Tarnawa walczyła o życie. I… Konsternacja!

Tarnawa tak walczyła o życie, że… Nie będzie likwidacji szkoły! Wszystko dzięki determinacji rodziców i dyrektora!

To była prawdziwa konsternacja! Tarnawa tak mocno walczyła o życie i tak chciała ocaleć, że jej się to udało! Nie będzie reorganizacji szkoły i jej łączenia z Grabiem!

Wszystko dzięki determinacji rodziców i dyrektorowi, który wprawił radnych w prawdziwe osłupienie.

Okazuje się, że Bogusław Janik tak pomanewrował etatami, klasami oraz innymi wydatkami szkoły, że… Znalazł

100 tys. zł oszczędności!

Wszystko, by wobec planów likwidacji placówka ocalała.

Radni nie mogli na to pozostać obojętni!

– Sam bym chciał wiedzieć jak on to zrobił? – komentuje jeden z radnych. Nie kryje przy tym podziwu.

Mimo ostrego planu oszczędnościowego w gminie o likwidacji Tarnawy nie ma mowy!

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
20 Comments

 1. Ale piszecie głupoty. Widać że ile ludzi tyle wersji. W Sobolowie został zatrudniony od września nauczyciel na zastępstwo natomiast od stycznia nauczyciel za zmarła nauczycielkę, więc żadnego dodatkowego etatu tutaj nie ma. Co bzdury wymyślacie. A co do Tarnawy to skoro dyrektor taki cudowny i tyle zaoszczędził to niech pokaże jakim kosztem to zrobił. Jakości nauczania? Bezpieczeństwem dzieci? Czym? Chętnie to zobaczę.

  • Ale obeszłoby się bez zatrudniania tegoż nauczyciela – z tego co mi wiadomo to są nauczyciele , którzy by mogli objąć stanowisko , tylko to wymaga przeniesienia co niektórych ze swoich obecnych stanowisk i pomanewrowania ludźmi i godzinami – nie było by wtedy problemu z tymi co mają zmniejszenie etatu …. no ale tak się właśnie oszczędza w naszej gminie…..

 2. A z okolic Lipnicy nikogo nie musiał zatrudnić dyrektor w Sobolowie? Słyszałem, że to była piłkarka nożna ( więc wiadomo ,kto kazał zatrudnić).

  • Z tego co mi wiadomo to za p. E.D ktora jest na macierzynskim i ta pani ma umowę na zastepstwo. Rodzice czekaja az wroci p. E.D. ….

 3. obecnie w PSP sobolów zatrudniono nowego n-la z naszej gminy ale nie ulega wątpliwości , że po plecach hmmm jak to się nazywa?…- korupcja w białych rekawiczkach a są nasi n-le którzy tracą godz i mozna by tak pomanewrować godz i ludźmi żeby wszyscy byli zadowoleni bez zatrudniania nowych, ależ przepraszam przecież w naszej gminie same aniołki pracują nikt by się przecież nie odważył zatrudnić po plecach prawda???

 4. Pragnę wszystkim uświadomić ,że dyrektor z Tarnawy ratował tylko i wyłącznie własny tyłek no bo gdzie by znalazł tak szybko nowy fotel dyrektorski .Przy okazji pozostała szkoła i być może etaty nauczycielskie.
  To jednak nie zmyje plamy na honorze łamistrajków .

  • Na początku myślę że możesz się zastanowić nad tym co piszesz A potem to dodawaj na forum bo tak naprawdę chodzi o to by coś było w Tarnawie nie tylko w łapanowie a z takim wykształceniem jakie ma pan Janik znajdzie sobie prace od razu

   • Nie wierz we wszystko co usłyszysz a kieruj się swoim zdrowym rozumem jeśli go posiadasz. Gdyby tak było cudownie „z takim wykształceniem” to pan dyrektor już dawno siedziałby przy innym biurku i to nie w takiej gminie która chyli się ku upadkowi.
    Doskonale wiem co piszę no chyba że pan Janik ma jakąś „misję” do spełnienia i walczy o byt Tarnawy w co już tak bardzo nie wierzę .
    Jedno udowodnił na pewno ,że można oszczędzać .Tą drogą powinien iść wójt .

  • Taki komentarz jest krzywdzący dla Pana Dyrektora. Walcząc o szkołę potrafił w bardzo krótkim czasie wygospodarować ok. 100 tys. zł oszczędności. Ciekawe ile w tym czasie udało się zaoszczędzić w innych jednostkach gminy, w tym także innych szkołach, UG, GZK, DK, itp. Niektóre przedstawiane informacje wskazują, że raczej niewiele. Może niech każda jednostka postara się zaoszczędzić proporcjonalnie tyle, co P. Dyrektor SP w Tarnawie. Należy jego działania docenić, a nie krytykować, oszczędzał bowiem na własnym, nauczycielskim środowisku.
   Starania o szkołę są ważniejsze dla dzieci do niej uczęszczających, ich rodziców, całej miejscowości, itd., a nie dla dyrektora. Dobra szkoła jest wartością nie do przecenienia.

   • Doskonałe pytanie, doskonały komentarz, bardzo dziękuję 😉
    Dla Pana Dyrektora najwyższy szacunek!
    Coś tam chyba w czwartek będzie rozmawiane o niespodziance… 😉

 5. Nauczyciele z gimnazjum w Łapanowie tracą pracę, trzeba z tragicznego budżetu dać im odprawy zamiast zaproponować komuś pracę w Sobolowie to zatrudnia się nowego nauczyciela i to jeszcze z innej gminy.Czy inne gminy tak się troszczą o naszych. Za złą politykę kadrową powinno się odwołać dyrektora z Sobolowa.

 6. Nauczyciele z gimnazjum w Łapanowie tracą pracę, trzeba z tragicznego budżetu dać im odprawy zamiast zaproponować komuś pracę w Sobolowie to zatrudnia się nowego nauczyciela i to jeszcze z innej gminy.Czy inne gminy tak się troszczą o naszych. Za złą politykę kadrową powinno się odwołać dyrektora z Sobolowa.

  • Co do zatrudniania nowych osób to się zgodzę , ale to nie tylko w Sobolowie ale w innych szkolach też , jeśli chodzi o Sobolów to wiadomo że jak „GURU:)”POWIE TO PAN DYREKTOR MUSI WYKONAĆ! De facto pan dyrektor jest po prostu ZA DOBRY i to wszyscy wykorzystują. Nasi nie mają pracy a przychodzi nowy nauczyciel i dość że mydli się oczy że przyszedł do czerwca to nasi nauczyciele którzy pracują od kilku dobrych lat w szkole mają takie samo wykształcenie lecz większe doświadczenie nie mają pracy . Za złą polityką kadrową odpowiada „ten u góry” nie dyrektor bo to z góry idą naciski na zatrudnienie kogoś bądź nie. I to ten u góry powinien odpowiadać za to że gmina jest w takiej a nie innej pozycji finansowej a zatrudnia sie nowych po plecach- to się nazywa nie gospodarność!

 7. A w szkole w Sobolowie odwrotnie ! Tam pieniądze są. Dyrektor zatrudnia nauczycieli nowych i to z poza gminy, zamiast podzielić etat między nauczycieli już zatrudnionych w tej szkole, bo niektórzy nie mają pełnego etatu. Dając nauczycielom godziny nadliczbowe gmina nie będzie musiała tyle dopłacać przy wyrównaniach w styczniu! Ale dyrektor w Sobolowie ma to gdzieś, chyba że otrzymał takie polecenie od niekoniecznie ” szarej eminencji”, bo przecież wiadomo kto w Sobolowie pociąga za sznurki. Niech się temu przyjrzy Komisja Oświaty Rady Gminy a nawet Komisja Rewizyjna niech rozliczy dyrektora!

 8. Jak widać zamiast strajkowac detektor szkoły wykorzystał ten czas i są efekty. Czemu reszta szkół tak nie robi? Tak się oszczędza i to powinien Śliwa wziąć jako wzór do naśladowania wszędzie ale sprawiedliwie i nie pisze tutaj tylko o szkołach
  Brawo detektor Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.