TVP Kraków o likwidacji kuchni w łapanowskim przedszkolu

Fot. Pixabay

Temat likwidacji kuchni w przedszkolu w Łapanowie zainteresował dziennikarzy Telewizji Polskiej. 12 czerwca w „Kronice” w TVP Kraków pojawił się materiał poświęcony problemowi.

Rodzice dzieci z przedszkola w Łapanowie protestują przeciwko planom likwidacji kuchni przy tej placówce. Chce to zrobić lokalny samorząd. Zaoszczędzone około 90 tysięcy złotych zamierza przeznaczyć na remonty w przedszkolu. Rodziców to jednak nie przekonuje – powiedział prowadzący „Kronikę” Paweł Sroka.

W ostatnich słowach materiału pada informacja, że jeśli wójt nie zmieni stanowiska w sprawie zamiaru likwidacji kuchni, rodzice „zaostrzą swój protest”.

Materiał Łukasza Wrony można obejrzeć tutaj.
21 Comments

 1. Do Ms T jeśli raz kuchnie zamknie wójt i rada gminy to już jej ponownie nie otworzą bo są strasznie wysokie wymogi unijne . Było o tym na zebraniu w przedszkolu . Polecam ogladnac reportaż ze spotkania .

 2. Jak mamy komukolwiek zaufać??? Obietnicom Ms T???? Anonimom?????
  Jak realna władza obiecująca wzajemny dialog i go nie podejmuje???
  W tym momencie są to dla nas obietnice bez pokrycia!!!

 3. przecież równie dobrze catering może przywozić półprodukty do przedszkola i na miejscu przygotować posiłki. Jedzenie z cateringu nie oznacza odgrzewane, może być lepiej przygotowane przez zawodowych kucharzy firmowych i dostosowane do diet dla dzieci… są różne rodzaje cateringu a Wam się wydaje że to jedzenie z „termosa”…. Ale racją jest – za rok ok. 90 tys. oszczędności, więc za 2 lata będzie nowy plac zabaw i nowe meble i nie będzie już trzeba tak ciąć budżetu, więc będzie można przywrócić kuchnię, bo po zakończeniu remontów nikt już nie będzie pamiętał o oszczędnościach i pieniądze z następnych lat mogą przepaść gdzieś w biurokracji. Jeśli catering z dobrą opinią miałby przywozić posiłki dla mojego dziecka i w każdej chwili mogę uzyskać informację co znajduje się w posiłku, mam wgląd do dyplomów i opinii innych klientów tej firmy cateringowej, nie martwiłbym się niczym.

 4. 90 tys oszczędności rocznie… pieniądze mają być w całości przeznaczone na przedszkole… ciekawe na co zostaną przeznaczone pieniądze kiedy zrobi się już remonty i wybuduje plac zabaw? Trudno uwierzyć, że chodzi tylko o to żeby przetransferować te pieniądze na inne potrzeby przedszkola. Może początkowo tak aby zamknąć ludziom usta a w kolejnych latach już tych pieniędzy przedszkole mieć nie będzie. Trudno w to uwierzyć, bo władzy za bardzo zależy na uzyskaniu tych pieniędzy, w końcu rodzice nie chcą nowego placu zabaw i nowych mebli. Co to za myślenie, że dzieciom bardziej potrzebny jest nowy plac zabaw niż smaczne, zdrowe, świeże jedzenie… Może wójtowi trzeba zaproponować (ba, zmusić) dwa posiłki dziennie z termosu, dzień w dzień, może wtedy zrozumie o co tu chodzi?

 5. Ale to nieprawda właśnie że posiłki są dowożone z Łapanowa dla klasy sportowej w gimnazjum i odżywianie dla podstawówki więc nie kłamie.

 6. Do Sobolowa dowozone są posiłki z Brzeska bo te z Łapanowa były mało smaczne i niedostosowane do maluszków i drogie. Teraz jest jedzenie ok i taniej niż z Łapanowa.

 7. Roszczeniowe mamy pracują i nie zajmują się plotkami!!!! Wójtowi nie udało się zamknąć stołówki w Sobolowie to wziął sie za przedszkole w Łapanowie !!!!!!!!

 8. Taka gmina bogata ze w świetlicy w Grabiu remonty robi tam się kuchnie rozbudowuje , a dzieciom w przedszkolu to najlepiej zamknąć kuchnie i katering Dac. To na czym polegają te oszczędności w tej gminie? W głowie się nie mieści.

 9. Do Kasia. Nie boimy się bo włosów w jedzeniu dzieci nigdy nie miały. A myślisz że w podstawówce w kuchni Panie tak przestrzegają bhp . ?

 10. Jak to jest czy w kuchni publicznej można gotować bez ochronnych czepków na głowach nie boicie się włosów w zupach- mamuśki?

 11. Roszczeniowe mamy niech się wezmą do pracy a nie udają że tak dbają o dzieci. Siedzą w domu i plotkami się zajmują.

 12. w cichawce tez nie ma kuchni a jest przeciez szkoła jest i przedszkole i jedzenie jest dowozone i jakos nikt problemu z tego nie robi. moze tą kuchnie zamiast zlikwidowac to przenieść do cichawki. dejcie nam tez cos zarobic. sadze ze jak zwylke chodzi tu o etaty a dzieci to tylko przykrywka.

 13. A co może rozumieć była nauczyciel wuefu? Myślała że jak zastraszy rodziców to będą cicho siedzieć a Ona z Wójtem będą robić co będą chcieć!!!!!!! I jeszcze bezczelnie kłamie że trwają rozmowy z rodzicami!!!!!!Pani Jacewicz kiedy Pani z Nami rozmawiała?????

 14. Pani Jacewicz jak zwykle nie rozumie że nie chodzi o to kto będzie gotował tym dzieciom lecz o to że to będą posiłki odgrzewane. A dzieci będą jadly niejednokrotnie zimne. Niby Pani przewodnicząca rady gminy a dalej nie rozumie o co chodzi rodzicom. Tak słuchała ich na zebraniu .

Komentowanie jest wyłączone.