Teraz ona – Pani Wiola! To ona zadba o kulturę w gminie!

Centrum Kultury Gminy Łapanów ma nowego szefa. A właściwie szefową… Młodą, zdolną, z ambitnymi planami na dynamiczny rozwój kultury w gminie.

 

W połowie stycznia wójt Robert Roj powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Kultury Gminy Łapanów pani Wioli Nowojowskiej. Na razie do końca tego roku. Na stanowisku tym pani Wiola zastąpi dotychczasowego dyrektora, Michała Paszkota, który wg. naszych informacji przeszedł na emeryturę.

 

Co sądzicie na temat tej zmiany? Oto Wasze komentarze:

W tym przypadku trafny wybór. Właściwa osoba na właściwym miejscu: kompetentna, profesjonalna, wiarygodna (…) byle tak dalej.

Niektórych oczywiście kole w oczy jej nazwisko. Wiadomo… klan Nowojowskich, a przecież inni też mieli chrapkę na tę funkcję, a tu bez konkursu… Ale…

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. A tak na marginesie, znam tę panią i wiem, że pracowała w Domu Kultury jeszcze za swojego rodowego nazwiska więc chyba nie miała wtedy męża i teścia. Dzieci, z którymi pracuje ją uwielbiają i nie mogą się doczekać zajęć. I to się dla mnie liczy, a nie gdzie pracuje jej rodzina. Cieszę się, że Wójt podjął taką decyzję. Odpowiednia osoba wreszcie na tym stanowisku. Oby tak dalej!

To jeszcze jedna Wasza opinia:

Nie chwaląc różnych decyzji Wójta, akurat ta jest trafna. Oby w konsekwencji ta pani została dyrektorem. Na razie jest p.o. czyli pełni tylko obowiązki, zachowując dotychczasowe stanowisko i tu nie potrzeba konkursu. Żadnego znaczenia dla mnie nie ma fakt, że teściu i mąż pracują w UG. Na marginesie, teściu zna się dobrze na swojej robocie. Cieszcie się ludziska, że to nie pani magister została, albo pan Cykuś (swoją drogą, nie mamy pojęcia, kto to jest ten pan „Cykuś” – red.).

Dzwonimy do Centrum Kultury, by porozmawiać z nową Panią Dyrektor. Ciekawe, jakie ma plany? Co ma zamiar zrobić? Co poprawić? Co zmienić… Odbiera osobiście. Przez telefon sprawia wrażenie nieco nieśmiałej. Nie musimy pisać, że jest sympatyczna.

– To dopiero dwa tygodnie… – mówi. – Proszę mi dać szansę, żebym się rozejrzała…

Ale plany ma ambitne. Bardzo chce doprowadzić do tego, by centrum stało się rzeczywiście nowoczesne, działało jak najlepiej i ciekawą ofertą przyciągało jak najwięcej mieszkańców gminy. Kiedy się już rozejrzy i będzie mieć więcej czasu obiecuje więcej na ten temat powiedzieć.

Wrócimy…

Od redakcji:

Pani Dyrektor, gratulujemy i mocno trzymamy kciuki! Jesteśmy umówieni na dłuższą rozmowę – na pewno wrócimy, by pogadać o tych wszystkich planach. Zadanie ma Pani rzeczywiście niełatwe. Ale z drugiej strony bardzo ciekawe i fajne. Z jednej strony musi Pani brać pod uwagę zainteresowania i pasje dzieciaków. A z drugiej strony – seniorów. Z jednej strony tradycję, a z drugiej – nowoczesność, która nie wszyscy rozumieją. Ale wierzymy, że na pewno się Pani uda! I to w najlepszym wydaniu. Jeśli będziemy mogli – pomożemy! Proszę tylko nie powtórzyć błędu poprzednika i pod żadnym pozorem nie wpuszczać do Domu Kultury, w którym teraz to Pani rządzi tych wszystkich hochsztaplerów spod znaku magicznych garnków i międzyplanetarnych odkurzaczy, którzy zainteresowani są tylko naciąganiem naiwnych staruszków! Dla 300 zł naprawdę nie warto! Ambitnym, nowoczesnym i fajnym programem jest Pani w stanie zarobić dużo więcej!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
11 Comments

 1. AMBITNA, PROFESIONALNA, MIŁA – he he he 😀
  To chyba nie o tej […] Nie spotkałem się z opinią żeby dzieci z którymi pracuje nie mogły doczekac się z nią zajęć i ją uwielbiały a wręcz przeciwnie mogę powiedzieć że się jej boją. Moim zdaniem […] to osoba niekompetentna nie profesionalna, niemiła, nie potrafiąca oddzielić życia prywatnego od zawodowego co przekłada się na relacje z dziećmi. Wie gdzie się zakręcić do kogo sie podlizać żeby później otrzymać następny awans.
  PS.
  Serdecznie pozdrawiam i gratuluje niesprawiedliwego awansu 🙂

 2. Kto w tej gminie rządzi ? Nepotyzm,kumoterstwo,? przecież konkurs jest obowiązkowy nietylko na dyrektora ale także na urzędnika a byli ostatnio przyjmowani i konkursu nieogłoszono.Zamiast wójta mamy marionetkę na usługach klanów urzędniczych ? Bezczelnie omijają prawo i doją nas coraz bardziej.Wysoka rado a od czego jesteśćie to wy mieliśćie nasz mandat zaufania.

  • Możesz do nich pisać , mówić , prosić ,błagać ,a oni i tak swoje ,bo nawet resztek honoru im brak . Zapatrzeni w pieniążki jak w obrazek święty.

 3. Bez konkursu jakoś mnie to nie dziwi. Oby za rok w kryteriach konkursowych nie było: co najmniej roczny staż na stanowisku kierowniczym 🙂 i tak odsieją większość kandydatów

 4. Choćby była najmilszą osobą na świecie i wszyscy ją uwielbiali , to jest to praca na stanowisku które wymaga naboru pracownika poprzez konkurs .W dodatku nie dano żadnych szans innym osobą ,które były zainteresowane tym stanowiskiem i które mogły okazać się osobami sprawującymi lepiej obowiązki dyrektorskie. No ale w Gminie Rodzinnej nadal rozdaje się stanowiska w systemie rodzinno-koleżeńskim. Władza się zmieniła ,ale niestety zwyczaje pozostały te same.

 5. Dlaczego bez konkursu jest tski obowiązek ? Naczelny Sąd Administracyjny 17 10 2007r syg akt // osk 1445/07 oraz wyrok WSA w Łoddi z 27 03 2008r sygn akt/// SAŁd 48/08 .Dokonanie naboru(Konkursu) na kierownicze stanowisko w administracji samorządowej ma Charakter Bezwzględny.Zaś powierzanie pełnienia obowiązków stanowi obejśćie prawa .31 12 2008r ustawa z 22 03 1990r straciła ważność.Konkluzja zarówno w GOKu i GZK nieprzeprowadzono konkursu więc organ nadzoru tą czynność winien zakwestjonować.Więc będzie wstyd i po co ?

  • Panie Radco; celne uwagi i za nie dzięki. Tylko … prosimy bardziej stylistycznie i ciut mniej błędów, bo tak nie przystoi „radcy”. No, chyba że zmiana „ksywy”?

Komentowanie jest wyłączone.