Tarnawa. Proszą o interwencję w sprawie wody

Fot. Pixabay

Turyści i wczasowicze to jedno z bogactw Gminy Łapanów. Wszyscy wiedzą, że trzeba ich dopieszczać i o nich dbać. Tymczasem…

Napisali do nas ludzie, którzy przyjeżdżają na wakacje do Tarnawy. Mają tam domy, przyjeżdżają, zostawiają pieniądze, ale… nie mają wody. I co gorsza – nie mogą się o nią doprosić. A GZK ich zwodzi, albo zbywa.

Delikatnie rzecz ujmując – mają tego dość!

– Czy w XXI wieku musimy przywozić wodę z Krakowa? – pytają.

Oto informacja od nich:

Prosilibyśmy o pomoc w sprawie dostawy wody w Tarnawie do budynków w części Tarnawy zwanej Widermach.

W poprzednich latach jakoś z tą wodą było. Zdarzało się że w ciągu dnia były przestoje, ale generalnie woda w kranie była choć co do jej ciśnienia to było źle.

W tym roku woda u nas w kranach pojawia się po godzinie 23.30, a znika przed 5.30 rano. Wiem że to problem tylko 4 budynków. Korzystają z nich osoby starsze, które przyjeżdżają do tej pieknie położonej miejscowości tylko w weekendy i chciałyby mieć możliwość korzystania z wybudowanej niemałym kosztem sieci wodociągowej.

Czy dalej musimy przywozić wodę z Krakowa w XXI wieku? Chyba nie. Na pewno jest jakieś rozwiązanie tej sprawy. Tymczasem GZK mydli nam oczy, że już od następnego miesiąca woda bedzie, po czym rozkładają ręce i mówią że nie ma kasy.

Dla nas to naprawde jest uciążliwe i prosimy o pomoc w tej sprawie. Mieszkańcy i „wczasowicze” z Widermachu.

Co na to GZK? GZK utworzyło niedawno swój profil na Facebooku. Można tam przeczytać głównie o awariach:

I Wasze komentarze:

Od redkacji:

Pytanie: Czy leci z nami pilot? 

Odpowiedź: Nie, nie leci! Chwilowo zajęty jest obroną przed prokuratorskimi zarzutami. A Pan Wójt nie widzi w tym nic dziwnego i chroni pusty kokpit!

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

  1. GZK jest finansowany przez mieszkańców gminy to w imię czego mamy finansować podłączenie wodociągu do domków letniskowych turystów i wczasowiczów jak to redaktor ujął skoro stać ich na takowe domki to logiczne jest że staż ich na wykopanie lub wywiercenie sobie studni. A jeszcze żeby być bardziej złośliwym tarnavianie ścieki z 95% wypuszczają do Rowów i do rzeki zamiast wywozić to czym mniej wody będą mieć tym mniej zanieczyszczą rzekę w której to jest najwięcej bakterii coli w naszej gminie właśnie na odcinków płynącym z tarnawy.

    • Witam szanowny Anonimie. Ano tak juz jest że nie tylko mieszkańcy gminy partycypowali w budowie wodociągu również te wczsowicze jak piszesz tyż.
      Dodatkowo nasze obiekty maja włąsne szamba szczelne bo taki był wymóg Gminy Łapanów i są regularnie wywożone przez ZGK Łapanów. Niektórzy mają równiez studnie ale i w nich brak jest wody. Byc może z pieniędzy pozostawiony w Twojej Gminie korzysta ktoś z twojej rodziny, może pracuje w sklepie albo wykonuje jakies usługi dla ludności? Nie łądnie jest równiez zaglądać komuś do kieszeni bo to świadczy o zazdrosci a to brzydka cecha. Pozdrawiam

Komentowanie jest wyłączone.