Tak, to prawda – gmina nie płaci ZUS za nauczycieli! Kwoty do spłaty sięgają…

Potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje, że Gmina Łapanów nie płaci składek ZUS za pracowników oświaty.

Okazuje się, że Gmina Łapanow rzeczywiście nie płaci składek z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Nie płaci też na Fundusz Pracy. Dotyczy to pracowników oświaty! Co gorsza, kwota do spłaty sięga prawie pół miliona!

Z informacji, jakie dostaliśmy z gminy wynika, że dokładnie jest to…

475.097,01 zł!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyraził akceptację na rozłożenie na raty ZOBOWIĄZAŃ z jednostek oświatowych – przyznaje gmina.

Spłata zaległości od czerwca ma się zacząć od września.

Z naszych informacji wynika, że jest to jeden z elementów szaleńszego planu wójta, by jeszcze w tym roku zrealizować rozbiórkę mostku w Kamyku. Według tych informacji ma to być nie koniec nie płacenia rachunków przez Gminę. W związku z tym zapytaliśmy ją:

 1. jaki jest aktualny stan zobowiązań bieżących Gminy Łapanów? (bez zaciągniętych kredytów)
 2. proszę o ich zestawienie z wyszczególnieniem kwot oraz podmiotów, których dotyczą te zobowiązania
 3. ile wynoszą aktualne zaległości Gminy Łapanów wobec ZUS?
 4. ile wynoszą aktualne zobowiązania oświaty wobec ZUS? (z rozbiciem na poszczególne placówki).

Okazuje się, że pytania 1 i 2 w gminie nie rozumieją – proszą o ich doszczegółowienie i na nie nie odpowiadają. A my nie umiemy tego prościej napisać i nie rozumiemy co mamy doszczegóławiać? Więc pytanie powtarzam

 1. jaki jest aktualny stan zobowiązań bieżących Gminy Łapanów? (bez zaciągniętych kredytów) – innymi słowy: ile Gmina Łapanów komu jest jeszcze co i za co winna – jakich jeszcze opłat nie robi? Nie interesują nas kredyty, bo o tych wiemy.
 2. proszę o ich zestawienie z wyszczególnieniem kwot oraz podmiotów, których dotyczą te zobowiązania – prosimy o proste zestawienie (co tu jest niejasne?): podmiot podległy gminie (np. szkoła w Łapanowie, GZK, itd…) – kwota zobowiązania (w PLN, bo taką mamy walutę w Polsce).

Odpowiedź Gminy:

 

 

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
6 Comments

 1. kulig nie płacił, a nagonkę robiła na niego Jacewicz i pozostała ekipa Roja. A teraz strach się odezwać bo Ci co rządzą i dzielą, nie liczą się nawet z tymi, którzy ich wybrali. Liczą się tylko własne ambicje, szkoda tylko kosztem innych. A wybory tuż, tuż i kasa potrzebna.

 2. Nauczyciele to grupa roszczeniowa wyszarpią wyegzekwują od Manysa gdy zostanie wójtem Roj Jacewicz wprawdzie od wfu ale jednak nauczyciele więc środowisko nauczycieli będzie siedzieć cicho do wyborów zaś Kuliga się po prostu Bali po wyborach będą się domagać swojego tylko gdzie są teraz???.

 3. Problem składek ZUS rozpoczął Pan Kulig zalegał za kilka lat sprawa dopiero wyszła na jaw jak jedna z koleżanek poszła do lekarza w 2013 r, wszystko było ukrywane. Pan Roj dostał piękny pasztet jak został Wójtem. Ja za nikim nie jestem bo do wyborów nie idę bo tu nie Wójta trzeba a cudu.

  • Przecież większość (z małymi wyjątkami) głosowała na RR jako swego wybawiciela, więc „widziały gały co brały”

Komentowanie jest wyłączone.