[TYLKO U NAS] Oto powód ostatniego skażenia! Co je spowodowało?

Fot. FB @gminalapanow
2.2
(21)

Co spowodowało ostatnie skażenie wodociągu? Czy ktoś wyleci za to z roboty? Czy lampy rzeczywiście były wyłączone?

[TYLKO U NAS] Oto powód ostatniego skażenia!

Oto informacje, jakie w sprawie ostatniego skażenia dostaliśmy od Czytelników:

To sprawa dla prokuratora. Zakupione lampy UV na ujęciu w Dąbrowicy były w ostatnim czasie świadomie wyłączone z uwagi na duże zużycie prądu. No i mamy tego skutki.

Dzień dobry. Panie redaktorze jeden z wpisów informuję iż lampy UV były ,świadomie wyłączone” na ujęcie wody ze względu na oszczędność prądu Proszę tego nie zbagatelizować tylko w naszym imieniu i dla naszego dobra pociągnąć ten temat bo to jest największy skandal jaki mógł się w Łapanowie wydarzyć Oczywiście jeśli to jest prawda ? Pozdrawiam.

Jeżeli to prawda o wyłącznie lamp czyli to celowe i świadome działanie jednym słowem terroryzm kto podjął decyzję.

Zapytaliśmy więc gminę o wszystkie te sprawy:

  1. czy znany jest już powód skażenia wodociągu?
  2. jakie gmina podjęła działania, by wyjaśnić przyczynę oraz ustalenie osób odpowiedzialnych?
  3. jakie zostały podjęte działania, by sytuacja się nie powtarzała? Prosimy o podanie środków zaradczych.
  4. czy prawdą jest, że zakupione w 2017 r. lampy UV były w ostatnim czasie wyłączone że względu na duże zużycie prądu?

Dziś dostaliśmy odpowiedź. Oto, co z niej wynika.

Przede wszystkim gmina twierdzi, że skażenie było „wtórne”. Zdaniem gminy było związane z usuwaniem kilku awarii wodociągu, które się w ostatnim czasie zdarzyły. Innymi słowy (tak to rozumiemy), bakterie kałowe najnormalniej na świecie dostały się po prostu do sieci przy usuwaniu awarii. Czytaj: z pól!

Czy ktoś poniesie za ostatnie skażenie odpowiedzialność i wyleci z tego powodu z roboty?

Otóż nie! Zdaniem gminy skażenie nie wynikało z przyczyn leżących po stronie pracowników GZK.

Co gmina ma zamiar zrobić, by sytuacja się nie powtarzała? Ano ma zamiar dorzucić do wody kolejne chemikalia.

I najważniejsze. Czy to prawda, że skażenie nastąpiło z powodu wyłączenia lamp UV na ujęciu? Tę informację powtarza już pół Łapanowa.

Otóż gmina stanowczo temu zaprzecza!

Nieprawdą jest, że lampa UV zakupiona w 2017 roku była kiedykolwiek wyłączona ze względu na duże zużycie energii elektrycznej – pisze gmina.

Co więcej, gmina zapewnia, że lampy wymieniono w ostatnim czasie na nowe!

I teraz…

Konia z rzędem temu, kto jest w stanie wyjaśnić, jakim to magicznym sposobem zwykłe bakterie kałowe były w stanie uniknąć działania nowych lamp UV? Bo jak wiemy w przyrodzie cuda się zdarzają, ale raczej rzadko. I należy o tym informować Watykan!

Oto odpowiedź gminy:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.2 / 5. Głosy: 21

Oceń jako pierwszy!
13 Comments

  1. Witam skoro w komunalce jest już nowy kierownik w takim razie jaką funkcję i z jakimi obowiązkami pozostał Marcin Paszkot ?. Czy ostatnia podwyżka od wójta dla Paszkot a zostanie cofnięta czy się już mu należy jak psu buda bo przecież jest niezastąpiony co pokazało jego Przebywanie na urlopie podczas ostatniego skażenia wodociągu ?.

  2. Z jakiegoś niezrozumiałego powodu wójt w gzk usiłuję za wszelką cenę pozostawić Marcina czy to jako kierownika przejściowo zastępcę by później znowuż objął samodzielne kierownictwo. Wszak nowemu z konkursu do emerytury brakuje bardzo niewiele. No bo niezgodności licznikowe oraz prawie identyczna cena za ścieki od mieszkańców i ubojni. Szara eminencja cały czas rządzi gminą ?.

  3. Co z kontrolami szamb i zaświadczeń z wywozu w ilościach proporcjonalnych do ilości mieszkańców w danym domu!!! Dalej śmierdzi z rowów jak się jedzie rowerem albo szybę w aucie otworzy. Karygodny proceder ciemnego ludu.

  4. Widać, że UG trzyma zaparte z GZK ustalając wspólną wersję wydarzeń. Skoro do skażenia doszło podczas awarii to niech zechcą dokładnie wyjaśnić jakiego typu były to awarie i w jaki dokładnie sposób to nastąpiło. Prawda jest pewnie inna ale do tego nikt się nie przyzna. Proszę wystąpić z zapytaniem do UG: w jaki sposób do tego doszło dokładnie, ile było tych awarii i jakiego typu, czy GZK dysponuję w zapasie zapasowymi żarnikami do lampy UV i jak szybko są one zmieniane po spaleniu lub wypaleniu, czy GZK nie oszczędza na zakupie środków uzdatniających wodę, czy posiada na stanie zapasy takich środków. I najważniejsze czy wyrażą zgodę na montaż na stałe kamer z rejestratorem i dostępem online na ujęciu wody i oczyszczalni ścieków (koszt montażu pokryje sponsor).

  5. To pierwszy taki przypadek w Polsce że gówno zostało wessany do pękniętego wodociągu gdzie ciśnienie oscyluje w granicach sześciu atmosfer no ale cóż mają nas za idiotów skoro się tak tłumaczą.

  6. Wiadomość dnia – WIEŚCI NIOSĄ, ŻE GMINNY ZAKŁAD KOMUNALNY CHCE SIĘ ODDŁUŻYĆ PRZEZ BUTELKOWANIE WODY I SPRZEDAŻ POD NAZWĄ WODA ŁAPANOWSKA – NA ZAPARCIA. HEHEHEHE 😀 😀 😀

Komentowanie jest wyłączone.