[TYLKO U NAS] Wszystkie tajemnice szkoły muzycznej

0
(0)

Ile właściwie gmina dokłada do szkoły muzycznej? Nawet gmina nie jest w stanie się tego doliczyć.

Pół miliona? Milion? Ile właściwie gmina dokłada? Ile zaoszczędziła na ostatnich negocjacjach? Oto wszystkie tajemnice szkoły muzycznej…

Prezentujemy kolejną porcję informacji, do jakich udało nam się uzyskać dostęp. Jak wyglądają negocjacje ze Stanisławem Chmielkiem? Ile właściwie wójt „ugrał” dla gminy na ostatnich negocjacjach?

Na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć nawet sam Andrzej Śliwa. Na sesji 25 kwietnia wił się kilkanaście minut, by na pytanie nie odpowiedzieć.

– Jeśli od września szkoła nie zacznie się samofinansować, trzeba ją zwyczajnie rozwiązać – mówi jeden z radnych.

Protokół, do którego uzyskaliśmy dostęp wiele wyjaśnia… Negocjacje z Chmielkiem to bicie grochem o ścianę. Ale czy na pewno z Chmielkiem?

Wiadomo już, że za budynek pod szkołę muzyczną gmina słono przepłaca Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta Sobolów. Co więcej, do kwietnia tego roku płaciła za salę, z której korzystał Chmielek ze swoją orkiestrą.

Do kwietnia gmina płaciła za najem budynku ponad…

27 tys. zł miesięcznie!

To ponad 39 zł za metr kwadratowy (plus VAT)!

Średnia stawka, po której gmina wynajmuje swoje lokale pod cele komercyjne to…

20 zł za metr kwadratowy!

Nie sposób się dowiedzieć, ile właściwie gmina płaci teraz, po rzekomej renegocjacji umowy…

Ale… Wiadomo też, że stowarzyszenie jest tylko pośrednikiem! Okazuje się bowiem, że nie jest właścicielem budynku, który wynajmuje gminie. W rzeczywistości jego właścicielem jest parafia! I stowarzyszenie jej płaci!

Chmielek awanturuje się o publikację załączników do umowy z gminą. Ale najważniejszego nie pokazuje… To załącznik numer 1!

Uzyskaliśmy do niego dostęp. TUTAJ. Kwota jest utajniona.

40.800 zł rocznie – informuje Chmielek na posiedzeniu komisji 21 marca.

Czyli 3.400 miesięcznie dla parafii! Ale jest pewien problem…

14 marca ksiądz Jachym stwierdził na innym posiedzeniu komisji, że:

budynek parafialny nieodpłatnie przeznaczył na szkołę muzyczną Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta Sobolów i nie czerpie z tego żadnych środków! (protokół z posiedzenia komisji wspólnych w dniu 14 marca).

Panowie! Ustalcie jak jest! Czyli jak jest?

Oto protokół:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
28 Comments

 1. Plan naprawczy bez najważniejszych i największych oszczędności Tarnawa i GZK nie gwarantuje przyjęcia w RIO natomiast gwarantuje kolejne lata stagnacji. „Radni odrzucili najważniejsze propozycje Wójta”. Tak powinien brzmieć tytuł artykułu bo to co oni uchwalili to tylko stagnacja o wyjsciu do przodu nie ma mowy!

 2. Rada Gminy ma bronić to co przez lata budowano: Muzyka, Sport, Koła Gospodyń, Zabytki. To jest Nasza tożsamość, korzenie Pani Jacewicz jeszcze raz korzenie, Pani zgłupiała razem z Kaczmarczykiem i Grzybkiem, nie uratujecie atakami na Szkołę Muzyczną w Sobolowie Szkoły w Tarnawie, która tak naprawdę jest Szkołą Prywatną za którą płacimy my Podatnicy 10 dzieci w klasie to w Krakowie dopłacałem 600 zł. miesięcznie do takiej Szkoły. Była prywatna. Referendum Proszę Państwa i tyle.

 3. Co do paneli fotowoltaicznych czy ktoś to kontroluje, czytałem artykuł ze prąd był oddawany do instalacji a liczniki stały w miejscu. Człowiek się zorientował przyjechali i sprawdzili licznik był źle podłączony dziwnym trafem u większości zliczał tylko jedna fazę z trzech. – czy ktoś u nas kontrolował

 4. Radny Daniel tak wiele naobiecywał w kampanii żeśmy go wybrali .Panie radny Długosz to chociaż niech pan doprowadzi jedną sprawę do końca i wymuśi na kierownika Marcinie Paszkocie ponowne otwarcie gminnych Szalet bo załatwianie potrzeb do Tojtoja i nieumycie rączek Nieprzystoi.

  • Z roku myślenia uciekło jedno słowo uparcie nie uporacie…istnieje też taka konkluzja, jak na upierdliwca przystało:
   Kiedy mądremu zwrócisz uwagę, to Ci podziękuję (tu dziękuję za uwagę)
   Kiedy głupiemu zwrócisz uwagę, to Cię znienawidzi

 5. A tak serio to na taką gminę jest i tak za dużo szkół podstawowych. Wójt przygotował na tyle rozsądny wariant, że Tarnawa nie zostanie bez szkoły. Nie będzie pustynia. Jak wy się z tym nie uparcie, to zrobi za Was to rząd. Nauczyciele dostaną pieniądze kosztem redukcji placówek. Nasza Gmina jest idealna. A szkoły artystystyczne przejdą pod ochronę ministra.

 6. Jedynmi Radnymi jakim nalezy sie szacunek w tej Radzie jest Pan Dlugosz, Pan Pieteaś, Bukowski i co wiecej nawet Pan Wrona i Pani Chojecka i Pani Irzyk, problem tylko taki że ta ostatnia trójka jest sterowana i nie może mieć własnego zdania choć wydają się w miarę rozsądni. Natomiast Grzyb, Jacewicz i Węglarz oraz Kaczmarczyk i Pruchnik to są ludzie którzy wezmą pełną odpowiedzialność za komisarza lub za kolejne lata destrukcji gminy. Pełną odpowiedzialność.

 7. do upierdliwca szkoła w Tarnawie jest obowiązkiem gminy a szkoła muzyczna nie jest obowiązkowa tylko to biznes kilku osób

  • Nie kłam! To jest plan a może dopłacić mniej jak będzie większy nabór i w tej kwocie też są zaległości niewypłacone przez Roja z tamtego roku. Dobrze piszesz, że w tym roku, bo wcześniej gmina zarabiała, a do Tarnawy dopłacała od kilkunastu lat. Nie manipulujcie na liczbach i nie otumaniajcie ludzi! Liczycie na ich niewiedzę i że kit wciśniecie? Że namieszacie w głowach? Najpierw zadbajmy o nabór, a docelowo plan naprawczy zakłada przeniesienie jej do budynku komunalnego, a być może nawet likwidację jeśli nic się nie poprawi – Radni dziwią się dlaczego Tarnawa przyniesie oszczędności dopiero w 2021 a no dlatego, że odrzucili w lutym uchwałę Wójta żeby wcześniej to zrobić więc jesteśmy już na starcie rok w plecy! I coś co rozkłada tą Radę na łopatki – proszę wykazać oszczędności i programy naprawcze z lat 2014 – 2018 skuteczne i tak świetnie wyliczone i opracowane jak teraz tego Rada żąda – proszę pokazać!

   • JA mam propozycję aby szkole oddać subwencje na ucznia i niech się sama finansuje bez udziału gminy i problem rozwiązany nikt do nikogo nie będzie miał pretensji .

   • Proszę nie porównywać tych szkół. Tarnawa jest szkołą podstawową, której prowadzenie stanowi najważniejszy obowiązek gminy, natomiast Sobolów to szkoła artystyczna, której gmina nie ma żadnego obowiązku prowadzić. Ponadto do szkoły muzycznej tylko w tym roku ma się dopłacić ok. 623 TYSIĄCE zł (p. wyżej).
    Wybierzmy: chcemy chleba czy igrzysk.

  • „Krzysiek”
   Jeśli przedstawiasz jakieś dane liczbowe należałoby się wyjaśnienie.
   – kwota którą przedstawiasz to również 480 tys. które poprzednia władza nie przekazała w roku 2018 z subwencji przypadającej (i otrzymanej z budżetu państwa) na szkołę muzyczną, obracała tymi pieniędzmi – czyli można powiedzieć, że ZAROBIŁA w 2018 roku 480 tysięcy złotych na szkole muzycznej. TAK TEŻ MOŻNA INTERPRETOWAĆ TE DANE LICZBOWE – PRAWDA!!!
   – kolejna sprawa to 36 tys. złotych które gmina (MY!!!) straciliśmy na sądy i pochodne, a jaki tego efekt?, żaden!!!.

   Jak to powiedziała pewna samotna Pani, „Jeśli moja koleżanka ma męża i kochanka – to każda z nas ma chłopa!!!”

 8. Ale z Was zawistniki. Nie podobała się umowa to Roj mógł ją przez 4 lata każdego dnia w imieniu gminy aneksowac i rozwiązać. Nudzi się i czego nie dokonał za stołka urzędowego tego ze swoją watahą zamyka. Jacewicz na sesji mówi, że nie gnębią szkoły? Wstyd jedną pazurami z Tarnawy bronicie, a drugą z Sobolowa tymi samymi pazurami chcecie zaorać. Tak jak i słusznie mówią mieszkańcy Tarnawy. Dzielcie po równo. Dla wielu dzieci to umiejętności wyniesione z tej szkoły artystycznej w Sobolowie pozwolą na pierwsze zarobkowanie, dla innych staną się źródłem zawodowej kariery. A może dajcie głos uczniom. Od zawsze oprócz uprawy ziemi ludzie uczyli się i doskonali swoje rzemiosło artystyczne. To była ich duma i pasja po dniach ciężkiej pracy. Amen

  • Rada Gminy ma bronić to co przez lata budowano czyli przede wszystkim sieć wodociągową sieć kanalizacyjną przebiegające po naszych gruntach więc proszę w imieniu mieszkańców nie Pozwólcie sprywatyzować wójtowi GZK wszyscy zdajemy sobie sprawę że udziały zostaną odsprzedane w przyszłym roku w prywatne Łapska i to prywaciarz będzie ustalał ceny wody i ścieków i swoje prowizję.

 9. PEWNIE ZAMKNĄĆ SZKOŁĘ Muzyczną BO CHOCIAŻ DOBRA TO ZA BLISKO KOSCIOŁA ,POZBAWIĆ MŁODZIEŻ EDUKACJI NA POZIOMIE przecież czemu pseudolekcje nie mogą odbywać się np w szkole podstawowej albo może taniej w plenerze!!! Najważniejsza kasa nikt nie patrzy jaki poziom nauczania ,korzystniej byłoby zlikwidować zespół W sOBOLOWIE bo poziom nauczania dramat i dzieci są przenoszone do innych szkół!

 10. Panie Redaktorze proszę nie siać zamętu. Parafia z wynajmu żadnego lokalu nic nie ma i nigdy nie miała – dotyczy to wszystkich parafii!!! Od zawsze przecież dochód z wynajmu mienia parafialnego czerpie kuria a nie parafia !!!

Komentowanie jest wyłączone.