To oni oddali tegoroczny budżet obcym. Ujawniamy nazwiska

2.4
(5)

W Łapanowie wciąż nie milkną echa ostatniej decyzji radnych, by oddać tegoroczny budżet gminy w ręce Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Wielu z Was dopytuje, którzy to radni zgodzili się na to, by drugi raz z rzędu o wydatkach w gminie decydowała Regionalna Izba Obrachunkowa? Ujawniamy więc nazwiska radnych, którzy w 15 sekund oddali tegoroczny budżet obcym.

Decyzja o tym, by to technokraci z RIO decydowali o podatkach i wydatkach gminy zapadła na ostatniej sesji bez chwili dyskusji. Żaden z radnych nie podjął nawet próby, by porozmawiać o ewentualnych zmianach projektu. Decyzja o odrzuceniu uchwały zapadła dosłownie w 15 sekund. Podobny los spotkał zresztą również wieloletnią prognozę finansową na kolejne lata.

Co to oznacza w praktyce? Tyle, że radni sami zrzekli się jednego z podstawowych swoich uprawnień – możliwości decydowania na co i ile gmina wydaje pieniędzy. Wszystkiemu towarzyszyły zaś żenujące oświadczenia radnych, którzy przyznawali, że nie czuja się kompetentni, by uchwalić budżet.

Na co nam radni, którzy nie są w stanie uchwalić budżetu? – pytacie. I słusznie. Bo to jedna z podstawowych prerogatyw rady.

Sprawa jest tym bardziej przykra, że wiadomo – RIO nie będzie się patyczkować. Do ustalania planu dochodów i wydatków podchodzi czysto mechanicznie. Efekt w postaci braku oświetlenia w gminie czy braku pieniędzy na kluby sportowe wszyscy mogli już obserwować.

Za takim właśnie rozwiązaniem również w tym roku opowiedziała się jednak większość radnych. Poniżej ich nazwiska. Ci, którzy głosowali „przeciw” zdecydowali o tym, że kolejny rok z rzędu to RIO narzuci gminie swój budżet.

Oto protokoły głosowań

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.4 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
10 Comments

  1. PRL-owska buta wróciła w nowej skórze. Nic nie robić, nie odpowiadać za nic, umywać ręce i brać sowitą pensję. Ale cóż, nie udało się w zawodzie tu można. Patrzycie w lustro czasami? To karykatura rady w jej większości. Natychmiast do odwołania.

      • Czyli co wszyscy wiemy, że te szkodniki niszczą gminę i nikt nic z tym nie zrobi? A każdy będzie pyszczył jak to jezt źle? Tak?! A pracownicy gminy też nie wesprą Wójta? Przecież chyba widzą co się dzieje? Pani Skarbnik, Sekretarz, nowi Kierownicy? Nikt? Taka kicha i strach w tym urzędzie?

  2. ludzie co wy piszecie. głosowanie było za przyjeciem budzetu a nie za wniesieniem poprawek. jesli nie spełniał wymagań RIO- bo mieli zastrzezenia- to gdyby radni go uchwalili robili by cos przeciwko rio i wegług mnie postąpili zle. wójt i pracownicy gminy mieli dosc czasu na przygotowanie poprawek i porzadnego budzetu.

    • A co Ty myślisz? Że my w ciemię bici? Poprawki do uwag RIO Gmini z Wójtem przygotowali. Na komisjach nie mieliście uwag do wniesionych poprawek, a w momencie głosowania nad uchwaleniem budżetu nagle cudownej 9 i nie tylko im się odwidziało. A tera budżet przygotuje RIO do końca lutego, tak jak mu się podoba!

  3. Referendum i tyle z Radnymi i Panią Przewodniczącą nic nie da się zrobić, ponieważ nikt z nich nie ma na celu dobra Gminy i ich mieszkańców i tak: Koła Gospodyń, Pani Celina Jacewicz wielka działaczka na Wolicy jest na nie, blokuje pieniądze tym na promocję. Sport, Pan Stokłosa Paweł dobrze wie jaka jest sytuacja po 2019 r w Klubach Sportowych nędza i tyle nie uchwala Pan budżetu, jako działacz Piasta Łapanów chce Pan doprowadzić do upadku 2020 r. wszystkich Klubów Sportowych na terenie Gminy Łapanów i będzie co zwalić na Wójta. OSP tak wspierają: Pan Pruchnik nie przychodzi na sesję, Pan Andrzej Sajak jest na nie. Dalej to nawet szkoda pisać o reszcie z wielkiej dziewiątki bo znają się tylko na mówieniu głupot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.