[TYLKO U NAS] Celina Jacewicz: trzeba dzielnie iść naprzód!

3.3
(19)

[TYLKO U NAS] Oto szczera rozmowa z pierwszą w historii Łapanowa kandydatką na posła!

Celina Jacewicz: Celina Jacewicz: trzeba dzielnie iść naprzód!

Jacewicz vs. Manys:

MNS: I co teraz będzie?

CJ: Nic. Wróciłam z urlopu i mam nadzieję, że szybko skończę remont łazienki, bo właśnie wszystko mam rozgrzebane…

Wie pani, że nie tego dotyczy pytanie…

A czego?

Kampanii parlamentarnej i pani kandydowania do Sejmu. Czyli jak będzie?

No… Kandyduję! Przyznam szczerze, że spadło to na mnie trochę jak grom z jasnego nieba. Ale rzeczywiście, zgodziłam się i będę kandydować do Sejmu. Jest to dla mnie kolejne wyzwanie i nowe doświadczenie. Traktuję to, jako podsumowanie mojej dotychczasowej 9-letniej pracy w samorządzie. Mieszkańcy całej  naszej gminy będą mogli teraz podsumować moją pracę. Nie tylko mieszkańcy Wolicy jak to było dotychczas w wyborach samorządowych.

Po co to pani?

Żeby zrobić coś dobrego dla gminy? Zawalczyć o to by żyło się lepiej?

W Sejmie się nie pracuje dla tej czy innej gminy.

Nieprawda! W Sejmie pracuje się dla dobra wszystkich, a więc również dla tej gminy! Pracuje się dla wielu gmin, również takich jak Łapanów. A to chyba ważne. I na pewno z poziomu Warszawy można dla nich zrobić więcej, niż z poziomu Rady Gminy.

To prawda. Ale niektórzy już pani zarzucają, że Pani ucieka.

Uciekam niby przed czym? Z  tonącego statku…?  Myślę, że nie aż tak źle! Poza tym nie ma ludzi niezastąpionych. Daleka droga do Warszawy, nie tak szybko.

Nie przed czym, ale skąd? Z gminy, która stoi na skraju bankructwa.

Ależ ja się nie mam zamiaru stąd nigdzie wyprowadzać! Natomiast uważam, że dla takich gmin jak Łapanów można zrobić jeszcze więcej i trzeba im pomóc!

Ależ pani zasiada w radzie tej gminy już od trzech kadencji i nie może udawać, że tego nie było.

Nie mam zamiaru niczego udawać. Panie redaktorze, dobrze pan wie, że gdyby nie ostatnia kadencja, Łapanów byłby w jeszcze gorszej sytuacji, niż jest obecnie. Owszem, teraz gmina jest w programie naprawczym. Ale to nie moja wina, że Łapanów znalazł się w takiej sytuacji jak się znalazł. Wręcz przeciwnie!

Dwie kadencje temu, gdy w kadencji 2010-14 zaciągano największe zobowiązania zwracaliśmy uwagę na zagrożenia. Bez skutku, bo byliśmy w mniejszości. Owszem, Łapanów jest teraz w trudnej sytuacji. Ale to nie jest nasza wina, i nie jest to jedyna taka gmina w Polsce! To właśnie jeden z tych powodów, dla których decyduję się kandydować.

Praktyczna wiedza z takich miejsc, które borykają się z  takimi problemami na pewno by się przydała w Warszawie! Szukanie winnych i ciągłe obwinianie się nic tu nie zmieni, trzeba iść do przodu i nie cofać się do tyłu. Na dzień dzisiejszy gmina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale nie znaczy to, że jest w sytuacji bez wyjścia.

Dlaczego plan naprawczy nie został wdrożony wcześniej?

Ależ Łapanów jest w procesie naprawczym! Nie zauważył pan? Między innymi dzięki naszym staraniom! I na pewno nie jest  dobrym wyjściem, jak pan kiedyś proponował, likwidacja szkół. Je właśnie należy ochronić!

Nie boi się pani?

Czego?

Ulicy Wiejskiej w Warszawie!

Do Wiejskiej jest daleko! Na razie czeka mnie ciężka praca tutaj! Wśród kandydatów na liście jest wiele znanych osób, obecnych posłów, samorządowców, doświadczonych polityków. Na pewno nie oblepię gminy banerami. Jestem osobą stąd: mieszkam tu, tu pracuję, mam tu wielu przyjaciół, dobrze mi się tutaj mieszka.

Liczy pani na mieszkańców gminy?

Liczę bardzo! Bo wiem, że ludzie mnie tu znają i wiedzą, że można na mnie polegać. Wielokrotnie spotkałam się z życzliwością mieszkańców. Oczywiście, mam pewnie przeciwników, ale ich też mam nadzieję przekonać. Łapanów nie miał posła. A teraz pojawia się szansa!

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie bardzo chętnie krytykujemy innych, mówimy im i piszemy przykre rzeczy. Myślę, że krytyka jest potrzebna, ale konstruktywna. Szczególnie, gdy pełni się funkcję publiczną. Cenię sobie wszelkie słowa krytyki, bo dzięki niej mogę się wiele nauczyć i wyciągnąć wnioski. Chciałabym, żeby ludzie traktowali innych tak, jak sami chcą być traktowani, żeby bardziej przewidywali konsekwencje swoich działań i swojego zachowania. Przecież każdy z nas dąży do tego, by być w życiu szczęśliwym! I wierzę w to!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.3 / 5. Głosy: 19

Oceń jako pierwszy!
29 Comments

 1. Panie Redaktorze, taki Pan piękny wywiad przygotował z Panią Przewodniczącą, a może by tak teraz zrobić wywiad z drugim kandydatem do Sejmu z naszej gminy? Zaskakująca cisza w tym temacie, a powinno się wszystkich traktować równo! Czekamy. Czytelnicy.

 2. Jestem z innego ugrupowania Politycznego ale Pani Celino, życzę powodzenia. Na dole nie może być takich podziałów bo to tylko szkodzi Gminie. Myślę, że Pani była by dobrym Posłem.

 3. No raczej Jacewicz razem w Rojem nie dopełnili obowiązków nie wdrażając planu naprawczego na czas. Może by Pan redaktor pokusił się o wypowiedź Wójta Roja.

 4. Pani Jacewicz budzi wśród mieszkańców różne emocje. Odrzućmy je i rozpatrujmy fakty. Skoro Plan Naprawczy został przywołany do tablicy, to wielokrotnie słyszeliśmy, jak Przewodnicząca Rada Gminy Łapanów twierdziła, że nic o nim nie wiedziała i nie słyszała. Od planu naprawczego zależała nasza przyszłość, naszej gminy.

  Aczkolwiek, każdy dokument, który wysyłany przez RIO do Wójta na ostatniej stronie zawiera DO WIADOMOŚCI PRZEWODNICZĄCEJ GMINY ŁAPANÓW. Dla przykładu jeden z dokumentów RIO do Wójta Roberta Roja.http://mojlapanow.pl/tylko-u-nas-gruba-afera-w-gminie-lapanow-wejdzie-prokurator-nieprawidlowosci-i-kreatywna-ksiegowosc/

  Poniżej artykuł mówiący, że Przewodnicząca Rady Gminy nie wiedziała o planie naprawczym http://mojlapanow.pl/przewoniczaca-jacewicz-o-planie-naprawczym-nikt-mi-nic-nie-dal/

  Fakty pozostają faktami Pani Przewodnicząca. Skłamała Pani Prezesowi RIO i każdemu mieszkańcowi z osobna.

 5. Ta Pani nie odpowiada na pytania Redaktora. Pytał czemu w poorzedniej kadencji nie wdrożyli planu naprawczego! A jaka była odpowiedz? Że teraz jest! Dzięki Śliwie, a ta Pani co zrobiła z tym planem? To, że w opinii wielu jest nierealny. Nie zapomnimy tego.

 6. ZAGŁOSUJĘ na Panią Celinę Jacewicz, bez względu na swoje osobiste preferencje. Skoro jest szansa żeby mieć posła ze swojej Gminy, nie będę taplać się w „ujadaniu” i „obrzucaniu” naszym łapanowskim błotkiem. To będzie mój własny „wkład” w poprawianie rzeczywistości . Myślących inaczej, serdecznie pozdrawiam.

 7. jak czytam te komentarze o uczciwości PISu to się zastanawiam czy ludzie są normalni? P. Celina z całym szacunkiem, nie zasługuje na to by zasiąść na Wiejskiej. No chyba, że chodzi jej tylko o to by się dorwać do koryta.
  Szanse kobieta ma marne, ale parę głosów zawsze do ogólnej liczby dołoży.

 8. Czym nas Pani Przekona byśmy oddali swój głos? Tylko proszę się nie zasłaniać remontem łazienki. To takie słabe. Nawet raczkujący polityk lokalny wie, co to służba dla małej ojczyzny. A tu po 9 latach tylko cały czas myślenie o sobie i tylko o sobie.

 9. Dziwny jest ten portal raz „przeciwko” byłemu wójtowi przed samymi wyborami obrót o 180 stopni i nagle za wójtem… teraz podobno stuacja, jaki ma to cel ?

 10. Pani „krystaliczna” Celino. Na temat Pani wypowiedzi nie będę się wypowiadał , bo na parodię szkoda słów. Odniosę się jedynie do tej bredni , którą Pani głosi , że „Łapanów do tej pory nie miał posła …” . I tu wychodzi Pani brak podstawowej wiedzy o historii politycznej naszego regionu. Uświadomię Panią , że nawet gdy nie daj Boże uzyska Pani mandat poselski , to nie będzie Pani wyjątkowa w naszym regionie , gdyż w czasach rządów partii z jakiej się Pani wywodzi , Łapanów miał swojego posła. Był nim Bogusław Sobczak z patrii o nazwie Liga Polskich Rodzin . Jest to syn Stanisława Sobczaka ,obecnego dyrektora szkoły w Sobolowie. Odoba wywodząca się z Łapanowa i silnie z nim związana. I po co to było się ośmieszać …? A to dopiero początek kampanii.

  • Dokładnie już to kiedyś pisałem, osoba która w polityce zaszła bardzo daleko, trzeba przyznać ze osiągnela bardzo dużo.

 11. Pani Jacewicz życzę jak najlepiej ale…. obserwując przynajmniej od czterech kadencji politykę różnych ugrupowań na terenie bocheńszczyzny i ambicje polityczne kandydatów, mogę jednoznacznie stwierdzić, że po raz kolejny powiat bocheński będzie bez posła. Jakoś powiat brzeski umie się odpowiednio dogadać a bocheńszczyzna jak zwykle przekombinuje. Tym bardziej dziwię się lokalnym władzom PIS, które wystawiają kilka kandydatur ze swojego ugrupowania, zamiast wystawić jednego silnego kandydata co mogłoby przynieść sukces, ale jak zwykle przerost ambicji i potem wielkie G…. z tego. Wyciągnijcie wnioski z ostatnich czterech kadencji. Szkoda, że nie widzicie tego, że inni na tym korzystają, obudźcie się w końcu i podajcie jedną kandydaturę a będziemy mieli przedstawiciela w parlamencie.

 12. Ja bym chciał zapytać czy można podać z imienia i nazwiska osoby które w kadencji 2010-2014 głosowały na „tak” przy zaciąganiu tych największych kredytów które dziś kosztują gminę ogromne wyrzeczenia? Dziękuje

 13. mamy zaszczyt że mamy kandydata z naszej gminy i powinniśmy zrobić wszystko aby nasza kandydatka zdobyła jak najwięcej głosów bo taka szansa może się szybko nie powtóżyć a mamy szansę aby Łapanów był reprezentowany w parlamencie dlatego apeluję o to ab poprzeć naszą kandydatke

Komentowanie jest wyłączone.