[TYLKO U NAS] Oto ile podwyżki dostał nowy szef GZK

1
(1)

W gminie wszyscy na wszystkim oszczędzają. Tymczasem od wielu dni po Łapanowie krążą legendy o tym, ile podwyżki dostał właśnie nowy szef GZK. Ile w nich prawdy?

[TYLKO U NAS] Oto ile podwyżki dostał nowy szef GZK.

Marcin Paszkot został nominowany przez wójta Andrzeja Śliwę na tymczasowego kierownika GZK od 1 kwietnia. Zastąpił na tym stanowisku Sławomira Górala, który kierownikiem zakładu był do końca marca.

Góral został zwolniony na skutek prawomocnego skazania za dopuszczenie do skażenia gminnego wodociągu. Ale nie nastąpiło to dyscyplinarnie, ale z zachowaniem normalnego okresu wypowiedzenia.

W czasie, gdy Góral był na zwolnieniu w czasie procesu jego obowiązki i tak pełnił Paszkot – jego zastępca w GZK. W kwietniu Andrzej Śliwa podjął decyzję – do końca roku to Paszkot stanie na czele Gminnego Zakładu Komunalnego.

Okazuje się jednak, że równocześnie wójt podjął jeszcze jedną decyzję. Okazuje się, że w czasie, gdy w całej gminie trwało gorączkowe poszukiwanie oszczędności, on dał Paszkotowi gigantyczną podwyżkę.

O tej podwyżce od wielu dni po gminie krążą legendy. Ujawniamy więc, ile ona w rzeczywistości wyniosła.

Jako wicekierownik GZK Paszkot nie zarabiał mało. Było to

6.200 zł (brutto)

Jak na gminę, która stoi na skraju bankructwa, całkiem sporo.

Okazuje się jednak, że jako pełniący obowiązki kierownika GZK Paszkot zarobi jeszcze więcej.

Jego wynagrodzenie wynosi obecnie

8.000 zł (brutto)

Jak więc łatwo wyliczyć podwyżka wynosi dokładnie

1.800 zł (brutto).

Sprawa jest o tyle skandaliczna, że podwyżka następuje w momencie, gdy mieszkańców czeka gigantyczna podwyżka opłat za ścieki. Być może trzeba będzie podnieść opłaty za wodę!

Gmina oszczędza dosłownie na wszystkim, by przetrwać. Począwszy od szkół, a na nocnym oświetleniu skończywszy.

Okazuje się, że teoretycznie! Bo z drugiej strony wójt lekką ręką daje kierownikowi GZK szokującą podwyżkę (nikt nie twierdzi, że Paszkot w ogóle nie powinien jej dostać).

Ale i to nie jest najgorsze!

Okazuje się bowiem, że Andrzej Śliwa najwyraźniej ma ludzi za durniów!

Co odpowiada na pytanie: z czego wynika podwyżka odpowiada

Wynagrodzenie nie stanowi podwyżki, jest to USTALENIE wynagrodzenia!

Od redakcji:

Panie Wójcie,

Pan sobie oczywiście jaja robisz! Albo kpisz! Bo generalnie, słów na to brakuje. I żeby była jasność – nie uważamy, że szefowie gminnych jednostek powinni kiepsko zarabiać. Co więcej, uważamy, że nowy szef GZK jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

No ale jednak… są jakieś granice! A na to rzeczywiście słów brakuje!

Trzeba nie mieć WSTYDU, żeby takie rzeczy robić!

Oto dokument:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
40 Comments

 1. Ustalił wynagrodzenie P.O Kierownikowi wcześniej pełnił funkcję zastępcy wiec to jest tymczasowy awans i pensja przysługująca kierownikowi i tak oszczędzają bo jeden koleś dwa etaty ciągnie. Panie Manys czego Pan nie rozumiesz?

 2. Jesteście wszyscy chorzy z nienawiści!! Zrozumcie, że te wszystkie spiski to fikcja wymyślona w głowach zwolenników Roja i PiS Rady. Ci ludzie tak już mają ich kariery w polityce bedą bardzo krótkie i gwarantuje Wam wspomnicie te słowa. Przez Łapanów przejdzie fala jakiej jeszcze nie było, ta sama fala niedługo przejdzie przez Polskę głębokie podziały zamienią tą gminę w szambo nie do życia!!

 3. Kierownik czy wice kierownik mają takie same kompetencje. Jeden i drugi o wszystkim dobrze wiedzieli co się dzieje w gzk. To dlaczego Sławomirowi przypisai całą wine a drugiemu Marcinowi się upiekło i jeszcze został za to nagrodzony? Oboje powinni ponieść taką samą karę.

  • A czy nie po to by Marcin pozostał pilnując układu przed obcymi stąd dobrowolne przyznanie się do winy Sławomira by uniknąć procesu w którym świadkowie mogliby za dużo powiedzieć i stąd też wymagania konkursowe nie do spełnienia by Nikt się nie zgłosił i Marcin został mianowany w takim razie bo przecież nie będzie kandydatów czy to właśnie nie o to chodzi???. A w nagrodę Sławomir otrzymał honorowe trzymiesięczne wypowiedzenie z pracy i cała zagadka została wyjaśniona Ciekawe czy radni albo kiedy się zorientują ?.

  • P. Marcin dostał podwyżkę by doprowadzić Gzk do upadłości gdyż łatwiej będzie go sprywatyzować i aby nie trzeba by było zastępcy co by nie wiedział jak to się to odbędzie oby zdążyć przed komisarzem

 4. To w takim wypadku pozostali urzędnicy też powinni złożyć wypowiedzenie skoro idzie takie podwyżki dostać jak w gzk

 5. Gzk ubojnia Jan orzeszek Sławomir Marcin skażenie wody niezgodności licznikowe wyrok gigantyczna podwyżka konkurs z warunkami nie do spełnienia spółka prywatyzacja ubojnia. Jakie niezgodności ?jakich liczników ? Aha podwyżka dla Marcina.

 6. Obywatele Gminy zapłacą za podwyżkę p.o kierownikaGZk Wyższymi stawkami za wodę i ścieki. Dziękujemy panie Wojcie.

 7. Już czas napisać obywatelska petycję mieszkańców gminy do Rio o o natychmiastowe wykroczenie komisarz by zaprowadził porządek. Zakończą się układy. Ludzie zaco ta podwyżka. Kierownik ma wyrok a zastępca kierownika podwyżkę,przecież on wjakims stopniu też pownien orientować się w sprawie zanieczyszczenia wody. Zastępca kierownika to przecież prawa ręka kierownika

  • Masz rację był wice kierownikiem od 5 do 6 lat brał pensję jak wice kierownik więc powinien odpowiadać za to że nic nie robił i pozwalał Sławkowi działać na szkodę interesu publicznego i prywatnego jak w wyroku.

 8. Powiem szczerze że szkoda iż Manys jednak nie wystartował na Wójta bo widząc działania obecnego to brak k…a słów !!! Może jednak trzeba się zastanowić nad referendum ws. Wójta !!! Ile ludzi jest zawiedzionych z jego zarządzania Gminom którzy na niego głosowali ??? MANYS ZRÓB KONKRETNĄ KAMPANIE INFORMACYJNĄ POTEM REFERENDUM I STARTUJ !!! Byłem przeciwny twojej kandydaturze ale teraz jestem ZA !!! Tylko warunek jeden wyjaśnij wszystkie sprawy jak zostaniesz WÓJTEM !!!

 9. Jeżeli ktoś jest w stanie ciągnąć 1,5 etatu czy 2 etaty to jego indywidualna sprawa. Pracuje tyle ile da radę. Dlatego guzik mnie to obchodzi, ale podnoszenie komus nowemu stawki to lekka przesada…

  • Owszem niech ciągnie tylko niech nie zatrudniają nowych a wystarczyło tylko przesunąć etaty , we wszystkich szkołach są oszczędności , dlaczego Sobolów ma być wyjątkiem? Jeśli oszczędności to oszczędności – jak dla mnie RIO powinno się tym zająć….

 10. Całkowity koszt podwyżki – to kwota 2168,64. tyle właśnie gmina dopłaci do podwyżki kierownika Gzk. Podwyżki dostał 1800 zł brutto. Dla tych co znają się na księgowości to wiedzą, że składki zusowskie ponosi pracownik i pracodawca. Przy pensji 6200 zł brutto wynagrodzenie netto na rękę 4391,48 zł a całkowity koszt pracodawcy to 7469,76 zł. Natomiast przy 8000 zł brutto na rękę 5645,91 a całkowity koszt pracodawcy to 9638,40 zł.

 11. Całkowity koszt podwyżki – to kwota 2168,64. tyle właśnie gmina dopłaci do podwyżki kierownika Gzk. Podwyżki dostał 1800 zł brutto. Dla tych co znają się na księgowości to wiedzą, że składki zusowskie ponosi pracownik i pracodawca. Przy pensji 6200 zł brutto wynagrodzenie netto na rękę 4391,48 zł a całkowity koszt pracodawcy to 7469,76 zł. Natomiast przy 8000 zł brutto na rękę 5645,91 a całkowity koszt pracodawcy to 9638,40 zł.

  • Już czas napisać obywatelska petycję mieszkańców gminy do Rio o o natychmiastowe wykroczenie komisarz by zaprowadził porządek. Zakończą się układy. Ludzie zaco ta podwyżka. Kierownik ma wyrok a zastępca kierownika podwyżkę,przecież on wjakims stopniu też pownien orientować się w sprawie zanieczyszczenia wody. Zastępca kierownika to przecież prawa ręka kierownika

 12. Panie Wójcie – z całym szacunkiem, ale tą podwyżką i wypowiedzią to strzał we własne kolano. To potwierdza tylko bezradność , prostotę i skazuję na stagnację . Jednogo tylko nie rozumię. W urzędzie nie ma pieniedzy na znaczek do listu poleconego a na podwyżke jest.

  • Na stagnacje to skazał nas poprzedni Wojt nie robiąc nic a jego zaplecze w tej kadencji koontynuuje to wywala z planu najważniejsz sprawy byleby tylko wprowadzić komisarza!

 13. Witam. To taki plan Jana orzeszka. Konkursu domagali się wszyscy więc wójt go ogłosił. Jednak wymagania tak ustawił że nikt ale to nikt nie ma prawa się zgłosić. A jednocześnie w prawdzie Marcin też tych wymagań nie spełnia No ale pełniącym obowiązki a po brak kandydatów mianowanym kierownikiem po prostu będzie doprowadzi komunalke do upadłości a co za tym idzie do dzikiej prywatyzacji. Przecież Kulig wcale się nie kryje że spędza czas w gminie u wójta beemkę ostentacyjnie na parkingu z przodu przed wejściem co by ludzie nie mieli złudzeń że to on przejął z powrotem władzę i doprowadzi Komunalke do prywatyzacji

  • Jesteś chory nie bylo konkursu źle jest konkurs a to wymagania haha a przecież chcecie profesjonalisty…żal

 14. 8000 brutto w przeliczeniu na netto 5640.91. Do tego delegacje kilometry przejechane własnym samochodem. Jakieś umowy o dzieło jak to w gminie kierownicy praktykowali gzk zresztą też i mamy bankructwo Gminnego Zakładu Komunalnego bo przecież jeszcze 18 osób też dostało podwyżki i bardzo mnie interesuje ile dostały trzy księgowe A ile pozostali fizycznie pracownicy. A na koniec Przypominam że Nadzór nad pracą wójta pełni Rada Gminy Proszę o interwencję w imieniu mieszkańców bo jeżeli nas mieszkańców czekają podwyżki wody i ścieków bo nie ma pieniędzy to ktoś to gra na szkodę właśnie naszą

  • Bardzo dobre pytanie… jak sie ma podwyżka kierownika do podwyżki reszty fizycznych pracowników. Bo wychodzi na to ze teraz kierownik zarabia prawie tyle co trzech fizycznych pracowników razem. Prosze podać średnie zarobki fizycznych pracowników bez księgowych bo teraz wszyscy myślą ze oni zarabiają jakieś cuda!

 15. Nie rozumiem w tej sprawie kilku kwestii. Skąd taka podwyżka? Czy to oznacza, że pełniąc obowiązki kierownika otrzymywał pensję 6200 przynależną swojemu wcześniejszemu (niekierowniczemu)stanowisku i teraz po otrzymaniu oficjalnej nominacji ma podwyżkę? Jeśli tak, to ile się przeciętnie w GZK zarabia? Bo bądźmy szczerzy to 6200 (nawet obecnie, przy szybko rosnących pensjach) na podrzędne stanowisko w GZK w małej gminie wydaje się być sporą sumą. Jeżeli nie, tzn jeżeli wcześniej zarabiał mniej, a z chwilą gdy zaczął być p.o. podniesiono mu wynagrodzenie, to dlaczego znów ma podnoszone? Czy dokonania z miesiąca pracy wskazuję, że to „wyrównanie” jest niezbędne? Ta podwyżka 1800 to przecież około połowa przeciętnej pensji brutto nauczycieli, którzy też są ludźmi wykształconymi, też wykonują odpowiedzialną pracę (powierzamy im przecież nasze największe skarby) i też mają na utrzymaniu rodziny, a których tak chętnie wójt chciał zwalniać zamykając im miejsca pracy w imię ratowania gminy? O co tu chodzi?

  • to niech pokarze pita jak ma mało to nich startuje na kierownika droga wolna tylko bez drogi powrotnej bo on odelegowony każdy by tak chciał .

  • Z wychowawstwem i duzym motywacyjnym ,niestety ja mam w tym roku 10lat pracy i mam ok 2250 a na macierzynskim 1800-1900zalezy od mca. Do Redaktora:Panie Redaktorze Wojt nie oszczedza na szkolach prosze sprostować. Zatrudnia swoich ludzi w szkolach -patrz np.Sobolow .Gdzie mozna bylo zrobic przesuniecia etatow..Glosowalem na tego wojta i zaluje.Taki pionek w rekach ksiedza i p.K…co to za oszczednosci ….jesli P.Dyrektor z Tarnawy potrafil oszczedzic dlaczego akurat w innych szkolach się nie da tylko zatrudnia nowych ….i pani potrafi ciagnac 1 etat w szkole w sobolowie a pol etatu w innym przedszkolu…. A inni nie maja godz.Powinien się ktos tym zajac czy aby ktos nie marnotrawi naszych pieniędzy. Niech co niektorzy się obudza z letargu bo heszcze troche i bedzie za pozno.

   • Nie rozumiem podpisywania się tutaj jako anonim. Żenujące. Pani E.D niech się Pani oficjalnie wypowie a nie pisze pierdoły jako anonim bo że szkoły w Sobolowie tylko Pani przebywa na macierzyńskim. Widać że się Pani nudzi na tym macierzyńskim. To niech sobie Pani znajdzie dodatkową pracę i długi męża spłaci. Hahaha

    • Jeśli większość twierdzi że nadal podejmuje decyzję w Urzędzie Gminy Pan Kulig. To komisarz jest chyba najlepszym wyjściem.

  • Guzik mnie to obchodzi! Wszystkim życzę, by zarabiali pierdyliard złotych pieniędzy. Szczególnie, gdy solidnie pracują! Ale jednak są jakieś granice!
   Łapanów jest w takiej sytuacji, że musi oszczędzać na szkołach!
   Resztę pozostawiam bez komentarza! To naprawdę głęboko OBURZAJĄCE! Nie podwyżka, tylko „ustalenie wynagrodzenia”. Nosz k… BEZ KITU. Ja wszystko rozumiem, ale naprawdę są jakieś granice!
   Rozumiem więc, że to kpiny! Z kogo? Z ludzi?
   W sytuacji, gdy wyłącza im się oświetlenie? Chce likwidować szkoły, wszystkich czeka podwyżka za ścieki, może za wodę…
   Sorry, mi słów brakuje. Takie zwykłe jaja to to nie są!

  • Zwołać Wiec na Rynku, już się nie ma czego bać przecież Cię nie wypałują.Pisaniem nie damy rady!

   • jak na rynku ciemno chyba ze w południe .pare żaróweczek swieci nima na 8 żarówek ? za te puszki i butelki by kupili co leżą na rynku .

  • Pan Paszkot jeśli ma trochę honoru nie powinien startować w konkursie. Zrezygnować z pełnienia funkcji p.o kierownika. Za działania wójta gminy w sprawie tak wysokiej podwyzki. Gdy gmina tonie w Dlugach porostu jest niemoralne.

Komentowanie jest wyłączone.