[TYLKO U NAS] Szok! Tak stara gwardia wysysa gminę!

Odkrywamy kolejne szokujące fakty na temat zarobków w Urzędzie Gminy Łapanów.

Okazuje się, że zarobki w gminie wcale nie są aż tak wysokie jak się może wydawać. Zdecydowana większość osób zarabia tam średnio 3.897,11 zł. Problem w tym, że średnią zarobków w urzędzie zawyża siedem osób ze starej gwardii, które czekają na emeryturę i są w tzw. okresie ochronnym.

Zarobki tych siedmiu osób są prawie o połowę wyższe od całej reszty urzędników gminy! Ludzie, którym się wydaje, że są praktycznie nietykalni i mogą sobie pozolić, by nic nie robić, bo wójt (przynajmniej teoretycznie) i tak nie może ich zwolnić zarabiają średnio… 5.702,86 zł.

 

Porównajcie to teraz ze swoimi zarobkami. Wszystkie kwoty to oczywiście kwoty brutto. Ale i tak szokują jeśli wziąć pod uwagę, że przeciętny mieszkaniec gminy zarabia miesięcznie 3.606 zł (też brutto). Stara gwardia z UG ma 2 tys. zł więcej!

Wszystko to oznacza, że tylko te siedem osób rocznie kosztuje gminę, czyli Was grubo ponad pół miliona zł! Czy ich praca jest aż tyle warta? Wam to zostawiamy do oceny. Prosty rachunek mówi też, że każdego z mieszkańców gminy (czy starego czy dziecko) pensje zaledwie siedmiu osób z urzędu kosztują rocznie prawie 80 zł, czyli ponad 6 zł miesięcznie. Tyle za to płacicie w podatkach!

Faktem też jest, że przez tak wysokie zarobki zaledwie kilku osób średnia zarobków w Urzędzie Gminy to aż 4.264 zł. Przy czym najniższa pensja to tam 2.101 zł, a najwyższa – 10.540 zł (po odejściu byłej sekretarz Anny Piaseckiej to zapewne sam wójt). A wszystko to w gminie, która jest na 20. miejscu najbardziej zadłużonych gmin w kraju i jest zmuszona zaciągać kredyty w firmach pożyczkowych.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
6 Comments

  1. Olbrzymie zadłużenie,afery , wysoki zarobki starych pierdzistołków i nepotyzm , to na chwile obecną jedyne co z czego słynie Gmina Łapanów. A najlepsze jest to ,że jak zwykle winnych brak ,albo wszystkiemu winna poprzednia władza. To ja się pytam obecnej władzy , ilu z Was
    (oprócz oczywiście wójta) ,było na urzędniczych stanowiskach także ,za poprzedniej władzy ? Wydaje mi się ,że ze starej betonowej kadry chyba wszyscy. Wniosek z tego ,że już dawno powinniście zrzec się stanowisk , gdybyście mieli odrobinę honoru. No ale po co ,skoro można doić gminną kase do samej emerytury i popijać kawkę z uśmiechem na twarzy w cieplutkich ,klimatyzowanych pokojach .

  2. Gmina tonie w długach a oni są bezkarni
    Doświadczenie to oni Marek mają ale w zadłużaniu gminy. W każdym normalny przedsiębiorstwie za taki obrót sprawy wylecieli by już dawno na zbity py…

  3. I co w związku z tym ? zarabiają bo maja doświadczenie i awanse o co chodzi ?
    Takie jest prawo zmiencie je a nie […] się do ludzi

  4. Młodzi w urzędach nigdy już nie dostaną takich pensji jak starzy pracownicy zarabiają. Przykre to.

Komentowanie jest wyłączone.