Tragedia w Wieliczcie. 14-latek zabił się przez grę?

Według doniesień mediów, wielu młodych ludzi uczestniczących w grze „Niebieski wieloryb”, targnęło się na własne życie. Czy gra dotarła do Małopolski? Macie informacje o zachęcaniu do tej gry? Dajcie znać TUTAJ.

Komunikat Prokuratury Rejonowej w Wieliczce:

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce wszczęto śledztwo w sprawie namowy do targnięcia się na własne życie chłopca w wieku lat 14, ujawnionego w dniu 15 marca 2017 roku w Świątnikach Górnych, tj. o przestępstwo z art. 151 kk.

Zawiadomienie w sprawie zostało złożone przez matkę małoletniego oraz pedagoga szkolnego.

Jak ustalono chłopiec uczestniczył w grze internetowej „Błękitny Wieloryb” w związku z którą dokonywał m.in. samookaleczeń.

Aktualnie w sprawie zabezpieczono telefon komórkowy i laptop własności małoletniego, które są poddane oględzinom i wykonywane są czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia.

Następnego dnia Prokuratura Krakowska informuje:

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie wszczęto śledztwo w sprawie namawiania za pośrednictwem komunikatora internetowego małoletniej dziewczynki w wieku 12 lat do targnięcia się na własne życie tj. o przestępstwo z art. 151 kk.

O co chodzi w grze? W skrócie: przystępujący do „zabawy” w „Niebieskiego wieloryba” wchodzą do grup śmierci. Uczestnicy grup przechodzą przez kolejne etapy wtajemniczenia. Ci, którzy zabrnęli najdalej, dochodzą do poziomu o nazwie „Obudź mnie o 4.20”. Rano, siadają do komputerów i otrzymują instrukcje, gdzie i kiedy mają skoczyć z dachu czy rzucić się pod pociąg.

Chyba czas, by sprawdzić komputer swojego dziecka!

Macie wątpliwości? Zgłoście to do DYŻURNET

Ministerstwo Edukacji radzi:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

  1. PEGI odnosi się do gier komputerowych (tzw. video).
    Blue Whale to tzw. „challenge”, więc z samymi grami video ma niewiele wspólnego a zatem proszę nie mylić faktyów i nie zrzucać ponownie winy na graczy….

  2. Stanisław Lem „Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”

Komentowanie jest wyłączone.