[TYLKO U NAS] GZK. Ile tam zarabiają? Co z kierownikiem?

4
(9)

Przed GZK stoi konieczność gigantycznych inwestycji. A tymczasem…

Gminny Zakład Komunalny. Ile tam zarabiają? Co z poprzednim kierownikiem? Tym się oczywiście nie chwalą! [TYLKO U NAS].

Dotarliśmy do szokujących informacji na temat GZK. W Łapanowie już dwa razy dochodziło do groźnych skażeń wodociągu. Oczyszczanie ścieków ledwie zipie. GZK natychmiast wymaga wielomilionowych nakładów. A tymczasem…

Wygląda na to, że to rzeczywiście całkiem spokojna przystań. Okazuje się, że 20 proc. pracy, jaka jest tam wykonywana, to przewalanie papierków. Tak przynajmniej wynika, z proporcji pracowników biurowych do pozostałych zatrudnionych. Do tego dochodzą niebotyczne pensje. Wy tymczasem płacicie…

Do sedna.

Od 1 sierpnia GZK ma nowego kierownika. Jego zarobki mogą przyprawić o zawrót głowy. To:

8.000 zł miesięcznie.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wyciekanie informacji o finansowym rozpasaniu w GZK zaczęło się od gigantycznej podwyżki, jaką wójt Śliwa dał Marcinowi Paszkotowi przy okazji powołania go na pełniącego obowiązki kierownika po zwolnieniu Sławomira Górala.

Śliwa lekką ręką dał Paszkotowi aż 1.800 zł podwyżki.  I to mimo, że finansowo gmina ledwie zipie, a mieszkańcy zmuszani są do ponoszenia coraz wyższych kosztów. O gigantycznej podwyżce dla pełniącego obowiązki kierownika GZK pisaliśmy o tym TUTAJ.

Teraz okazuje się, że na tym nie koniec. Nowy kierownik zarabia tyle samo. Spójrzmy więc na płace pracowników GZK.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Zakładu wynika, że pracuje tam aż 19 osób. Ich średnia pensja to:

3.942,60 zł.

A więc płaca zapowiadana w Polsce dopiero za cztery lata w GZK obowiązuje już teraz! Ale i na tym nie koniec!

Okazuje się, że średnie wynagrodzenie czterech ludzi zatrudnionych w GZK do prac obsługowo-biurowych w niczym nie odbiega od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce. W II kwartale tego roku wynosiło ono 4.839,24 zł.

Ile więc zarabiają cztery osoby zatrudnione w GZK do prac obsługowych? Z informacji GZK wynika, że to aż:

4.757,50 zł.

W tym wszystkim jest jeszcze jedna ciekawostka. Otóż okazuje się, że na 19 osób zatrudnionych obecnie w Zakładzie aż 20 proc. zajmuje się obsługą, czyli mówiąc wprost – przewalaniem papierków. Dlaczego te osoby zarabiają o 20 proc. więcej, niż cała reszta, której praca jest zdecydowanie cięższa? Tego nie wiemy.

Wiemy za to, co dzieje się z Marcinem Paszkotem, który pełnił obowiązki kierownika GZK. Powrócił na swoje poprzednie stanowisko inżyniera utrzymania ruchu. Ile zarabia? Czy zachował kierowniczą pensję? Tego nie wiemy – ta informacja przekracza „granice intymności”.

Tak czy inaczej – Wy za to płacicie!

Oto podpisany przez nowego kierownika dokument z GZK:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4 / 5. Głosy: 9

Oceń jako pierwszy!
8 Comments

  1. Witam. Gzk od wielu lat było jakoby nie Gminne a prywatne Księstwo wszak przedtem Góral już nieżyjący następnie Góral już po wyroku prawomocnym za działanie na szkodę interesu prywatnego i publicznego w księgowości obecnie matka i córka obydwie o nazwisku Góral No i spokrewniony z nimi Paszkot. Było to możliwe gdyż do tej pory żaden wójt w tym zakładzie nie organizował konkursów czy to na stanowisko księgowe czy też kierownicze. Aż to odbył się konkurs i wreszcie mamy kierownika niespokrewnionego z no właśnie.

  2. Godz.18:47. Chłopaki widzieli (…) jak był u wójta w godzinach pracy dowiadywałem się za samowolne opuszczenie miejsce pracy Mogę go zwolnić dyscyplinarnie. Zaś (…) przeniosę na bazę albo na Dąbrowice bo wiesz chodzą do wójta opowiadają! Krety Ryją.

  3. Coś nie tak kierowniku. Jeśli […] wrócił na poprzednio zajmowane stanowisko to co z jego podwyżką 1800 zł. Jeszcze przypomnę że poprzednio za […] dymał jako inkasent lub też pracował fizycznie na ujęciu wody. Teraz zaś całymi dniami oblega biurko pilnując stołka nie kalając się żadną fizyczną pracą więc de facto mamy dwóch kierowników i 3 księgowe. I jest to przemyślana strategia prawda panie wójcie ?.

  4. 8000 zł brutto czy netto? Jeśli brutto to żadne cuda na takim stanowisku w takich nerwowych okolicznościach i stanie infrastruktury. Paszkot dostał awans, a nie podwyżkę to różnica. Pozdrawiam.

Komentowanie jest wyłączone.