[TYLKO U NAS] Oto ile zarobi nowa sekretarz!

Wiemy, ile zarobi nowa sekretarz gminy! Danuta Klejdysz w zeszłym tygodniu zastąpiła na stanowisku Tadeusza Białkę.

To dobra wiadomość. Wygląda bowiem na to, że kończy się czas szokujących zarobków w urzędzie gminy.

Wiemy, ile zarobi nowa sekretarz.

Danuta Klejdysz będzie dostawać co miesiąc o 1530 zł mniej, niż jej poprzednik. Pensja nowej pani sekretarz to:

5570 zł brutto.

Jej poprzednik dostawał więcej. Miesięczna pensja Tadeusza Białki wynosiła:

7100 zł brutto.

A i tak była niższa od pensji jego poprzedniczki, Anny Piaseckiej. Z jej oświadczeń majątkowych wynikało, że w 2016 roku zarabiała w gminie ponad

8700 zł brutto.

Razem z emeryturą wychodziło, że co miesiąc miała ok.

13000 tys. zł.

Oto informacja o zarobkach nowej sekretarz:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
43 Comments

 1. Komisarz Wam da nową jakoś taką jakość, że zobaczycie. Oj biedni ludzie…ulegacie propagandzie zamiast działać. Szukacie fikcyjnych układów i spisków zamiast porozmawiać z Wójtem w 4 oczy. Ten Wójt szuka rozwiązań i zna się na rzeczy, a Wy ciągle swoje wszystko źle żeby tylko człowieka niszczyć. PiS już naprawdę rządził w Łapanowie i doprowadził do ruiny. Kulig owszem zadłużył ale inwestował, a PiS zadłużał dalej nie inwestował i nawet nie oszczędzał. Radni do dziś nie obniżyli sobie diet.

 2. Po prostu brak słów Kulig Roj Śliwa zastawiać sprzedawać sprywatyzować spółkować tylko dlaczego efektem są długi wyłączenie światła podniesienie podatków demoralizacja urzędników niezakończona afera gzk cały czas próby tuszowania przekrętów GZK. Więc nie dziwmy się że ludzie wolą czy to Komisarza spoza układu czy też Wreszcie bankructwa bo wychodzi na to że Śliwa Kulig to jedno a przecież myśmy chcieli nowej jakości Nie starych układów . Zdrowych świąt.

 3. szanowni mieszkancy trzeba zrozumieć jedno GZK boryka się z finansami ale jakoś teraz udało im się wypracować zysk regionalna izba obrachunkowa zakazała dofinansować ścieki i będziemy płacić około 14 zł a gdy będzie spółka to dodatkowo będzie prezes i rada nadzorcza tj 4 osoby których wynagrodzenie będzie wysokie i muszą to wliczyć w koszty wody ścieków bo oni nie będą pracować za friko

  • Proszę nie kłamać. W spółce z.o.o nie ma Rady Nadzorczej to nie spółdzielnia – a zarząd może być jednoosobowy.

  • Pytam jeszcze raz: gdzie trafiają pieniądze z VAT? Wiesz gdzie? Do budżetu państwa! Czyli…? Jesteś myślący, znajdziesz odpowiedź na to pytanie 😉
   Tylko spółka! O prywatyzacji można rozmawiać…

 4. Dla jasności to Kulig planował sprzedaż połowy wodociągów spółka jest krokiem I to nieodwracalnym właśnie w tym kierunku. Najbardziej zainteresowana kupnem jest ubojnia tylko że właśnie zaczął się proces właściciel ubojni za to że od lat nie dotrzymywali zawartych umów co za tym idzie Nie dość że sami wypuszczali do potoku to jeszcze przez niepodczyszczanie ścieków zatruwali oczyszczalnie ona coś rzeke. Kierownik komunalki został skazany między innymi za to że im na to pozwalał obecny Marcin
  również przez ostatnie jakieś 5 lat był wice kierownikiem Miał tego świadomość. Więc co się stanie w momencie jak ubojnia wykupi udziały i obsadzi spółkę swoimi ludźmi
  Znowu będzie wypuszczać ścieki złej jakości mieszkańcy będą to nieświadomie
  współfinansować bo jak pokazało życie kierownictwo
  pozwalało pracownicy zaś zostali perfidnie uciszeni. Jeżeli ubojnia nigdy nie dotrzymywała zawartej umowy zaś utworzenie spółki jest właśnie pod ubojnie to nie idźmy w złym kierunku Bo tego kroku się nie cofnąć.

  • Nikt ubojni nie sprzed udziałów to raz a dwa zostawia się gminie pakiet kontrolny i ona o wszystkim decyduje. Można też wprowadzić wiele innych zapisów zabezpieczających. Spółka musi przynosić zyski więc zaczną się starać. Jak dla mnie duże plusy. A za sprzedaż części udziałów gmina wyjdzie na prostą.

   • Zostanie sprzedana kura i jajka będzie znosić w prywatne brzuszki zaś my o pustych pozostaniem.GZK przynosi zyski gminie nie wolno się dla jednorazowej korzyści najeść i zapomnieć iż puźniej będzie mniej jajek.

    • „Anomin”
     Mógł byś mi wyjaśnić?. Skoro GZK przynosi zyski, to czemu gmina dopłaca (dopłacała) do cen wody i ścieków?. A VAT?. Chyba spało się w szkole na matematyce 🙂

     • Ależ to jest bardzo proste przez te wszystkie lata pieniądze z dotacji służyły na wspieranie prywatnego biznesu po prostu koszty oczyszczania ścieków poubojowych nie spełniajäcych norm jak to jest wyroku bez wstępnego oczyszczania zawierające resztki zwierzęce były współfinansowane za zgodą co jest w wyroku na kierownika i przy pełnej świadomości co jest w roku. No i masz odpowiedź gdzie twoje pieniążki z podatków ale to już trzeba podziękować kierownikom obydwu albowiem Paszkot od około 5 lat jest Vice kierownikiem.

    • Trochę racji masz, ale z naciskiem na TROCHĘ!
     Przekształcenie w spółkę jest jasne – to przede wszystkim prężność działania, innowacyjność, możliwości, oszczędności na VAT. Jak to gmina ułoży? To od niej zależy!
     Prywatyzacja? No tak się składa, że nie ma innej drogi.
     Proszę, przestańmy traktować prywatyzację w kategoriach pierwszych lat 90. ubiegłego wieku. Ludzie, jesteśmy na starcie trzeciego dziesięciolecia wieku XXI!
     Alternatywę masz taką: albo będziesz nie miał nic, albo coś!
     Patrząc po komentarzach mam wrażenie, że słowo „prywatyzacja” to w Łapanowie jakiś „fetysz”. A tak nie jest! Nie ma lepszego kapitału, niż prywatny! Zwyczajnie, to już jest stwierdzone! W tym wypadku gminny, co zresztą daje możliwość pozbycia się całego nawisu w postaci rozmaitych wieloletnich układów i koterii.
     Przekształcenie niewydolnego i niedoinwestowanego dziś GZK w prywatną spółkę ze 100-procentowym udziałem gminy jest zwyczajną koniecznością. Tak samo jak reorganizacja systemu szkolnictwa.
     Możemy się oczywiście czarować, oszukiwać, ale droga jest jedna!
     A że gmina nie powinna nad tym utracić kontroli to zupełnie inna sprawa i pełna zgoda!

 5. Ażeby zrozumieć Czym grozi przekształcenie Gminnego Zakładu Komunalnego mieliśmy kiedyś w Polsce telekomunikację Polską korzystającą z infrastruktury sieci biegnących nawet po prywatnych terenach bez zgody właściciela jak to za komuny korzystali z tego Polacy wszystko było w rodzinie zyski zostawały w Polsce. I co się stało zachłanność pazerność brak odpowiedzialności zespół mieszkańców telekomunikacja została sprzedana Orange cała infrastrukturav przejęta we francuskie ręce co za tym idzie zyski już nie idą do polskiego budżetu tylko są wyprowadzane zgodnie z prawem do Francji. Ja Jako mieszkaniec nie chcę żeby strategicznie zakład zarządzający wodociągami i oczyszczalnią został przekształcony by potem z pełną premedytacją sprzedany takie były przecież wyceny i plany jeszcze wójta Kuliga. Pozdrawiam wszystkich

 6. Witam wszystkich. Po tym co już zostało napisane Konsultowałem temat spółek z mądrą osobą. Żeby się uwłaszczyć lub znajomych uwłaszczyć na majątku gminnym czyli naszym powołuje się spółkę z zarządem i to pierwszy krok drugim krokiem jest odsprzedanie połowy w prywatne ręce miejscowego
  biznesu na przykład ubojni wprowadzenie do zarządu ich przedstawicieli. Koszty funkcjonowania się zwiększają wartość maleje trzecim krokiem jest odsprzedanie udziałów gminy które już tracą na wartości wtedy znowuż prywatne Ławska także przykładowej ubojni. Czwartym krokiem po przejęciu całości naszego majątku narzucenie nam ceny wody i ścieków tak żeby jak największe zyski naszym kosztem osiągali. To jest nasz majątek dla mieszkańców spółkowanie z prywatnym biznesem jest niekorzystne panie wójcie wraz z Paszkotem spakujcie sobie prywatne majątki A nasz Gminy Zostawcie bo wy będziecie tylko chwilę A za wasze szkodliwe decyzję my będziemy ponosić konsekwencje.

  • „Żadnego spłukiwania”
   Ceny wody i ścieków i tak (bez przekształcania GZK) muszą zostać urealnione (gmina nie będzie dopłacać do nich). Przekształcenie GZK pozwoli na np: odzyskanie VAT, dostęp do pieniędzy na niezbędne remonty itp. Przekształcenie może przynieść korzyści, można „sprywatyzować” w ręce mieszkańców gminy (każdy chętny mógł wykupić tylko pewien procent udziałów) – oczywiście należało by się zabezpieczyć przed skupem „udziałów” przez odpowiedni zapis w umowie przekształceniowej, konieczności informowania pozostałych udziałowców o zamiarze kupna każdego 1% i więcej udziałów w spółce i zgody pozostałych na taki zakup. Mądrze zarządzana spółka może przynosić wymierne korzyści. Jeśli podejdziemy do tego jak za poprzednich lat, „nie moje” to niech się dzieje co chce… to może lepiej nic nie robić (ale to jest najgorsze wyjście).

   • Stuprocentowa racja! Dokładnie tak!
    1. Możliwość odzyskiwania VAT
    2. Możliwość pozyskania inwestora, czyli niezbędnego kapitału
    3. Zabezpieczenie przed oddaniem pełnej kontroli w prywatne ręce przez zabezpieczenie tzw. złotej akcji.

  • Nie strasz ludzi, bo wszystko można odpowiednio uregulować w umowie i dać odpowiednie zabezpieczenia. Nie strasz! Ważne żeby to zrobić z głową, tak to działa z sukcesem w wielu gminach najbliżej w gm. Bochnia!!

 7. Mieszkańcy mają prawo iść do swoich radnych i nie pozwolić na zmianę właściciela wodociągów bo to mieszkańców Wola ma być szanowana a nie zapędy wójta Śliwy czy Kuliga wszystko jedno.

  • Mieszkańcy mają prawo iść do swojego Wójta ktorego wybrali wiekszością głosów i rządać pomysłów na reformy a taką jest m.in przekształcenie Tarnawy i GZK!! Tyle Ci odpiwiem pueniaczu. A co do Radnych to proponuje sprawdzić ile głosów oni otyrzymali a ile pozostali kandydaci bo z tego jest wiadomo to mniejszość. I naprawde zdjecia Przewodniczącej z Wicemarszałkiem nue pomogą, bo ona nie reprezentuje gminy.

 8. Spółki zarówno w Gdowie jak i w gm. Bochnia bardzo dobrze się sprawdzają i nikt udziałów nie oddał. To może pomóc wyjść gminie z tarapatów. Reszta to zwykłe insynuacje – stan oczyszczalni jest opłakany i to wyszło.

 9. Fakty. Śliwa jako radny lansował budowę nowej oczyszczalni bo tak chciał Góral były nawet plany wykupu działki w kobylcu teraz Okazuje się że ta posiada jeszcze duże możliwości przerobu. Zaś ubojnia musiała się dostosować i to jest cały sens tego GóraloWęgo planu. Zaś co do radnych Przecież to właśnie prezes Rio uświadomił swoją wypowiedzią że wójt Kulig oraz wójt Roj okłamywani radnych Którzy głosowali mając nieprawdziwe informacje za to też prezes obydwu wójtów wysłał do prokuratury więc faktycznie radni ucząc się na błędach teraz bardzo dobrze że kontrolują Śliwę. A spółka zarówno w Gdowie jak i w Raciechowicach się nie sprawdzają więc po co iść w złym kierunku tym bardziej że istnieje obawa odsprzedaży udziałów w prywatne Łapska na przykład ubojni na niekorzyść mieszkańców więc należy pozostawić strategiczne przedsiębiorstwo w stuprocentowym władaniu mieszkańców. Gzk potrzebuję szefa z poza układu skoro Góral i Paszkot razem rządzili ostatnie 5 lat w takim razie Paszkot Za co pieniądze pobierał Czyżby nie wiedział co Góral wyprawiał głuchoślepy czy jak ??? więc jest współodpowiedzialny i dobrze że tym się wreszcie zainteresowali . Pozdrawiam wszystkich.

 10. Coraz więcej jest pozytywnych opinii na temat radnych oni uczą się na błędach .Zaś jest ogromne rozczarowanie zachowawczością wójta tym graniem by nikomu się nienarażić tak się nieda być tylko letnim .Wójt musi mieć własne zdanie nie jak marionetka.A co do spœłki to jak ubojnia wykupi50% udziałów to mieszkańcy w dalszym ciągu będą robieni w wała a teraz jest szansa na normalność której nigdy nie było.Dobranoc.

  • Na temat Radnych??? Chyba żartujesz!! 9 ma ostatnią szansę jesli nie wykorzysta już jej nie ma w Radzie po kolejnych wyborach albo wcześniej. Dobrze, że w tej sytuacji Wójt ustaluł przyzwoite wynagrodzenie, a nie to co ustalono Białce. Sam Wójt ma obcięte wynagrodzenie w stosunku do Roja, a pracując w takich warunkach powinnien mieć wyższe nerwy stres itd.

  • Że czynsz za wysoki, że Góral bez dyscyplinarki, że Marcin Paszkot jest zca, ze wszyztko wina Kuliga i Sliwy, a przepraszam bardzo co udało Wam sie zrobić w tych i innych sprawach przez ostatnie 4 lata mając pełnie władzy?? Teraz łatwo się mądrzyć na sesjach i komisjach bo Wójt nie jest od Was, a swojemu Rojowi jakueś uwagi prawiliście?? Miał czas wziąć się za GZK za oświate i plan naprawczy. Zrobił coś? Tak pozastawiał wszystko.

 11. Oczyszczalnia jest z1989r 300 m3 oraz z2007r następne 300m3 na dobę zaś obecnie pracują wspólnie na 65%mocy jakie lata70 ?.

  • To niebawem poczytasz protokoły 😉 I pewnie pozostaniesz w swoim przekonaniu pełnego dobrostanu, zadowolenia i przekonania, że jest super 😉
   Tak, tak uważam po ich przejrzeniu – nie ma żadnego problemu! 😉
   A koronnym dowodem na to są powracające co roku skażenia wodociągu! Naprawdę, wszystko jest SUPER! A tak w ogóle, to nie ma o czym rozmawiać 😉
   Gratuluję dobrego samopoczucia!

 12. Zęba się plombuje jak niestać nas na implanty.co do Gzk faktycznie bagno ale z winy kierowników lecz wcale niema tragedii Gdy przyjdzie uczciwy szef i wyprostuje rozliczenia z ubojnią (niezgodności licznikowe) to kasy będzie pod dostatkiem.tutaj niemasz wiedzy to dopiero wyjdzie.Co do gminy masz pełnom rację.most to był sabotaż .Tylko dlaczego nikt nie odpowiada za durne decyzje personalnie za działania na szkodę gminy?.Pozdrawiam.

  • Jak to nie odpowiada? Odpowiada! Politycznie! Ani Kulig, ani Roj nie jest już wójtem. Kwestia ewentualnej odpowiedzialności karnej została, jak rozumiem, otwarta przez RIO!
   Pytanie jest zupełnie inne. Czy obecna rada staje, zdaniem mieszkańców, na wysokości zadania, z jakim przyszło jej się zmierzyć?
   Wyzwanie jest rzeczywiście spore i nie jest łatwe! Ale po tym właśnie poznaje się ludzi wielkich, że umieją się z takimi wyzwaniami mierzyć!
   Na razie mamy, klepnietą przez wysoką radę, propozycję zaciągnięcia kolejnego kredytu na 1,5 mln zł, która nota bene, zostanie zaraz przez RIO zwyczajnie, przepraszam za kolokwializm, uwalona!
   No naprawdę, trochę rozsądku! Dokąd się tak można, naprawdę, bawić w ciuciubabkę? Dokąd ta gra? Sytuacja naprawdę na to nie pozwala! Jest zbyt POWAŻNA! Przecież wszyscy wiedzą jak wygląda, bo to już nie jest żadna tajemnica!
   Delikatnie rzecz ujmując jest dramatycznie beznadziejna! Ale to ostatni moment, by chociaż spróbować wyjść z tego bez powybijanych zębów i połamanych żeber! Czy się uda? Nikt nie da takiej gwarancji, bo musiałby być wróżką.
   Czyli gdzie ta bliska współpraca rady z wójtem?
   Ludzie, tu gra się toczy o ocalenie gminy! I żeby nie było wątpliwości, bo nawet z wysokich ust pojawiają się takie głosy – NIKT nie pozwoli gminie tak zwyczajnie upaść, bo nie ma takiej możliwości. Nie ma możliwości takiego ot, już, tu, rozparcelowania i w ten sposób pozbycia się długów! No nie, jednak tak to nie działa!
   No… Chyba że wysoka rada podejmie rezolucję o likwidacji gminy! A to wtedy co innego… To wtedy gwarantuję, osobiście zasponsoruję epitafium w kościele z nazwiskami wszystkich tych radnych, którzy dopuścili do rozbiorów gminy! Ale rozumiem, że na szczęście obecnie nikt takich pomysłów nie ma!

   • No widzi Pan, a kilka artykułow wcześniej ktoś pisał, że Śliwa niepotrzebnie popierał w tamtej kadencji modernizację oczyszczalni, ze ta sobie świetnie radzi i że to był plan wyłacznie na to aby ludzie dopłacalu do ubojni. I wychodzi, że to zwykłe kalumnie.

 13. No ale pan redaktor przegapił tak ważne wydarzenie jak powrót Marcina Paszkot z kierownika GZK z powrotem na zwykłego pracownika . Jasiu będzie zawiedziony to jego ludzie są najpierw Góral teraz Paszkot jest szansa na rozwikłanie niezgodności licznikowych. Szykuję się niezła jazda.

  • Złośliwości i uszczypliwości są zupełnie zbędne!
   Myślę, że nowe stenogramy z komisji i nowe dokumenty mogą rzucić pewne nowe światło i zmienić nieco optykę na przekształcenie GZK w spółkę komunalną. Będą wkrótce na portalu. No niestety, prawda jest taka, że nie ma innego wyjścia! Jeśli ktoś się na to nie godzi, proponuję, by od razu zaczął kopać studnię i grzebać szambo!
   Jeśli chodzi o oczyszczalnię, mamy tam istne bagno, a niżej, jakby to powiedzieć, dwa metry ścieków!
   Mamy rok 2019 i inwestycję z lat 70. Poziom niedoinwestowania jest porażający! I żeby była pełna jasność – nie mówimy tu o żadnej nowej inwestycji, bo o tym w ogóle nie ma mowy, ale doprowadzeniu do jakiego takiego ładu tego, co jest! To jest odlot!
   No niestety, jeśli się nie zainwestuje, nie można oczekiwać, że to będzie działać! Nie ma takiej opcji! Nie ma, bo być nie może. To ma ponad 40 lat! Hello…
   Na dzień dzisiejszy NATYCHMIASTOWE potrzeby inwestycyjne to zapewne ponad milion. Możesz powiedzieć mistrzu, skąd chcesz wziąć te pieniądze? Bo RIO właśnie pokazało radnym, co sądzi o ich pomysłach zaciągania kolejnych kredytów (btw, ciekawe od kogo?) i rozstrzygnęło, co będzie z mostem w Kamyku. Wiesz co będzie? Nic nie będzie! Ten most zwyczajnie nie powstanie, o czym mówię od zeszłego roku. Ale ktoś go rozebrał, a ktoś inny na to pozwolił!
   Milion natychmiastowych potrzeb inwestycyjnych to jest prawie 120 zł na głowę mieszkańca! Zgadnij, skąd te pieniądze się wezmą?
   A na razie, to mamy do czynienia z pieszczotami w postaci wyłączania światła, odbierania kasy klubom sportowym i takimi tam. Powiedzmy, że to taka gra wstępna. Albo i nawet jeszcze nie!
   Musicie zrozumieć, że to naprawdę nie są żarty! Ta gmina została przez ostatnie dwie kadencje doprowadzona do takiego stanu, że naprawdę walczy o życie! I przy ratowaniu tego życia naprawdę nikt się nie będzie przejmował połamanymi żebrami, choć oczywiście nikt ich nie będzie celowo łamał!
   Na razie ta gmina jest jak alkoholik, który jeszcze nie zaczął odwyku. Mówisz: wybij sobie z głowy branie kolejnych kredytów, bo i tak ci nikt nie da, a ten radośnie chce składać kolejne wnioski.
   A tymczasem picie na kredycie zwyczajnie się skończyło! Nie ma! Teraz przyszedł czas ich spłacania, a nie brania.
   A i tak nie wiadomo czy pacjent tego w ogóle dożyje!

Komentowanie jest wyłączone.