[TYLKO U NAS] Proboszcz odchodzi po roku!

2.9
(38)

To już oficjalne. Wiesław Grzechynia odchodzi z Łapanowa! Ale… Jego następca – to dopiero będzie hit!

[TYLKO U NAS] Proboszcz odchodzi po roku!

Krakowska Kuria poinformowała już oficjalnie – ks. Wiesław Grzechynia zostaje zwolniony z urzędu proboszcza w Łapanowie. Przestaje też być wicedziekanem dekanatu Niegowić.

Nie jest to kara. Dotychczasowy proboszcz z Łapanowa zostaje dyrektorem DKE w Makowie Podhalańskim. Ale…

Znane jest też nazwisko nowego proboszcza. Zostaje nim ks. Bogusław Zając. To dotychczasowy proboszcz z Krakowskich Prus. I to dopiero będzie hit!

Łapanów nie mógł chyba lepiej trafić! Dość powiedzieć, że to ksiądz, który na mszy nie mówi o pieniądzach! Dlaczego? Bo uważa, że…

dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, a ksiądz też musi być dżentelmenem!

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.9 / 5. Głosy: 38

Oceń jako pierwszy!
39 Comments

 1. Tak smutna dla nas parafian informacja proboszcz Wiesław jest człowiekiem szczerym odpowiedzialnym, kompetentny.,kochajacym Boga i ludzi a przesto dojacym poczucie bezpieczeństwa. Parafia poczebowala takiego proboszcza. Szkoda że tak krótko z nami przebywał. Wielki żal. Proszę Boga aby blogoslawil. Ks. Wieslawowi. Szczęść Boże. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 2. Abp Marek Jędraszewski wyjaśnił wszystko w swoim liście stanowisko dlaczego zabiera nam proboszcza, a tu ciągle tylko spekulacje i spekulacje. Trochę wiary w dalszą misję naszego proboszcza.

 3. Wy naprawdę wierzycie że przenoszą go tylko żeby tam coś budował… Sprawa jest głębsza i tyle. Tam nawet swojej parafii nie będzie miał… Nie wiem kto ale ktoś tu nieźle namieszał. A w kościele jak w wojsku rozkaz wykonać trzeba.

 4. Witam. Zarówno kościół jak i wojsko jest silny poprzez hierarchię i posłuszeństwo przełożonym. Nie ma w tym nic złego każdy ma jakąś rolę do spełnienia tylko my o tym jeszcze nie wiemy pozdrawiam

 5. Noi jak ta parafia ma dobrze prosperować!? Jak można tak postepowac,żeby w tak krotkim czasie zmieniac proboszcza! Ludzie mu zaufali,przyzwyczaili się do niego… Gdzie jakiś szacunek do nas,parafiam!! To jest nie normalne!!Widac za dobrze sobie radził I trzeba było go usunąć.Draństwo I tyle!!

  • Parafia prosperować? Słucham? Oszalałaś?
   Coś ci się chyba potentegowało z kiepskim biznesem!
   Nie, parafia nie ma prosperować! Parafia ma działać: dbać o najbiedniejszych, troszczyć się o ubogich, powodować, że ludziom chce się czynić dobro i dbać o najsłabszych!
   Nie, nie ma prosperować! Nie, parafia nie jest biznesem! Nawet kiepskim!
   Niech ta parafia pomoże jednej osobie rocznie! Ale rzeczywiście, tak naprawdę! Niech kogoś uratuje od bezdomności! Niech matce z piątką dzieci zrobi łazienkę!
   Ja będę wtedy DUMNY!
   Serio? Prawie się popłakałem jak mi rok temu jedna z osób z Łapanowa opowiedziała historię swojego niepełnosprawnego dziecka! Niezwykle pozytywna historia! Dzięki determinacji dzielnych ludzi i pomocy Proboszcza Jarzębaka!
   Może najpierw załatw takie sprawy zanim zaczniesz coś bredzić o „prosperowaniu” parafii! Mnie to oburza! I, jak sądzę, nowego Proboszcza też będzie oburzać!
   Li-to-ści!

 6. a)Księdzu Proboszczowi W.Grzechyni Bóg zapłać za posługę duszpasterską w Naszej Parafii. Z życzeniami zdrowia i błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  b)Nowemu Gospodarzowi Parafii życzę sił i Bożej Opieki.
  c) Jakie będą zapatrywania Nowego Proboszcza na zamieszczanie ogłoszeń niedzielnych na MŁ?
  d) Proszę mi powiedzieć, kto wchodzi w skład Rady Parafialnej? Kto wchodzi w to Ciało Doradcze kształtujące opinie naszych księży i proboszcza? Chętnie się tego dowiem. Jeśli gdzieś to jest napisane, to proszę wybaczyć. Nie mam czasu na „kopanie”.

 7. Smutna wiadomość. To jest berdzo dobry i uczciwy człowiek. Bardzo dużo zrobil dla parafii w rok. Nie wołając o żadne pieniądze do kopert. W końcu w zimie w kościele było ciepło. Pierwsza taka zima. Bardzo rozsądny i gospodarny z niego gospodarz. Poczciwy człowiek i pobozny kapłan. Wielka szkoda dla parafii. A przeniesienie na stanowisko dyrektora Domu Ksiezy Emerytów to dla każdego myslacego człowieka kara a nie nagroda.

  • Jakoś tak to się składa dziwnie z wizytą abp Scicluny w Polsce. Przypadek? Nie sądzę…
   W tym DKE najwyraźniej jest co robić! 😉
   A najważniejsza jest osobowość nowego Księdza Proboszcza! Oj, gwarantuję, przebije osobowością Jarzębaka 😉 Jestem przekonany – ludzie go POKOCHAJĄ! 🙂

 8. Smutna wiadomość. To jest berdzo dobry i uczciwy człowiek. Bardzo dużo zrobil dla parafii w rok. Nie wołając o żadne pieniądze do kopert. W końcu w zimie w kościele było ciepło. Pierwsza taka zima. Bardzo rozsądny i gospodarny z niego gospodarz. Poczciwy człowiek i pobozny kapłan. Wielka szkoda dla parafii. A przeniesienie na stanowisko dyrektora Domu Ksiezy Emerytów to dla każdego myslacego człowieka kara a nie nagroda.

 9. Stary proboszcz, zrobił tyle inwestycji jak żaden. Jego działo to warsztaty trapi zajęciowej, nowy ołtarz i wiele innych.

  • Co Ty z tym karaniem? To jest jakaś choroba!? Jakieś traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa związane z przemocą? Fetysz? Nie rozumiem tego…
   Nie żadna kara, tylko szansa! SZANSA, wyzwanie…! Takie słowa są! Pozytywnie naprzód!
   Przemodelujcie, proszę, to myślenie!
   Jaka kara? Za co? Co Ty bredzisz?

 10. W Sobolowie przydał by się taki ksiądz co nie mówi o pieniądzach , bo Stasiu biznesmen im starszy , tym bardziej chytry. Coraz bardziej nie da się go słuchać.

  • Chytry był zawsze zwłaszcza na sławę i medale nie zważając na nic i nikogo .
   Biznesmen świetny ale jako proboszcz cieniuśki .

 11. Bardzo dobry człowiek traktował wszystkich na równi,bogaci nie byli wywyższani jak to miało miejsce przez tyle lat.

  • Komentarze dzielą się na „smaczne” i „niesmaczne”. O ile na „smaczne” jest tu miejsce, na „niesmaczne” – nie! NO WAY! I tyle! 😉
   Dobrego dnia!

  • Nie baw się ze mną w ciuciubabkę, bo nie pozwolę na żadne takie wycieczki personalne i tyle 😉 obowiązują tu pewne zasady! Pierwszy komentarz i tak został potraktowany liberalnie!
   Dzięki, że zaglądasz na portal 😉
   Pozdrowienia!

 12. Przez rok było fajnie. Inwestycje, porządki koło kościoła, ksiądz sam kosił trawę co dawniej się nie zdarzało. Przyjdzie następny „money lover “

  • bo to jest prawda…jak ktoś jest dobry to trzeba go zabrać…ten proboszcz działał,nic nie wołając…czego nie było wcześniej…i to się wszystkim podobało i z chęcią oddawali przysłowiowy grosz… smutno teraz po tej wiadomości

Komentowanie jest wyłączone.