[TYLKO U NAS] Czy tak zagłosuje Gmina Łapanów?

1
(1)

PiS na podium z poparciem prawie połowy mieszkańców gminy. Na drugim miejscu – PSL z poparciem co czwartego. Trzecia Konfederacja, a lewica pod progiem.

[TYLKO U NAS] Czy tak zagłosuje Gmina Łapanów?

Jeszcze przed ciszą wyborczą prezentujemy Wam wyniki naszego przedwyborczego sondażu. Przez prawie miesiąc mogliście w nim oddawać internetowe głosy. Każda osoba po jednym. Wyniki są zaskakujące.

Okazuje się, że gdyby to od mieszkańców Gminy Łapanów zależały wyniki niedzielnych wyborów, w Sejmie znalazłyby się cztery ugrupowania: PiS, PSL, Konfederacja oraz Koalicja Obywatelska.

PiS mógłby dalej samodzielnie rządzić. Zdobyłby 242 mandaty poselskie, a do rządzenia potrzeba ich 231. Mimo ogromnego poparcia nie miałby jednak ani większości do odrzucenia prezydenckiego weta, ani do zmiany Konstytucji.

Na drugim miejscu byłby PSL ze 118 posłami. Co ważne, w ogólnopolskich badaniach ludowcy balansują na granicy progu. Nad progiem byłaby natomiast Konfederacja, która w ogólnopolskich badaniach nie przekracza 5 proc. oraz Koalicja Obywatelska.

Konfederacja miałaby aż 63 posłów, a Koalicja Obywatelska – 37.

Pod progiem znalazłaby się natomiast lewica, która by nie miała ani jednego mandatu. W ogólnopolskich badaniach lewica jest wyraźnie nad progiem.

Kto w naszym sondażu zwycięża? Podium to: Ryszard Drożdżak z PSL (73 głosy), Celina Jacewicz z PiS (68 głosów) oraz Stanisław Bukowiec z PiS (63 głosy).

Kto zostałby senatorem? Nie Włodzimierz Bernacki z PiS, ani Wojciech Kozak z PSL. Zostałby nim niezależny kandydat, Mirosław Chodur z Nowego Wiśnicza. To on zdobywa w Gminie Łapanów najwięcej głosów – 28. Z naszego sondażu wynika jednak, że walka może być wyrównana. Różnica między kandydatami jest bowiem bardzo niewielka.

Oto wyniki naszego internetowego sondażu. A pierwsze rzeczywiste wyniki już w niedzielę wieczorem.

Wyniki sondażu – Sejm

[totalpoll id=”53077″ fragment=”results”]

Wyniki sondażu Senat

[totalpoll id=”53099″ fragment=”results”]

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
4 Comments

Komentowanie jest wyłączone.