lub do jakiegoś rowu.Przydała by się kontrola kwitów czy mają wogóle i czy regularnie wywożą.Chciałbym żeby to zgłosić do odpowiednich organów i ukarać winnych

  • Panie Jerzy ja bylam osobiście u p.Roja zglaszalam ten problem bo po sąsiedzku 5-cio osobowa rodzina wywozi szambo raz na dwa lata gowna wypuszczają z szamba do strumyka i co…i nic..a ile jest takich gospodarstw co tak samo robia

  • Chyba musiała by być jakaś ofiara śmiertelna aby coś się zmieniło. Raz – wypadek losowy, drugi raz – zaniedbanie, trzeci raz – śmiem twierdzić że to działanie z premedytacją i prokurator powinien się zainteresować. Zapewne po każdej awarii były plany naprawcze, działania prewencyjne, itp. . Czyżby tylko na papierze?

 16. Jakim cudem otwarte są wszystkie sklepy spożywcze, cukierne ubojnie, bar, przychodnie?!!! Toż to zagrożenie epidemiologiczne!!! Dzwonię do sanepidu!!!

 17. Wójt wyraźnie mówił na sesji dotyczącej przekształcenia oświaty, że woda sama czysta się nie zrobi, że potrzeba inwestycji w wodociąg, że to jest priorytet. Jest nagrane, ale Rada zablokowała oszczędności, a teraz udajemy, że nie wiemy jak było??

Komentowanie jest wyłączone.