Tragedia na torach. Zginął mężczyzna.

30 października około godziny 17:25 w miejscowości Szarów doszło do potrącenia mężczyzny  przez pociąg Intercity relacji Słupsk – Przemyśl. Pomimo szybkiej reakcji maszynisty nie udało się zatrzymać rozpędzonej maszyny.

Bezpośrednio na miejsce zdarzenia zostały skierowane odpowiednie służby ratownicze w tym  grupa dochodzeniowo – śledcza, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła czynności procesowe.  Warunki terenowe, padający śnieg jak również pora wieczorowo – nocna wpłynęły na czas  prowadzenia tych czynności.  W związku z prowadzoną akcją wstrzymano ruch pociągów na kilka godzin.

Postępowanie zmierza do ustalenia dokładnych okoliczności przedmiotowego zdarzenia jak również kim był potrącony człowiek. Na miejscu nie udało się  ustalić jego tożsamości  (trudności w identyfikacji spowodowane były  m.in. obrażeniami ciała jakich doznał oraz brakiem przy nim dokumentów).

Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynika, że mogło dojść do nieostrożnego wejścia pieszego na tory wprost pod rozpędzony pociąg, choć nie wyklucza się też innych przyczyn, np. że było to samobójstwo.

Maszynista w chwili wypadku był trzeźwy.  Wyniki badań i sekcji zwłok prawdopodobnie wskażą na stan trzeźwości pieszego w chwili zdarzenia.