Ubrzeż. Sołtyska zrezygnowała. Kto teraz?

Ubrzeż. Elżbieta Duda – to ona będzie teraz sołtysem Ubrzeży! Kto prócz niej?

Poprzednia sołtyska zrezygnowała. Teraz Elżbieta Duda. Kto prócz niej?

24 lutego 2019 r. odbyło się zebranie wiejskie wsi Ubrzeż, podczas którego wybrano sołtysa i pozostałych członków Rady Sołeckiej. Po rezygnacji wieloletniej sołtys wsi – Zofii Szewczyk, sołtysem wybrana została Elżbieta Duda. Poza nią w skład Rady Sołeckiej weszli: Leszek Cyz, Anna Gacek, Krzysztof Marciniak i Jan Stróżak.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
7 Comments

  1. Ubrzez nie jest zaniedbywana ,porze dnia Pani Sołtys zrobiła bardzo dużo od wodociągu przez gazociąg,telefony przypomnieć należyże inne wioski nie miały oświetlenia u nas było.Drogi asfaltowej jedynie co zostało do zrobienia to kanalizacja szkoda tylko że ludzie tak szybko zapominają o zaslugach widząc tylko swój koniec nosa,bardzo przykre.Rogatka też była zgłaszania wielokrotnie co można sprawdzić w protokolach z posiedzeń,niestety w odpowiedzi na wnioski nikt nie podpisze wyroku na siebie bo nie ma chodnika a jest bardzo niebezpiecznie wszyscy to wiedzą.Jednak tak jak każdy Polak umiemy tylko krytykować ale jak przyjdzie coś od siebie dac ,to wtedy każdy chowa głowę w piasek.Szara polska rzeczywistość.Przykre.

  2. Też tak myśle. Tak się dzieje nie tylko na Ubrzezy ale też w innych miejscowościach. Chciałem coś z tym zrobić ale nie wiem gdzie można z tym pójść. Do gminy? Myślę że ktoś musi w końcu coś z tym zrobić.

  3. Ubrzeż od dawna jest zaniedbywana, a Pani Sołtys od lat nie zrobiła dla miejscowości NIC! Ciemno jak wiadomo gdzie, bo nawet nie było odpowiedzialnego za to, żeby się przez kilka lat zająć latarniami (które lata nie świeciły), gdzie jakiekolwiek inicjatywy! Wieś umiera, ponieważ nie ma włodarza, który podjąłby się jakichkolwiek sensownych kroków. W innych wsiach jakoś ludzie potrafią się zorganizować i działać pod odpowiednim przywództwem. A u nas? Phh.. Władza to również odpowiedzialność – nowa Pani Sołtys, proszę o tym nie zapominać.

  4. Zgadzam sie z przedmówcą! Jakim prawem ludzie nie zameldowani mają prawo wybierać sołtysa! I nie są to tylko pojedyncze przypadki! Wydaje mi się że chyba ktoś powinien to weryfikować gdyż czasem jeden głos ma znaczenie. Mam nadzieję że ktoś w końcu na to zwróci uwagę. Pozdrawiam

  5. Należałoby się lepiej zastanowić na jakiej podstawie weryfikowani są mieszkańcy danej miejscowości podczas wyborów i samego procesu głosowania – w wyborach, zarówno tegorocznych jak i poprzednich, uczestniczyły osoby niezameldowane w Ubrzeży! Ba, nawet w naszej Gminie… To niedopuszczalne. Celowe wprowadzanie w błąd i mataczenie w wyborach – nawet w tak mikroskopijnej skali, jak wybory sołtysa – powinno mieć swoje konsekwencje, a przynajmniej powinno być weryfikowane przed głosowaniem. Nie pozostaje nam nic innego, jak dalej trwać w tej jakże dobrze gospodarowanej miejscowości, gdzie nawet dzieci nie mogą bezpiecznie przejść przez drogę i czekać na autobus szkolny na Rogatce. Nie zgadzam się na usprawiedliwianie wszystkich niedociągnięć tłumaczeniem, że „gmina nie ma pieniędzy”. To kpina z ludzi. Dziękuję. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących mieszkańców naszej wsi.

Komentowanie jest wyłączone.