[UWAGA] Alarm odwołany. Woda zdatna do picia!

Fot. pixabay.com

Alarm odwołany. Woda z łapanowskiego wodociągu jest zdatna do picia!

Po południu Sanepid wydał komunikat w sprawie przydatności do spożycia wody z łapanowskiego wodociągu. Po ostatnim badaniu okazało się, że wszystko z nią jest już w porządku. Można jej używać bez obaw o zdrowie.

Oto komunikat:

Komunikat nr 3 z dnia 6 lutego 2019r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni w sprawie jakości wody do spożycia pochodzącej z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni po dokonaniu analizy wyników badania próbek wody pobranych dnia 4 lutego 2019r. przez przedstawicieli PPIS w Bochni – numerysprawozdań wraz z punktami poboru:

– nr LZT/W/162/N/2019 – Urząd Gminy w Łapanowie,

– nr LZT/W/165/N/2019 – Gminny Zakład Komunalny Kobylec,

– nr LZT/W/166/N/2019 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbydniowie,

– nr LZT/W/163/N/2019 – Szkoła w Grabiu,

– nr LZT/W/167/N/2019 – Stacja Uzdatniania Wody w Chrostowej,

– nr LZT/W/164/N/2019 – Oczyszczalnia Ścieków Nieszkowice Wielkie,

(zakres oznaczonych parametrów: mętność, barwa, zapach, smak, glin, przewodność elektryczna, bakterie grupy coli, bakterie Escherichia coli, Enterokoki oraz Clostridium perfringens)

oraz próbek wody pobranych na zlecenie zarządcy wodociągu tj. Gminny Zakład Komunalny w Kobylcu:

– nr 245/Z/2019 – Gminny Zakład Komunalny Kobylec,

– nr 246/Z/2019 – Szkoła Podstawowa w Łapanowie

(zakres oznaczonych parametrów: mętność, barwa, ph, zapach, smak, glin, przewodność elektryczna, bakterie grupy coli, bakterie Escherichia coli oraz Clostridium perfringens)

stwierdza, że jakość wody produkowanej przez Stację Uzdatniania Wody w Chrostowej zaopatrującej w wodę Wodociąg Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa w gminie Łapanów, Strefę Zbiorowego Zaopatrzenia Wola Nieszkowska – Nieszkowice Wielkie w gminie Bochnia oraz mieszkańców miejscowości Zagórzany w gminie Gdów pod względem badanych parametrów  odpowiada wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294).

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni dnia 6 lutego 2019r. wydał decyzję nr 18/19, znak: NHK-430-01-10-04/19 stwierdzającą wygaśnięcie decyzji nr 16/19 z dnia 1 lutego 2019r. o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi pochodzącej
z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa.

W związku z powyższym woda może być bezpiecznie używana do picia, jak również innych celów domowych.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Bochni

mgr inż. Halina Bielec

A oto Wasze komentarze:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
10 Comments

 1. Nie przesadzajcie, za granica jak napijesz sie wody to z miejsca mas sraczke. Skazenie nie zagrazalo nikomu to dmuchanie na zimne.

  • Hahaha. Tylko niech zięcia z synem przypilnuję żeby lampy tym razem włączyli. Kostka brukowa u sasiada poczeka:-)

    • Eee tam, kumoterstwo. Zwykły przypadek, najlepsi z najlepszych. Jeszcze o siostrzeńcu z oczyszczalni zapomniałeś, córce w szkole, siostrzenicach w szkołach.

     • Później się dziwimy że nie ma prawa wyjść na jaw ani w jaki sposób bakteria przedostała się do wodociągu ani też dlaczego była jest i będzie słynna tak zwana niezgodność licznikowa czyli sponsoring prywatnego biznesu kosztem mieszkańców.

 2. W badaniach na ujęciu wody występowały dwie bakterie gangreny na 100ml następnie w sieci 1na100ml To w takim razie dlaczego ujęcie przepuściło bakterie gangreny do sieci wodociągowej co tam się stało ???. Czy to przypadek że akurat teraz Jaką mamy gwarancję że się nie powtórzy i czy naprawdę nikt w godzinach nocnych nie nadzoruje urządzeń???.

 3. No i super… Do kolejnej edycji skażenia. Zważywszy że od badania do ogłoszenia wyników mija zwykle 2-3 dni to jeszcze nie raz się tego syfu napijemy. Płukał ktoś wodociąg?

Komentowanie jest wyłączone.