To Kulig doprowadził do upadku Łapanów – twierdzi Roj

Jan Kulig zostawił po sobie aż 31 mln 211 tys. zł długu. Było to wtedy 86 proc. rocznych dochodów Łapanowa.

 

Gmina umieściła na swojej stronie prezentację. Wynika z niej, że na koniec rządów Jana Kuliga w Łapanowie:

zadłużenie gminy wynosiło: 31 mln 211 tys. zł

majątek gminy wynosił: 72 mln 520 tys. zł.

przychody gminy to: 35 mln 971 tys. zł

wydatki gminy: 34 mln 855 zł.

Na koniec grudnia zeszłego roku ( 2017) wyglądało to następująco:

zadłużenie gminy wynosiło: 27 mln 583 tys. zł

majątek gminy wynosił: 80 mln 75 tys. zł.

przychody gminy: 37 mln 229 tys. zł.

wydatki gminy: 37 mln 119 tys. zł.

 

Dla porównania, w 2010 roku, na początku ostatniej kadencji Kuliga wartość majątku wynosiła 50 mln 389 tys. zł.

Robert Roj zmniejszył zadłużenie Gminy w stosunku do dochodów o 9 %. Dużo?

Do zadłużenia gminy zaliczyli: kredyty, pożyczki, sprzedaż zwrotna nieruchomości, inne zobowiązania.

Macie na uwadze, że gmina Łapanów jest na 20 miejscu wśród najbardziej zadłużonych gmin w Polsce?

Co sądzicie o poprzednim wójcie? Dlaczego nie został na kolejną kadencję?

 
48 Comments

 1. Widać, że Wójt działa krok po kroku, pomalutku oddłuża Gminę.Wójcie prawda się obroni jesteśmy z Panem.

 2. Biedna gmina, moja firma jest więcej warta od tej pseudo gminy Łapanów. Sprzedać to Niemcą i niech zbudują fabryki […]

 3. a i prosze jeszcze o zdobycie informacji od gminy o odsetkach za kredyty które obecny wójt musiał spłacać, a zeby spłacić musiał wziasc kolejny kredyt (ciekawi mnie ile by wyniósł obecnie dług gdyby nie było odsetek- pewnie nie byłby na zero ale suma juz by ładnie wygladała w porównaniu do2014 roku)

 4. Ciekawi mnie jak się ma rolowanie długów oraz przenoszenie ich spłat na bardzo odległy okres do Prawa zamówień publicznych? Przecież zaciągając kiedyś te kredyty zapewne stosowane było p.z.p. („… w banku wybranym zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych…” Uchwała Nr VII/43/11 RG Łapanów z dnia 02 czerwca 2011r.). A dzisiaj tak spokojnie przenosimy ich spłatę (nawet do 1934 roku)nie pamiętając o formie ich zaciągnięcia? Co na to RIO?

 5. trzeba dołożyć jeszcze te 2 mln, które zablokowało RIO i jeszcze należałoby zapytać czy aby to rolowanie długu nie jest dużo droższe od strego kredytu

 6. Do piszących komentarze. Najpierw zły Roj potem super bohaterka Molenda teraz na tapecie Kulig kto następny? Dajecie się wkręcić w sztucznie napompowane afery. W jakim celu? Trochę zdrowego rozsądku życzę.

  • Odsapnij kto wrażliwy poco czyta,co w ukryciu na dach wyjdzie.A czy afera w GZK sztucznom napompowanom jest? Znaczy prokurator wkręca? Zaś następny? a się zdziwisz jeszcze mieśiąc niech ma piętra on wie, głośno będzie oj głośno,telewizja znów się zjawi.Pa.

  • Jaką szkoda a miał pan odpowiadać na pytania.Co ludziska rozumni jednak są ?.Panie radny niech pan wraaaaaaaccccaaaaa!!!

 7. Więc wychodzi na to że Roj nie dość, że nie zadłużył to jeszcze dużo spłacił. Majątek Gminy też znacząco wzrósł. Panie Wójcie oby tak dalej.A pieniacze niech skamlą tyle im zostało.

 8. Kogoś my wybrali ? Wysoka rada ustami radnego A.Kluby przekonuje mieszkańców iż fatalna sytuacja finansowa gminy nie jest winą wójta tylko Szuflady!!!. To meble ponoszą jedynom odpowiedzialność ??? Po takiej prezentacji naszych radnych cała Polska współczucie nam okaże i składkę na meble bez szuflad zorganizuje.Pozdrawiam.

 9. Nie można Obwiniać obecnego Wójta za długi byłem w poprzedniej kadencji i nawet nie wiedziałem, że w szufladzie jest 5 ml. zł. długu, i ZUS nauczycieli nie opłacony ja piszę prawdę nie boję się odpowiedzialności. Najlepiej podkulić ogon i bać się krytyki społecznej wybrali nas Ludzie i myślę, że jak by coś każdy radny napisał z imienia i nazwiska to ludzie poznali by prawdę. Proszę odpowiem ale jak ktoś się podpisze, partyzantki nie uznaje. Dlatego ostatnio uaktywniłem się na tym portalu bo nie starcza mi sił tłumaczyć ludziom indywidualnie i odpowiadać na telefony.

  • Panie Kluba a niech pan napiszę za co można obwiniać obecnego wójta i czy w ogóle można,pana zdaniem?
   Bo moim zdaniem zadłużył gminę przez ostatnie lata masakrycznie z resztą razem z Wami a tabelka która jest opublikowana powyżej w artykule jest o tyłek rozbić jedna wielka (brednia) a pańskie sapanie że nie można wójta obecnego o długi obwiniać jest dobre dla ludzi z (Bieszczad,nie ubliżając) bo to jest absurd.Jest pan typowym przykładem marionetki, chorągiewki ale to na jesieni się w końcu zakończy,bez urazy bo tokiem mojej wypowiedzi nie jest i nie było urażanie kogokolwiek ale naprawdę na zaufanie trzeba zapracować a obecna władza zapracowała ale na zupełnie coś innego.

  • Witam.iNapisał pon iż szuflada ukrywała długi … .Ale pisząc o pańskiej ODWADZE obarcza pan winą mebel jednocześnie bez podania kto zataił ową utajnioną szufladę by nienarażić się na konfrontacje.Panie radny to śliskie i dwulicowe by nikomu się nienarażając sfą niekompetencję pan uwidacznia .Roj otwarcie na Kuliga sfoją nieudolność zwala pan Kluba na SZUFLADĘ. Przecież to właśnie jest podkuleniem ogona.Jak nisko pan ceni wyborców,taktyka to nie ja to moja ręka nieprzystoi radnemu,pozostali by się nie kompromitować zwalaniem winy na meble przynajmniej udają,tylko udają kompetentnych.Właśnie dotarło do mnie dlaczego 20miejsce mając tych samych radnych uzyskaliśmy.(…)

 10. Z zestawienia wynika, że jednak Pan Roj coś robi w celu poprawy sytuacji i to od początku swojej kadencji. Powodzenia

 11. O takie coś mi chodziło by ukazać zadłużenie jak kończył Kulig i na obecną chwilę ponieważ teraz moźna prowadzić merytoryczną rozmowę gdyż ludzie mają szanse zobaczyć różnice w zadłużeniu za poprzedniego i obecnego Wójta. Jasno można stwierdzić że obecny Wójt zmniejszył zadłużenie Gminy o ok.3.6 mln zł do grudnia 2017 roku wiec jednak nie zadłużał Gminy tylko oddłużał i czy będzie dalej Wójtem , czy będzie nowy to trzeba mu przyznać ze zmniejszył zadłużenie a dzięki temu Gminie będzie trochę lżej więc w jakimś stopniu wywiązał się z obietnic wyborczych.

  • do WSI weź pod uwagę że to dane opublikowane przez UG (właściwie p.Rojja) i od razu w to uwierzyłeś,łyknołeś to jak młody pelikan i tacy właśnie ludzie zawsze będą urabiani,zaczekaj momencik jak przeczytasz jak jest na prawdę i wtedy poprowadzimy merytoryczną rozmowę….

   • Pisać można dużo ale z faktami się nie dyskutuje więc proponuję ci wejść na BIP tam jest wszystko dla zainteresowanych tym tematem i to z kilkunastu lat.

     • Coś ci się pomieszało bo pisanie prawdy nie jest wierzeniem w czyjeś słowa tylko stwierdzeniem FAKTÓW a ty że WÓJT jest moim „GURU” pomyślunku trochę. Temat zadłużenia jest łatwy do sprawdzenia na BIP o czym pisałem wiele razy więc jaki to ma SENS ??? A jest coś takiego jak merytoryczna rozmowa i ocena WÓJTÓW STAROSTÓW itp. za to co zrobili a nie pisanie różnych rzeczy bo się jest ZA lub PRZECIW danej osobie.

    • WSI albo słabo rozumujesz albo jesteś łatwowierny albo jesteś stronniczy albo nie potrafisz zweryfikować pewnych faktów…bo ta tabelka to naprawdę nie są fakty!!! to w skrócie próba nieudolnego zdobycia poparcia przez nieudolnego guru,która niebawem zostanie dokładnie zweryfikowana,sam z reztą będziesz mógł przeczytać,prześledzić i się wypowiedzieć.

   • Darek a kto ciebie urobił i na jakiej podstawie twierdzisz że dług jest większy? Masz czaro na białym jakie było zadłużenie wcześniej a jakie jest teraz.Twierdzisz że Roj napisał nieprawdę? Przecież możesz to sprawdzić, a ha, ty w bajki wierzysz nie w fakty zapomniałem. „Łykoj” dalej.

    • Następny wiejski sznurek! To jest dla Ciebie czarno na białym? Naiwna laxmka jesteś ,ale niebawem sam zrozumiesz i wtedy ogonek podkulisz płóki co (…) sobie dalej w nieświadomości

 12. każdemu wójtowi do dzisiaj powiem jedno: trzymajcie się jak najdalej urzędu gminy. Panie Kulig, trochę wstydu też trzeba mieć. Co pan zrobił to zrobił. a co pan gówno zostawił to zostawił. Taka brutalna prawda. Wcale nie byłeś pan najlepszy i to mieszkańcy wiedzą. No chyba, że ktoś coś Panu zawdziecza – sporo takich. Ale niech pan żyje sobie spokojnie i da nam żyć w lepszej gminie. WARA, k…źwa, wara! od urzędu gminy!

 13. Kulig niech nawet nie probuje, litości. Jego czas minął. Nie może odejśc w spokoju? Przecież on ma 80 lat! I mentalność z dawnych czasów. To minęło. Teraz trzeba 30-40 latków a nie starych […]pryków. Ludzie. ogarnijcie sie troche. Każdy może być wójtem. Naprawde nie czujecie się na siłach?

  • Z całym szacunkiem Alis, czym wykaże się 30 latek w gminie bez wsparcia doświadczonej kadry. Sam jestem młodym człowiekiem i moja spuźcizna zawodowa to fundament wiedzy i wsparcia jakie mi przekazali starsi koledzy i koleżanki, starsi czasami o 20 i 30 lat. Na oddłużenie Gminy pracowały w dużej mierze właśnie przez ostatnie lata takie osoby jak: była sekretarz P. Pisecka i P. Molenda, z całym szacunkiem…

  • niestety i tu Cię zmartwię. Nie każdy może być wójtem. Bez obycia w kręgach biznesu nie pociągniesz gminy na zewnątrz, bez otwarcia na ludzi na zjednasz ich, bez znajomości prawa lub chęci poznania będziesz szkodzić sobie i mieszkańcom nawet nieświadomie.

 14. Moim zdaniem miejscowej ludności nie tyle co działa się krzywda co może było już zużycie materiału (p.Kulig) więc zapragnęli kogoś nowego kto miał zmienić to i tamto a tak szczerze to wybierali mniejsze zło które okazało się piekłem,więc niech sobie wystawiają te śmieszne tabeleczki zestawienia bez wnikliwych analiz te cacanki na jesien już nie przejdą dostanie kopa na duxpę p.Rojj aż zaboli i zakończą się tym samym układy,układziki i tym podobne działania.

  • No dokładnie wszystko w piekło się zmieniło, a resztę swoich wyborców […]. Na szczęście myślę że to jego pierwsza i ostatnia kadencja.

 15. W kocu ten portal napisal prawde Roj odłużyl gmine, a ludzie nie wieżyli. Tylko Roj może uratować ta gmine a redaktor tylko swoje ze dlugi a prawda jest innna. Bez wojta ta gmina juz by nie istniała. Powiniscie mu dziękować ze tak wyprowadzil finanse

  • oczywiście że zadłużył i krakowska wie co pisała i Ty pewnie może nawet i tutaj o tym przeczytasz,pozdrawiam

Komentowanie jest wyłączone.