[TYLKO U NAS] Oto wyrok na byłego szefa GZK

 

Oto wyrok na byłego szefa GZK. Udało nam się uzyskać dostęp do odpisu postanowienia sądu w jego sprawie.

Wyrok jest piorunujący. I nie dotyczy tylko skażenia! Odpis, jaki uzyskaliśmy został zanonimizowany. Sąd stwierdza, że były szef GZK winny jest nie tylko tego, że świadomie dopuszczał do zanieczyszczania wody.

Za to sąd wymierzył mu karę ośmiu miesięcy więzienia. Uznał, że prokuratura słusznie zarzuciła byłemu kierownikowi GZK, że od marca 2015 do stycznia 2018 roku przyjmował do oczyszczalni ścieki przemysłowe w ilościach znacznie przekraczających możliwości oczyszczalni. Mało tego, zawierały one znaczne ilości odpadów zwierzęcych. W efekcie nieoczyszczone ścieki trafiały wprost do rzeki odpływem awaryjnym.

Co gorsza, potwierdzone przez sąd zarzuty wskazują, że były kierownik GZK był świadomy, że może to doprowadzić do skażenia wody i godził się na to.

W wyroku sądowym jest jednak mowa o jeszcze jednym zarzucie, który sąd również potwierdził w wyroku. Za to wymierzył byłemu kierownikowi pół roku więzienia.

Zarzut ten dotyczy nakłaniania jednego ze świadków, by podczas przesłuchania w śledztwie zataił fakt, że oczyszczalnia wypuszcza surowe ścieki wprost do rzeki wylotem awaryjnym. Do rozmowy takiej miało dojść dokładnie 23 stycznia 2017 roku w Kobylcu.

Z naszych informacji wynika, że tego właśnie dotyczą słynne już tajne nagrania, które część osób w Łapanowie podobno już słyszało.

Łączna kara, jaką dostał były kierownik to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Do tego dochodzi jeszcze grzywna oraz koszty procesu.

Były kierownik GZK został zwolniony. Nie jest już zatrudniony w GZK. Andrzej Śliwa nie zrobił tego jednak dyscyplinarnie. Na żadne kroki dyscyplinarne wcześniej nie zdecydował się też jego poprzednik, Robert Roj. Góral został zwolniony dopiero wobec prawomocnego wyroku, ale w normalnym trybie, czyli z trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

W trybie dyscyplinarnym z GZK wyleciał za to niedawno pracownik, który zgodnie z naszymi informacjami miał był nakłaniany przez byłego kierownika GZK do tajenia w śledztwie niewygodnych faktów.

Sprawa ta stanęła nawet na ostatniej sesji rady gminy. Jedyne, co ma na ten temat do powiedzenia wójt Andrzej Śliwa, to że jest to decyzja kierownika GZK, a pracownik może się odwołać do sądu.

Oto odpis wyroku:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
89 Comments

 1. Góral nie był pionkiem Góral Miał poparcie samego Kuliga więc ani Roj nie mógł go dotknąć ani też teraz Śliwa nie wyrzucił go dyscyplinarnie mimo że stracił uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika tylko Zwolnił go z trzymiesięcznym wypowiedzeniem więc cały czas ten Kulig za Góralem stoi. I to w dalszym ciągu Kulig zarządza gzk bo przecież 5 lat temu Vice kierownikiem zrobił Paszkota więc Kulig znowuż nie pozwala ogłaszać konkursu bo Paszkot będzie w dalszym ciągu wierny kuligowi.

 2. Witam wszystkich. Jak można będąc kierownikiem GZK samemu popełniać przestępstwo i jeszcze nakłaniać świadka do zatajenie prawdy podczas przesłuchania. Właśnie to jest w opublikowanym wyroku. To teraz rozumiem że jak świadek mówił prawdę układzik trafił do sądu to zemsta była nieunikniona. Pozdrawiam.

 3. Ten wyrok obrazuje moralność urzędnika publicznego gmina Łapanów. Tylko że on nie był sam miał przecież zastępcę księgowe i wójta chyba nikt nie ma złudzeń że oni wszyscy wiedzieli co się dzieje. Wydaje mi się że prędzej czy później zastępca też dostanie zarzuty bo przecież pod nieobecność górala to Paszkot podejmował decyzję. Wszystko okaże się w poniedziałek.

 4. Jak tak czytam komentarze to nasuwa mi się myśl, że tylko likwidacja gminy przyniesie konkretny efekt, bo u nas nikt nie chce odpuścić i każdy tylko pod siebie grabie. szkoda tylko tych co będą musieli dojeżdżać do nowego UG, a mają problemy z transportem

  • I dobrze, bo to informacja publiczna 😉 uzyskana zresztą przez portal bezpośrednio z sądu i to w trybie UDIP 😉 dlatego wyrok został odpowiednio zanonimizowany 😉
   Normalnie sądy publikują wyroki w portalu orzeczeń: https://orzeczenia.ms.gov.pl/
   Dlaczego sąd z Bochni tego nie robi? Nie wiem.

 5. Gmina Łapanów to zbiór ludzi, którzy potrzebują naprawdę dotknąć dna aby coś zrozumieć – na naszych oczach następuje przejęcie przez gminę Gdów jedynej na taką skalę chluby Łapanowa jaką był rajdowiec Janusz Kulig – w sobotę otwarcie ronda im. Janusza Kuliga gdzie? w Gdowie! Rajd im. Janusza Kuliga – gdzie? W Podolanach, bo mieszkańcy Kobylca oprotestowali odcinek Rajdu na terenie gminy Łapanów. Wszędzie logotypy gminy Gdów, promowanie się na Kuligu, ściąganie sław Rajdowych, turystów itp, promocja gminy! A Łapanów? Protest, bo przez parę godzin raz na kilka lat mieszkańcy nie będą mogli przejechać – to jest kpina! Gimnazjum Janusza Kuliga – do likwidacji, co w zamian nic! A może jest inny problem – zemsta na ojcu? DNO! Róbmy tak dalej a stolicą rajdów stanie się Gdów i niedługo dowiemy się że Janusz Kulig był mieszkańcem Gdowa! Zalew? Zobaczycie co będzie z zalewem jak otworzą tereny nad Rabą – żeby rozwijać zalew trzeba umożliwić gminie pozyskiwanie środków, żeby to zrobić trzeba podejmować trudne decyzje – a przede wszystkim trzeba chodzić do wyborów i wybierać ludzi za którymi stoją kompetencje, a nie szyldy partyjne. Wybieranie na zasadzie, że ktoś jest miły w wiosce i znany w dzisiejszych czasach to za mało. Miejmy nadzieję, że młodzież która dorasta w gminie i może zaczyna patrzyć inaczej, jeszcze zdąży wziąć udział w wyborach do gminy przed jej likwidacją.

  • To jest cena ambicji i walki. Niech ludzie się obudzą, kto na tym traci MY Mieszkańcy. Najbardziej znany na całą Polskę Rajdowiec, gdzie jest promowany, a obok po sąsiedzku. WSTYD!

  • DO BOŻENY
   A co ten Kulig zrobił dla Ciebie? Z tego co pamiętam zawsze mówił ,że jest krakowskim kierowcą a nie łapanowskim.Jeżeli chodzi o nadawanie imienia szkole to jestem przeciwna bo CKZIU ma Jana Pawła ,wybitny papież,święty,człowiek niezwykły …..Natomiast drugi patron …..nie ma co porównywac!

    • Do Anonim. Wy sami się niszczycie własną głupotą i wiejską malostkowoscia – wszyscy obok się z nas śmieją. Doprowadzicie gminę do ruiny przez zawiść.

   • A co Twoim zdaniem można robić w naszej gminie co nie zostanie oprotestowane? Bo moim zdaniem nic – oczyszczalnia prywatna – nie, rajd – nie, nadanie imienia szkole innego niż religijne – nie itd. a co do krystalicznosci JP2 to zdania są podzielone ponieważ wychodzą nowe fakty i większość o nich już słyszała, to że te fakty nie są przyjmowane do wiadomości nie spowoduje że one znikną.

    • Jeśli coś jest dobre to ludzie nie protestują,rajd przejedzie dziur narobią jak kilka lat wstecz tylko teraz gmina nie ma ani grosza na remont i poprawę
     Przeciwnicy JP2 ,najczęsciej to osoby spoza koscioła a najwiecej mają
     do gadania jak zwykle ,najczęsciej bzdury!Nadanie imienia szkole wcale nie uważam że musi być osoba święta ale wyjątkowa,ktora zrobiła coś nieszablonowego np.Irena Sendlerowa i wiele innych osób jest w naszej historii.Pozdrawiam serdecznie i szanuję odmienny światopogląd bo kazdy ma takie prawo!

     • Powiadasz szanuje odmienny światopogląd, a tak czytając Twoje wpisy od razu nasuwa mi się stwierdzenie, każdy tylko nie Swój. Wybacz powaliła mnie Sendlerowa, wyobraź sobie, że mamy więcej lokalnych bohaterów też tej samej rangi. No przepraszam zapomniałem, byleby nie Swój.
      Wracając do naszego lokalnego rajdowca. Wyobraź sobie, że Memoriały znanych osób świata z sportu są bardzo na czasie. Przyciągają sponsorów, jednoczą środowisko i nie tylko kibiców. No możne na tym zarobić. Może zarobić gmina. No ale Ty lepiej wiesz.

     • Nie zgadzam się – ludzie w tej gminie zawsze protestuja jak nie jedni to drudzy. Nie ma takiej rzeczy która się wszystkim spodoba. A fakty są takie że teraz trzeba w Łapanowie robić rzeczy niepopularne. Co do JP2 ludzie kościoła też to zauważają choćby sam papież i francuscy kardynałów ale to trzeba się interesowac. Co ma Sendlerowa wspólnego z Lapanowem? Jak się ma taki zasób to się to wykorzystuje. Co zrobił Gdów z Andrzejem Zielinskim, robi coroczny przegląd piosenek tego artysty i mieli koncert na 30 lecie Skaldow. A co robi Łapanów z Januszem Kuligiem? Od 4 lat – nic!

   • Czyli według Ciebie w sumie to Janusza Kuliga tak jak by nie było nigdy? Nic oczywiście nie zrobił dla Łapanowa i mało tego nawet te tłumy mieszkańców m. in naszej gminy na jego pogrzebie jeszcze mają potwierdzić ta tezę tak?

    • DO KIBIC
     Pamietamy,że był,że zginął młody człowiek ,masa ludzi na pogrzebie świadczy że miał szerokie grono fanów i kibiców ale zauważ ilu sportowców młodych nie żyje albo umarli w nędzy z powodu choroby bo
     kibice i fani zapomnieli że kiedyś medaliści nie mieli emerytur sportowych i brakło na leki i codzienny chleb….i to byłby gest ważniejszy niż ronda czy pomniki-POMOC DRUGIEMU

 6. Jeden zbiera na siebie wszystko. Ale moment Góral był pracownikiem gminy. Roj nie jest wojtem tylko od 5 miesięcy. Miał świadomość zaniedbań po Kuligu jakie przejął i to w oczyszczalni. Cały czas milczał, kiedy mieszkańcy byli truci wodą. Miał pełną wiedzę na temat sytuacji w oczyszczalni.Jak chcecie dzielić wine to dzielnice po równo. Jacewicz z radnymi gdzie była przez ostatnie cztery lata, jak sprawa zaszła z oczyszczalnia tak daleko. Teraz bawicie sie w odkrywców? Przez lata pozwalacie ubojni na samopas. Wy chcecie rozmów z przedsiębiorcami o czy? A o tym że w gminie woda to jak bomba ekologiczna bez gwarancji na stabilizację.

 7. Dla jasności to ubojnia mogła sobie pozwolić na tyle na ile pozwalał kierownik Sławomir Góral i zastępca Marcin Paszkot Gdyby któryś z kierowników nie pozwalał na zatruwanie oczyszczalni To oczyszczalnia nie zatruwała by rzeki ale skoro pozwalali to jeden już jest po wyroku natomiast od poniedziałku rusza proces Jeśli wyjdzie w zeznaniach świadków że Marcin Paszkot był informowany a mimo to nie podejmował interwencji a raczej na 100% w końcu to wyjdzie bo po tym co zrobił nie ma powodu już chronić mu dupska to jednak nasz poczciwy wójt będzie musiał konkurs jakiś jeszcze w tym roku zorganizować i tyle. Pozdrawiam wszystkich

 8. Sławek nie przejmuj się wszyscy wiedzą ze zrobili z ciebie kozła ofiarnego. Prawda jest taka ze nikt nie dbał o wodociągi tak jak ty, 24 godziny na dobę pod telefonem

  • On to wszystko dla mieszkańców robił dbał by w wodzie nie zabrakło tak potrzebnych dla naszej sraczki bakterii. Ups chyba chcecie jednak bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia.

  • tak pod telefonem ,wyrazajac zgode na nadplanowy zrzut!!!!!!!!!!Jaki kozioł ,był kierownikiem za to brał cięzkie pieniądze , wiedział jaka jest jego odpowiedzialnosc na tym stanowisku a widząc nieprawidłowosci powinien zgłosić organom ścigania!

   • Wyrok ma łagodniejszy wymiar, jak w materiałach Prokurator orzekł Góral dobrowolnie przyznał się do winny. Proponuję skoncentruj swoje siły i całą energię na właścicielach ubojni. Właśnie rusza ich proces. Jak jesteś takim mega mózgiem, użyj go pożytecznie i pomyśl jak gmina może odzyskać te 2 mln. A na koniec a Góral to pionek tylko w grze.

   • Podczas skażenia wody za Roja, Jacewicz i Roj byli mega odpowiedzialni. Jak chcesz wytykać błędy to zacznij od samej góry Bo to właśnie stamtąd płynie przykład odpowiedzialności za życie mieszkańców również.

 9. A co Pan redaktor myśli o pozwie zbiorowym przeciwko ubojni? Przecież to ta konkretna firma naraziła nasze zdrowie i gminę na straty, niech odpowie własnym majątkiem

  • Wszystko można 😉 Ja bym poczekał na wyrok w sprawie właścicieli. I dopiero wtedy ewentualnie myślał o krokach prawnych.
   Fakty sa takie, że na razie prawomocnie stwierdzona jest personalna wina jednej osoby! Jest oczywiste, że od tej jednej osoby nie da się, choćby nie wiem co, wyegzekwować wszelkich roszczeń.
   Ale to temat do rozmowy z prawnikiem – ja prawnikiem nie jestem!

   • Panie redaktorze to że pan potrafił wyszarpać Ten wyrok to mistrzostwo dopiero teraz wiele osób uzmysłowi sobie jak silne są powiązania prywatnego biznesu z urzędnikami i to wszystko kosztem mieszkańców dzięki

 10. W przyszłym roku Śliwa zapowiedział zrobienie spółki z wodociągów i oczyszczalni Następnie sprzedaje 50% udziałów ze strony Gminy prezesem ma zapowiedziane zostać Marcin Paszkot ze strony ubojni która kupi te 50% zostanie Sławomir góral członkiem zarządu zostaną obydwie księgowe z GZK nazywają się Góral matka i córka trzecim ma być Robert Dedio. W pięc osób będą tworzyć zarząd A wtedy to już Hulaj dusza piekła nie ma mieszkańcy będą finansować ubojnie tak jak do tej pory. Tylko że radni o tym wiedzą i być może dadzą radę zablokować śliwie ten durny pomysł sprzedaży ostatniego majątku Gminy bo będzie się to wiązało z kolejnymi podwyżkami dla mieszkańców

  • Generalnie pomysł przekształcenia GZK (podkreślam – GZK) w spółkę komunalną i ewentualna jej prywatyzacja to dobry pomysł. Sam bym tak właśnie zrobił. Pod warunkiem pełnej przejrzystości i transparentności procesu, bo inaczej to uwłaszczenie nomenklatury!
   Gdyby to miało wyglądać tak jak piszesz – szczerze? Byłby to rozbój w „biały dzień”, który już nawet nie próbuje stwarzać jakichkolwiek pozorów uczciwości i obnaża wszelkie intencje! Pytanie czy to prawda?
   A przekształcenie GZK w spółkę komunalną może dawać wiele korzyści. Z jednej strony pozostawia możliwość traktowania jej, jako tzw. in-house przy zamówieniach gminnych, z drugiej – uwalnia gminę od ewentualnych kosztów (bo spółka musi działać tak, by wypracowywać zysk), z trzeciej – pozwala takiej spółce na wyjście „na rynek”, a nawet ją do tego zmusza, a z czwartej – daje możliwość wejścia prywatnego inwestora. Ale…
   Czy prywatyzacja wodociągów i oczyszczalni to dobry pomysł? Do dyskusji! Generalnie w wielu gminach z powodzeniem to się sprawdza (przy zachowaniu większościowego kapitału komunalnego)! Ale… Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach!
   W układzie, o jakim piszesz byłby to dość bezczelny manewr!

   • Dobrze, że Pan to popiera i niech Pan zauważy pewną zależność – był słuszny pomysł przekształcenia szkół – zaraz pojawiły się różne insynuacje na ten temat i prośby do Radnych o zablokowanie – zablokowali – teraz pojawia się kolejny słuszny temat w sytuacji finansowej gminy tj. przekształcenie GZK w spółkę przy zachowaniu pakietu kontrolnego – co się dzieję? Znowu insynuacje – wmawianie ludziom, że Góral będzie w Zarządzie ze strony ubojni itd…, że to wyprzedaż majątku, co jest nieprawdą, znowu straszenie ludzi i zwrot do Radnych o zablokowanie. A ja myślę tak wszystko to jest celowe – robione wyłącznie po to, żeby Śliwa nie był w stanie wdrożyć w życie takich niezbędnych zmian, które wyprowadzą Gminę na prostą, bo co by się stało gdyby to jemu się udało? Obnażyło by to całkowitą indolencję Roja i jego przybocznych, skazałoby to ich na niebyt. Dlatego trzeba mieszać ludziom w głowach i straszyć spiskiem, drugim dnem itp. ustawić ludzi ANTY. Czy to jest działanie w interesie gminy, czy też własnego środowiska politycznego? Kto jest rozsądny i choć cokolwiek zna się na polityce widzi to gołym okiem.

 11. Najbardziej podoba mi się fakt że rura i cały labirynt sciekowy z ubojni nadal nie jest zlikwidowany! To jest poezja i kwintesencja działania dla dobra gminy… Woda cud malina, zapach piękny nic tylko wdychać na dwie dziury.

 12. Dopuszczał do zanieczyszczenia wody. Działał na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Ludzie Dokładnie tak jest napisane w wyroku i wójt to czytał a mimo to zwolnił górala z trzymiesięcznym wypowiedzeniem ???. Panie wójcie straciłem do pana szacunek żałuję że na pana głosowałem nie umie pan podejmować decyzji trudnych nie chce się pan narażać nie nadaje się pan na wójta.

  • No niestety wójt Śliwa nie ma daru do podejmowania właściwych decyzji i działa tak żeby się tylko nie narazić.Pierwsze jego działania powinny zmierzać do odzyskania odszkodowania (za nielegalny pobór wody i ścieki) od ubojni.
   Tak samo niezrozumiałe jest zatrudnienie na orliku w Sobolowie trenera o raczej kiepskiej reputacji pod naciskiem proboszcza.
   Nie ma szczęścia Łapanów do dobrego wójta i dlatego jest jak jest.

  • Trudna decyzja miała być podjęta na V sesji – Wójt ją zgłosił – ale to Radni nie umieli jej podjąć – dawało to gminie spore oszczędności, a teraz zdziw, że ciemno? – ktoś tu zdaje się pisał o nie kopaniu leżącego – może Wójt nie chciał go już kopać dyscyplinarką i tak jest już karany i to jest większa kara dla niego, a to że Sąd wymierzył taką, a nie inną to już pytać Sądu.

 13. Dzień dobry. Przecież gmina to my wszyscy jaki sens byłoby składać pozew przeciwko samemu sobie. Myśmy nie podejmowali świadomych decyzji trucia wody myśmy wreszcie nie nakłaniali do składania fałszywych zeznań . To większy sens Panie redaktorze byłby pozew przeciwko GZK to jego kierownictwo doprowadzało do zatruwania rzeki a dopiero oni niech później wystąpią o zwrot wypłaconego odszkodowania dla poszkodowanych mieszkańców od Sławomira Górala. Żeby chociaż przeprosił wyjaśnił mieszkańcom Jakie miał powody takiego postępowania Możliwe przecież że ta pajęczyna układów sięga wyżej. Ale to tym bardziej odszkodowania dla mieszkańców są bardzo dobrym pomysłem.

 14. Podoba mi się pomysł pozwu zbiorowego wytoczonego góralowi Tylko nie wiem czy to jest możliwe i czy ludzie byliby w stanie się zjednoczyć ale pomysł jest genialny

 15. Góral jest niebywale sprytny zamiast zmusić ubojnie do wybudowania podczyszczalni to przy pomocy radnego śliwy obecnego wójta walczyli o konieczność budowy nowej oczyszczalni żeby to w dalszym ciągu mieszkańcy współfinansowali czyszczenie ścieków poubojowych wielokrotnie Na sesjach wtedy radny Śliwa lansował taką inwestycje. No to jest jasne dlaczego górala zwolnił z 3 miesięcznym wypowiedzeniem . Pozdrawiam wszystkich

   • Oczyszczalnia ma przerobu 350 m sześciennych na dobę a pełną moc osiąga dopiero przy 605 m sześciennych na dobę Więc po jaką cholerę rozbudowa oczyszczalni ?.

   • Ależ o czym Ty mówisz? SystemDrob chce budować oczyszczalnię. I?… Jaka kontynuacja? Jakiej kanalizacji? Jaka oczyszczalnia? Zejdź proszę na ziemię! Na razie pewnie z 1/5 obrad gminy zajmuje sprawa protestu w sprawie budowy prywatnej oczyszczalni, do której gmina nie dokłada złotówki! Za to zmiany w budżecie, które zakładają de facto zadłużenie gminy na kolejne 1,5 mln przechodzą bez dyskusji. To jest po prostu ODLOT! Przypomnę, że właśnie zostało wyłączone oświetlenie… 😉

 16. Nie sam wyrok to kpina, ale Gmina Łapanów to kpina. Toż to cyrk na kółkach. Już nawet nie wiem czy śmiać się czy płakać , bo nikt nie bierze na poważnie tej spleśniałej od bakterii i smogu , gminy! Współczuje mieszkańcom się kisić w tym kumoterskim syfie. Mieszkańcy , walczcie o swoje ! Odwagi!

 17. Proponuję porozmawiajcie między sobą, czy np. Sławomirowi nie wytoczyć zbiorowego procesu z powództwa cywilnego. Prawdziwa kara to taka by cham został w samych skarpetkach. Truł nas wszystkich… ,ale przecież nie za darmo…

 18. Wyrok to jakaś kpina !!!!! Jeszcze zwolniony z gzk z 3 miesięcznym wypowiedzeniem następna kpina
  A gość który wyszedł na godzinę do kościoła dyscyplinarka ???
  No coś tu jest nie tak
  Wiec do wszystkich mieszkańców gminy Łapanów zacznijcie nosić klapki na nogach a nie na oczach . Bo my płacimy za te przekręty które oni tam robią

    • Uważałbym ze słowem „mataczy”!
     Rozmawiałem z nim naprawdę bardzo długo! I uważam, że pan Marcin jest właściwą osobą na tym miejscu! Nie we wszystkim się zgadzamy, ale OK! On ma swoje racje 😉 On podejmuje decyzje i jest w tym dość zasadniczy! I baaardo OK! Bierze odpowiedzialność! To cenne! SZACUN! Ma też przełożonych 😉
     Ja bym mu powiedział krótko: bierz ten bałagan i rób porządek! Co, jak wszyscy wiemy, nie jest łatwe. Powodzenia! Ale jak Cię złapię na kombinowaniu – nie ma cię!

     • Jak nazwać w takim razie założenie liczników przed ubojnią 26 września 2018r i zlikwidowanie ich po pięciu miesiącach bo wskazywały dwukrotne wartości pobranej wody przez ubojnie w stosunku do audytu który sam opublikowałaeś to jak taką czynność nazwać jeżeli nie mataczenie ???.

     • Ja? Ja bym po prostu wyłączył dopływ wody! I tyle, ostrzegając wcześniej, że to po prostu zrobię! Tak likwidujemy wszelkie niezgodności licznikowe. Czy się mylę? 😉 Pod byle pretekstem… Odcięcie od źródła! Jak mnie ktoś robi w ch… nie mam oporów! Zwyczajnie! Uważałbym ze słowem „mataczenie”.

     • Momencik przecież Marcin Paszkot od 5 lat był Vice kierownikiem zastępował góara miał pełną świadomość że ubojnia wypuszcza na oczyszczalnie resztki poubojowe robił zdjęcia nagrywał filmy I nic z tym faktem nie robił. Nie zakończył tego procederu tylko wyrzucił człowieka który zakończył bo czuję się zagrożony niezgodnościami licznikowymi o których się mówi coraz głośniej I to jest cała prawda o Marcinie.

     • Dobrze! Kto weźmie na siebie dowiedzenie tzw. niezgodności licznikowych? Bo zdaje się, że jeśli to się uda, gmina może na tym sporo (od)zyskać! Może czyta nas jakiś ostry prawnik?

  • Do wyroku się nie odniosę – po prostu jest! Jest prawomocny! Ale…
   Reakcja wójta, zresztą nie tylko tego, rzeczywiście jest czystą KPINĄ! A już wywalenie dyscyplinarne, pod byle pretekstem, ZD to czysty skandal! Ja rozumiem – normalnie. Każdy pracodawca ma prawo rozwiązać umowę z pracownikiem. Proste jak pręt! Ale dyscyplinarnie? A człowieka skazanego zwalnia się z wypowiedzieniem? No coś tu naprawdę jest nie tak! A wójt rozkłada ręce – dość to żenujące!
   Rozmawiałem na ten temat długo z obecnym kierownikiem GZK. Dość fundamentalnie się w sprawie tego zwolnienia nie zgadzamy!

 19. Witam. Byliśmy zatruwani świadomie z pełną premedytacją tylko dlatego żeby ubojnia nie ponosiła kosztów oczyszczania ścieków które to współfinansowali mieszkańcy łącznie z utylizacją odpadów zwierzęcych czyli dla pieniędzy dla układu pomiędzy ubojnią a gzk byliśmy zatruwani. nigdy miało to nie wyjść na jaw miało to trwać w dalszym ciągu stąd nakłanianie do fałszywych zeznań .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.