[TYLKO U NAS] Wszyscy wyciskają brukselkę. Łapanów – masakra, dno i żałość!

Fot. Poxabay

Miliony z unii proszą, by po nie sięgnąć. Polska ma do wzięcia więcej, niż w poprzednich latach. Łapanów – masakra… Nie bierze nic!

To szokująca informacja! Unijne pieniądze wprost leżą na ulicy! Instytucje publiczne dwoją się i troją, by jak najwięcej z nich rozdać. Gminy wiejskie maja przy tym preferencje. Tymczasem…

Od 2015 roku Gmina Łapanów starała się o unijne pieniądze zaledwie trzy razy! Aż w dwóch przypadkach dostała ODMOWĘ, co oznacza, że wnioski były po prostu źle przygotowane! Dofinansowanie dostała tylko raz. Na kwotę… 76,5 tys. zł.

To żałość i wstyd! Pobliski Nowy Wiśnicz z UE czerpie w tym roku kilka milionów złotych! Łapanów nie jest tymczasem w stanie zadbać nawet o interesy swoich mieszkańców. Z tego powodu, że gmina nie przygotowała odpowiednich dokumentów, żaden z mieszkańców gminy nie może nawet skorzystać z 8 tys. zł dofinansowania do nowego pieca.

W ostatnich trzech latach Łapanów tylko raz starał się o unijne finansowanie z sukcesem. Z funduszy UE dostał jedynie dofinansowanie na rozbudowę sieci wodociągowej w Grabiu i Tarnawie. To właśnie te 76,5 tys. zł. Poza tym ani grosza.

To samo gmina chciała zrobić w Cichawce, ale tu wniosek już nie spełnił warunków. Gmina dostała odmowę. Podobnie jak w przypadku programu rewitalizacji gminy.

W tym samym czasie Wiśnicz realizuje ze środków unijnych projekt cyfryzacji gminy. Niebawem mieszkańcy niemal wszystkie sprawy będą tam mogli załatwiać online. Toczą się liczne szkolenia. Z UE pochodzą tam pieniądze na inwestycje. Budują się szkoły, remontują się drogi. Wiśnicz stara się przyciągać turystów, zapewniać im atrakcje… Łapanów leży.

Gmina stara się co prawda o pomoc na budowę placu zabaw przy szkole w Zbydniowie, fundusze na zagospodarowanie otoczenia wokół świetlicy wiejskiej na Wolicy oraz w Chrostowej. Ale wynik tych starań jest niepewny. Wnioski są w trakcie oceny. Podobnie jak prośba o dofinansowanie do remontu placu zabaw przy przedszkolu w Łapanowie. Zresztą, wójt obiecywał to zrobić z oszczędności na likwidacji kuchni. Teraz chce brać na to pieniądze z UE…

Od 2015 roku gminie nie udało się pozystać z Brukseli nawet 100 tys. zł! MASAKRA!

Zobaczcie zobowiązanie wójta, że pieniądze zaoszczędzone na kuchni w przedszkolu w nim zostaną. Nie miały pochodzić z UE:
8 Comments

  1. Słowo wójta jest tyle warte co psie odchody . Z jednego i drugiego żyzność żadna ,a i owoców brak . Rodzina gminna ,to bardzo patologiczna rodzina. Chytre to takie ,że by gów.o z pod siebie zjadło .

  2. A czego sie spodziewacie po ludziach ktorzy grzeja stolki dzieki znajomoscia. W kazdej prywatnej instytucji za brak wynikow i nie udolnosc wylecieli by na pysk.A w gminie maja sie swietnie towarzystwo wzajemnej adoracji. Nauczeni nic nie robic brac kase i udawac Panow ale czego sie spodziewac jesli osoba idaca na emeryture trzyma miejsce dla swojego dzieciaka ktory nic nie umie ale jest swoj .Osoba ktora jest zdolna i mogla by cos zmienic na korzysc gminy nie jest brana pod uwage.

  3. Ale co dalej redaktorze ? Od wielu miesięcy demaskuje redaktor niekompetencję układy łamanie prawa cynizm i kumoterstwo,lecz niema żadnych dobrych tego owoców .Jak bardzo posunięta jest demoralizacja łapanowckich urzędników skoro opinia mieszkańców jest im obojętna .Wnioskuje iż mieszkańcy są w celu zapewnienia utrzymania klanów urzędniczych ,wójt zaś ma cichutko dbać o coroczne podwyżki i bezkonkursowe przyjęcia do pracy znajomych .Ujawnienie potologi bez naprawy stanu prowadzi do zobojętnienia ! Łapanów przegrał wraz z redaktorem.

  4. dokładnie obecny wójt i reszta świty to ludzie bez perspektyw praktycznie nic nie wnoszące istoty byle się nachłapać nie ważne inwestycję nie ważne dotacje byle się kasa na kontach prywatnych zgadzała począwszy od roja na jacewicz skończywszy,DNO.

  5. Ale o co ten raban, obecny wójt poza parciem na szkło niema nic do zaproponowania, to było jasne od początku. Przepraszam, opanował do perfekcji narzekanie na poprzednika, po mistrzowsku, ale to nie usprawiedliwia jego arogancji i braku kompetencji (tak naprawdę to poprzednik jest jak „LaLiga – Jan Kulig, porównując co najwyżej do naszej okręgówki – obecny wójt”). Kolejne wybory pewnie nic nowego nie wprowadzą, obecna rada + wójt to równia pochyła i zarząd komisaryczny, i choć wiąże się to ze stagnacją i brakiem możliwości rozwoju gminy, to i tak śmiem twierdzić, ŻE KAŻDY DOWOLNY KOMISARZ BĘDZIE LEPSZY OD OBECNEGO WŁODARZA!!!

    • Brawo!!! Nic dodać , nic ująć , bo wszystko rzetelnie opisane w temacie. Obecna władza to DNO.

Komentowanie jest wyłączone.