To się przejechał… Czyli piątkowy rajd po Brzezowej na amfie

Fot. Pixabay
4.1
(18)

Był piątek wieczór, gdy pewnego 29-latka policja zatrzymała do kontroli drogowej na Brzezowej. To nie był dla niego dobry wieczór!

Żarty się kończą. Piątkowy rajd młodego kierowcy po Brzezowej skończy się dla niego utratą prawa jazdy, wysoką karą, a może nawet więzieniem. A wszystko dlatego, że błyskawicznie wyszło na jaw – kierował autem po amfetaminie.

Od jakiegoś czasu policja z Nowego Wiśnicza ma możliwość szybkiego sprawdzenia nie tylko czy zatrzymywani do kontroli drogowych kierowcy są trzeźwi. Dzięki nowym urządzeniom policjanci mogą też sprawdzić czy kierowcy nie są pod wpływem środków odurzających.

W przypadku 29-latka z Brzezowej okazało się, że jest pod wpływem amfetaminy. Kierowca natychmiast został zatrzymany. Na potwierdzenie została mu też pobrana krew w szpitalu.

Drugi taki wypadek miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Leszczynie. Tam wpadł 20-letni kierowca po amfetaminie i jego 23-letni pasażer, który narkotyk miał nawet przy sobie.

Pamiętajcie, kierowca, który jest pod wpływem narkotyków stwarza ogromne zagrożenie! Za przyłapanie na prowadzeniu pod wpływem środków odurzających grożą też surowe kary takie jak wysoka grzywna, więzienie i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Jeżeli pod wpływem narkotyków spowoduje, może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Za samo posiadanie środków odurzających grozi zaś do 3 lat więzienia.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.1 / 5. Głosy: 18

Oceń jako pierwszy!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.