[TYLKO U NAS] Od lipca gigantyczna podwyżka za ścieki!

Fot. Pixabay
1
(1)

Co ukrywają radni? Oto kolejne wstrząsające informacje, jakie można wyczytać w protokołach z obrad komisji rady, do których uzyskaliśmy dostęp!

Tym razem posiedzenie komisji rewizyjnej z 14 lutego. Z protokołu tego posiedzenia jasno wynika, że od lipca mieszkańców gminy czeka gigantyczna podwyżka opłat za ścieki!

Podwyżka ta to oczywiście efekt RIO. Oszczędności powodują, że opłata za ścieki musi być liczona według kosztu. O dopłacie ze strony gminy nie ma już mowy. Efekt?

Od lipca mieszkańcy zapłacą za nieczystości o 8 zł więcej!

Opłaty i podatki musiały zostać podniesione – mówi na posiedzeniu wójt Andrzej Śliwa. – Stawka za ścieki wzrosła o kwotę 2,5 zł za metr szesc. a od lipca bieżącego roku musi być obliczona według kosztu, bez dofinansowania gminy, co spowoduje podniesieje jej o 8 zł.

Przy okazji okazuje się, że to właśnie jeden z powodów rezygnacji z organizowania w tym roku Dni Łapanowa.

Organizowanie w tym czasie festynu i zabawy nie byłoby właściwe – dodaje Śliwa podczas obrad komisji.

Informacja dobra natomiast jest taka, że w najbliższym czasie gmina nie planuje drastycznej podwyżki opłat za wodę. To informacja, jaką uzyskaliśmy w gminie.

Oto fragment protokołu z posiedzenia komisji rewizyjnej z 14 lutego:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
7 Comments

 1. Urealnienie cen samo w sobie nie jest złe.

  Ale pamiętaj ludu na kogo głosujesz i komu to zawdzięczasz!!!.

  Kto nie uchwalił programu naprawczego, kto nie podejmuje żadnych programów naprawczych obecnie, permanentnie przeciw propozycjom wójta, nie podając własnych projektów.
  Kto głosował za projektem budżetu na 2019 rok – przygotowany przez poprzedniego wójta i radę, a teraz „nie rozumie” co głosują (wcześniej łapka szła w górę bez wahania).

  Ale najważniejsze, zawsze z prądem, zawsze na wierzchu i jak ta chorągiewka.

 2. W takim razie bardzo ciekawi mnie ile będzie płacić ubojnia za ścieki jeżeli w procesie technologicznym oczyszczalni ścieki te są oczyszczone podwójnie najpierw proces chemiczny następnie wraz z bytowymi biologiczny. Moim zdaniem Realnie powinno być przynajmniej podwójnie.

 3. Koszt 1 metr sześcienny szamba wywożonego beczkowozem wynosi obecnie 20 zł plus 4 zł woda za 1 metr sześcienny = 24,5!!!. Natomiast szczęśliwcy podłączeni do kanalizacji płacą obecnie 12,5 (woda plus ścieki).

  • Chyba ktoś tu nie umie liczyć .Panie Karolu czy mógłby pan opublikować realne ceny brutto bo to jakaś fatamorgana z tymi cenami za wodę i ścieki oraz beczkowóz pozdrawiam i z góry dziękuję

Komentowanie jest wyłączone.