Trup właśnie wypadł z szafy! On może przygnieść gminę [TYLKO U NAS]

Fot. Pixabay

Czy to będzie sprawa, która zdecyduje o bankructwie gminy? Trup właśnie wypadł z szafy!

W gminie trwa właśnie gorączkowe poszukiwanie pół miliona złotych. Dlaczego? Do końca tego roku gmina musi znaleźć pieniądze na naprawę osuwiska w Tarnawie. To inwestycja z czasów wójta Kuliga, którą teraz trzeba natychmiast rozebrać i wykonać na nowo. W tle są wielomilionowe kary!

Dotarliśmy do dokumentu, który może wstrząsnąć gminą. Może się okazać finansowym gwoździem do trumny. Chodzi o inwestycję, którą Jan Kulig realizował jeszcze w 2012 roku. To osuwisko w Tarnawie. Teraz okazuje się, że inwestycja ta została przeprowadzona z rażącym pogwałceniem prawa oraz elementarnych zasad! Dlatego do końca roku trzeba ją rozebrać i naprawić.

Z dokumentów wynika, że inwestycja jest do natychmiastowej poprawki. Mało tego, okazuje się, że decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie Gmina Łapanów ma na to czas do… końca tego roku!

Dotarliśmy też do kosztorysu tych robót. Opiewa na zawrotną kwotę ponad

474,6 tys. zł!

Z dokumentów, do których dotarliśmy wynika, że tyle właśnie kosztować ma rozbiórka umocnień brzegowych, jakie gmina wykonała w Tarnawie za kadencji Jana Kuliga. Teraz inwestycję, w natychmiastowym trybie, trzeba rozebrać i przywrócić naturalne ukształtowanie potoku Tarnawka.

W budżecie gminy tak gigantycznej kwoty oczywiście nie ma. Stąd pożar, jaki trawi właśnie Urząd Gminy.

Nie mamy informacji, co w tej sytuacji ma zamiar zrobić gmina? Faktem jest, że na dokumencie widnieje pieczątka z podpisem skarbniczki gminy, Justyny Lichoń i data 10 lutego 2020. A więc jest już wiedza o sprawie…

Termin wykonania jest nieprzekraczalny – 31 grudnia 2020 r. Za niewykonanie decyzji gminie mogą grozić wielomilionowe kary!

Oto trup, który właśnie wypadł z szafy…
Czy to tego w Urzędzie Gminy tak pilnuje była sekretarz?
Czy może po szafach i szufladach są jeszcze pochowane inne trupy?
3 Comments

  1. Wójt czy radni nie muszą się znać na wszystkimi kto był kierownikiem budowy kto był inspektorem nadzoru???

  2. A dla tego dobijaja biednych mieszkańców za zadłużenia a może to oni powinni zarobić najnisze krajowe. Zresztą za tą władze jak widać nie więcej powinni zarobić.

Komentowanie jest wyłączone.