Tonący brzydko się chwyta, czyli naklikajmy dobrych głosów

Gmina Łapanów

Jak oceniacie wójta i radnych po trzech latach rządzenia? No niestety, nie jesteście o ich pracy dobrego zdania. Przy okazji wychodzi na jaw jak strasznie rządzący Łapanowem boją się Waszych krytycznych ocen.

Tydzień temu zapytaliśmy Was jak oceniacie wójta i radnych na rok przed kolejnymi wyborami? W tym czasie w naszym internetowym głosowaniu oddaliście w sumie ponad pół tysiąca głosów.

Od samego początku głosów przybywało jak burza. Na początku przeważały zdecydowanie negatywne oceny. Ostatecznie wychodzi na to, że w przypadku radnych aż 55,69 proc. to złe noty. Dobre to jedynie 39,21 proc. Z wójtem jest trochę lepiej, ale i tak złe oceny to u niego aż 43,33 proc. Dobre – 49,82 proc. a więc mniej, niż połowa.

Wygląda to następująco:

Dlaczego te wyniki różnią się od tych, które mogliście zobaczyć po oddaniu głosu? A to już wyjaśniamy. Otóż na początku naszej zabawy zarówno w przypadku wójta jak i radnych zdecydowanie dominowały złe oceny. W przypadku radnych sięgały nawet 80 proc. I nagle… 7 listopada w ciągu kilku godzin się odwróciły. Natychmiast zwróciliście na to uwagę w swoich komentarzach na naszym portalu. Oto dwa z nich:

Mój Łapanów poprawcie te wyniki bo w oko kole… widać że ktoś na siłę chc sforsować wójta i radę na plus

Odpalasz program do zmiany IP i głosujesz albo restartujesz router i masz nowe IP i po raz kolejny głosujesz 🙂 Te wyniki to kilka osób zrobiło 🙂

Sprawdziliśmy więc w naszym systemie i rzeczywiście – okazało się, że jakiś  cwaniak, a konkretnie rzecz ujmując siedmiu cwaniaków postanowiło poprawić notowania wójta i rady.

Pierwszy włączył się do kacji 7 listopada o godz. 7.21. Wójtowi naklikał na raz 14 pozytywnych głosów, a radnym 13.

Drugi o godz. 7.25. On poprawił wynik wójta aż o… 78 na raz, a radnych o 75 dobrych ocen.

Trzeci wszedł do akcji o godz. 8.49 – wójtowi naklikał 5 dobrych ocen, radnym – 3.

Kolejny pojawił się o 9.33. Ten wójta podciągnął o kolejne 13 dobrych ocen, a radnych o 11.

Następny hurtownik to godz. 13.48. Za jednym zamachem wójtowi dał 39 dobrych głosów i radnym tyle samo.

Szósty namiętny zwolennik wójta i rady zaczął klikanie o 15.27. Tak wójtowi w ciągu kilku minut przybyło kolejne 10 dobrych głosów, a radnym 7.

Siódmy troll wszedł do akcji o 17.40. Wójtowi dał za jednym zamachem 18 pozytywnych ocen, a radnym 17. Wszyscy korzystali z takiej samej przeglądarki internetowej – Firefox (ciekawe z jakiej korzystają w Urzędzie Gminy…).

Adresów IP urządzeń, z których hurtowo oddawano dobre głosy nie podajemy, bo nie wolno nam tego zrobić – nie pozwala na to prawo. Ale gdybyśmy podali, mogłoby być trochę zabawy… 😉

Jesteśmy natomiast pod wrażeniem jak rządzący Łapanowem i ich zwolennicy obawiają się Waszych krytycznych ocen. Oddanie na raz tylu głosów i to jeden za drugim wymagało trochę zachodu i trudu. Zabrało też trochę czasu.

W związku z tym my też poświęciliśmy trochę czasu, by sprawdzić czy nie ma więcej takich przypadków? Przeanalizowaliśmy wszystkie logi w głosowaniu. Co się okazało? Przypadków podwójnego głosowania na TAK za wójtem jest w sumie 177. Za radnymi – 165. Wszystkie naklikane przez siedmiu trolli. Przypadki podwójnego głosowania na NIE są… trzy. Dwa na niekorzyść radnych, jeden na niekorzyść wójta.

Podwójne głosy odejmujemy od ostatecznego wyniku – stąd różnica. Wyniki, które prezentujemy wyżej to uwzględniają (stąd różnica).

A oto jak wyglądają wyniki na „sterydach”, te sfałszowane przez trolli:

Jak po trzech latach oceniasz wójta?

Jak oceniasz radnych?

 
18 Comments

 1. By świadomie wybierać konieczna jest wiedza .Podziękowania dla redakcji szczególnie sprawa z wodą to wysoki poziom i dbałość o mieszkańców

 2. MójŁapanów wymyślił głosowanie żeby zwiększyć sobie liczbę wejść na stronę ale nie potrafił jej dobrze zabezpieczyć a teraz ma czelność mówić nam które głosy są dobre a które nie – żałosne. Tak wygląda cały Internet totalna manipulacja a głupi ci co ślepo w to wszystko wierzą. Za rok wybory zostawcie decyzję mieszkańcom którzy sami zadecydują kogo wybiorą w prawdziwych wyborach w realnym Łapanowie

  • Jakie to smutne i rzeczywiście żałosne, że w Polsce ciągle trzeba się zabezpieczać przed prymitywnym cwaniactwem… Oczywiście, że każdy system da się obejść, to nie jest żadna tajemnica. Tylko po co? Przeciez to wójt i radni są najbardziej zainteresowani, by na rok przed wyborami się dowiedzieć, jak ich oceniajaą mieszkańcy. Prawda? To zgadnijmy, jakimi informacjami są zainteresowani? Prawdziwymi czy zafałszowanymi? Możemy oczywiście wrócić do jaskini, wyłączyć bieżącą wodę, prąd, gaz… Możemy też nie używać internetu. Na szczęście korzystanie z niego nie jest obowiązkowe! I oczywiście – za rok wybiorą mieszkańcy. Pełna zgoda 🙂

 3. na jakiej podstawie odrzucaliście te głosy?

  „Wydaje mi się, że to ktoś naklikał” i dawaj usuwamy?

  Ktoś tu podkręca temat… nie po raz pierwszy…

  • My jesteśmy od informowania, a nie bolenia, albo nie-bolenia 🙂 Jesteśmy za tym, żeby mieszkańcy dobrze oceniali swojego wójta i radę! Jeśli oceniają uczciwie – bomba, jeśli nie – nie z nami takie żałosne numery!

  • jaki wstyd?? załdłuzenie siegało 105 procent plus ukryte faktury o których pisał mój łapanów to pewnie razem ze 150 procent a teraz 70 procent

   • Gdyby by 105% to wójta by nie było 🙂 takie bajki to może sobie mówić. Juz dawno byłby komisarz. A wójt dalej pożyczki z rada zaciąga

Komentowanie jest wyłączone.