Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Idą nowe rachunki za wodę

Fot. Pixabay

Jeśli jeszcze nie dostaliście, to zapewne niebawem dostaniecie. Rachunki za wodę. Alarmujecie, że to, co w nich znajdujecie może przyprawić o zapaść.

Oto niektóre z informacji od Was:

Co oni wyczyniają z tą wodą? Powariowali!

Wczoraj przyszedł rachunek, dwa razy większy. Masakra.

Właśnie dostałem rachunek za wodę i ścieki i mi szczęka opadła. Ścieki podrożały o 2,50 zł za m3 z 4,25 na 6,75 zł.

Taka zmiana to podwyżka aż o 58 proc!

W tym roku rzeczywiście zmieniły się przepisy dotyczące opłat za wodę i ścieki. Niestety, w wielu gminach opłaty poszły przy tej okazji mocno w górę. 24 maja Wody Polskie, a konkretnie dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdził (na wniosek GZK z Kobylca) nowe taryfy opłat za wodę i ścieki dla Gminy Łapanów. Decyzję tę możecie znaleźć klikając TUTAJ. Rachunki to efekt tych nowych taryf.

Do tej pory za metr sześcienny wody płaciliście 3,55 zł + VAT. Zatwierdzona nowa taryfa mówi, że będzie to 3,99 zł + VAT, czyli o 44 grosze więcej. W kolejnych latach ma jeszcze podskoczyć do ponad 4 zł.

Za metr sześcienny ścieków do tej pory płaciliście 4,25 zł + VAT. Nowa taryfa (opracowana przez GZK) mówi, że przez najbliższy rok będzie to… 14,08 zł + VAT. To aż o 9,83 zł więcej – podwyżka o ponad 300 proc! A zatwierdzona taryfa mówi, że w kolejnym roku stawka jeszcze wzrośnie.

Nawet z dopłatą, jaką gmina uchwaliła pod koniec czerwca do ścieków wzrost to prawie 60 proc.

Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa to 12,77 zł. Jak to wygląda w innych częściach kraju możecie przeczytać TUTAJ.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
7 Comments

 1. Pełne zaskoczenie. Wszyscyśmy myśleli że […] po prostu choruje wszak dalej jest oficjalnym kierownikiem GZK. a sprawę zatruwania wody czy też niezgodności licznikowych proporcji wody do ścieków a tak naprawdę podejrzenia kradzieży już kilkunastoletniej aczkolwiek trwającyej do tej pory za przyzwoleniem Sławomira a wiedzą wójta dawno została już wyciszona uklepana i zamieciona. A tu rewelacja Redaktor twierdzi że dopiero sprawa się rozkręca, wcale nie ucichła. To w takim razie po jaką cholerę wójt gminy do tej pory nawet nie zawiesił Sławomira Przecież to śmierdzi kumoterstwem i zacieranie śladów przez zastępcę bo nie uwierzę że wójt ani zastępca przez tyle lat o niczym nie wiedzieli to co kurde ślepi, głusi czy powiązani. W takim razie jeśli redaktorowi uda się to wyjaśnić i jeszcze nagłośnić to może mieszkańcy odzyskają jakąś kasę a redakcja uznanie. Ma Redaktor jakąś wiedzę na ten temat ???.

 2. W gospodarstwie domowym na wsi, jaką jest Łapanów, nie powinno być przelicznika 1:1. Przecież zużywa się wodę na podlewanie, baseny itp. A to przecież nie idzie w kanalizację.
  Po drugie czy ktoś obecnie kontroluje ubojnie i sposób odprowadzania ścieków? Bo afera z wodą ucichła a ubojnia działa pewnie dalej tak samo. A jeżeli to oni doprowadzili do skażenia to powinni słono za to zapłacić.

 3. Witam. Jak to jest w domu na 1 metr sześcienny wody tyle samo przypada ścieków to jest logiczne i uczciwe płacę za jednakową ilość wody i ścieków. Natomiast słyszałem więc nie wiem czy to jest prawda jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć że w ubojni na jeden metr sześcienny wody przypada 4,84 metra sześciennego ścieków ?. Nie rozumiem o co chodzi czy to prawda,? i czy to dlatego Sławomir będzie miał niebawem bransoletkę z nadajnikiem na nodze? więc może wójt wyjaśniłby czy to prawda czy może tylko ludziska bajki opowiadają czy ten numer ma miejsce do tej pory czy miał miejsce w przeszłości a teraz już jest OK ???. A może Redaktor mógłby zapytać wójta jemu odpowie Może jak będzie chciał odpowiedzieć Bo ostatnio się nielubią. Pozdrawiam.

  • No podobno że przy okazji skażenia na jaw wyszedł jakiś gruby przekręt lewe ujęcia milionowe straty nagrania zdjęcia zastraszanie ludzi ustawianie zeznań władze które o wszystkim wiedziały bo podobno ktoś słyszał nagrania i starzy którzy starają się tuszować . Podobno nie tylko w GZK ale w gminie też niektórzy mają ciepło pod stołkami …….. Będzie ciekawie …… Na Moim Łapanowie wzrośnie poczytność …..

 4. A chce pani emeryturę to ktoś musi pracować żeby ją pani dostała tak się składa że to chyba te dzieci z dopłat 500+

 5. No cóż, chcieliście 500+? To trzeba teraz się na to poskładać! Wszystko drożeje z tego powodu.
  Czas zacząć mówić o tym otwarcie!

Komentowanie jest wyłączone.