Tak się po cichu wyprzedaje rodowe srebra. Mimo, że dają bezpieczeństwo!

Pytaliście nas wielokrotnie o sprzedaż gminnego lasu w Kobylcu. Tak, to prawda – Robert Roj chce się wyzbyć tej działki! Nie tylko tej!

Nie to jest jednak najgorsze. Gminy czasem sprzedają działki. Problemem polega zupełnie na czym innym – sprzedaż tej działki może zagrozić bezpieczenstwu gminy.

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się błaha – ot, sprzedaż działki leśnej, która gminie nie jest potrzebna. Otóż NIE – jest BARDZO potrzebna! A dlaczego?

– Ta działka została kupiona po to, by zabezpieczyć gminę na przykład na wypadek nagłych wypadków. Czasem kogoś zaleje, czasem spali się dom i trzeba pomóc. Po to został kupiony ten las. Gmina ma zasób drzewa – wyjaśnia były wójt Jan Kulig.

Robert Roj chce się jednak wyzbyć nie tylko lasu, który stanowi jej „żelazny” zasób na tzw. wszelki wypadek. Równocześnie chce wyprzedać dwie inne działki – umiejscowione w jednym z najlepszych miejsc w gminie.

Las to działka 85. Gmina chce się pozbyć również dwóch innych działek: 71 i 70/1. Podobnie jak w przypadku działek w Grabiu są to jedne z ostatnich nieruchomości, które w ogóle gmina ma jeszcze w swoim ręki i które nie są zastawione. Bo zastawione są już wszystkie szkoły, świetlice, budynek urzędu gminy a nawet ujęcie wody.

Wróćmy zatem do działek 71 i 70/1 w Kobylcu. Tak atrakcyjnie położonych działek w Gminie Łapanów jest niewiele! Oglądamy!

Przy dobrej pogodzie stąd widać Tatry! No więc Gmina chce się teraz tych działek pozbyć! Zobaczcie jakie tam są widoki!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
35 Comments

 1. Ja o niebie, ten o chlebie. Z toba to bym sie nigdy nie dogadala. Napisz jeszcze, ze nigdy cie nie przekonam ze biale jest biale, a czarne jest czarne. Dorób jeszcze esej na inne tematy do mych wypocin. I wmow, ze jestem za Rojem i jego przekretami. Żenua. Przecież można grzeczniej i z kulturą.

 2. Jak będą jakieś przecieki na temat sprzedaży rynku w Łapanowie to proszę o informację.
  Jestem zainteresowany

  • Powodzenia 😉
   Byłoby dobrze się zdecydować czy jesteś Konstantyna, czat Babcia Dobra Rada.
   Ale dzięki za komentarze 😉

   • Manysik nie zatwierdza komentarzy które są przeciwko niemu 🙂
    A po za tym co Ci do tego z jakiego ktoś nicku pisze? To jego sprawa a Ty umieszczaj wszystkie komentarze a nie manipuluj artykułami!

    • Jeśli będziesz się trzymać polityki komentowania, komentarze będą zatwierdzanie bez skrótów.
     A na nazwisko mam Manys;-)

 3. Towarzyszu redaktorze dlaczego pan nie protestował jak tw.orzech sprzedawał. .gminne złoto jakim jest zalew.gdzie byliście wtedy Towarzyszu?

 4. Roj niszczy wyprzedaje uwłaszcza znojomków na działkach w łapanowie bez przetargu, zadłurza wspiera zastane układy podnosi koszty funkcjonowania następnych pokoleń rolując długi podnosząc opłaty .Z jakiegoś powodu tolerował zatruwanie wody,jednocześnie zniweczył zaśilenie wodociągu z Dobczyc.To jakaś grubsza afera z guralem?.Mimo ewidentnego działania na szkodę mieszkańców oni okłamywani potulnie z mentalnością ofiary pozwalają na dalszą działalność rady wójta ,wolą się nieangarzować lepsze byłoby bankructwo i komisarz celem powstrzymania cfaniaków.

  • Na przyszłość doradzam większą powściągliwość w tak ostrych komentarzach – na takie twierdzenia trzeba mieć jeszcze dowody. Ale generalnie masz niestety dużo racji. Z jednym się tylko nie zgadzam – że najlepszy byłby komisarz. Ludzie po to dostają do ręki karty wyborcze, by w takich sytuacjach dokonywać zmiany! I do tego zachęcam, bo naprawdę #możnawięcej!
   Pozdrawiam

   • Drogi Redaktorze Gdybym nie miał dowodów na każde słowo które napisałem to bym go nie posłał do publicznej wiadomości obydwaj wiemy Mam nadzieję że obydwaj o co w tym bagnie chodzi A to że zadaje pytania nie oznacza że nie znam na nie odpowiedzi Pozdrawiam.

 5. Oczywiście można więcej…… Narobić długu jak poprzednik i wszystko pchać pod siebie. Widzę że pan Manys działa z poprzednikiem Roja

  • Pan Manys nie działa ani Rojem, ani z jego poprzednikiem. Byłbym ostrożny z takimi komentarzami, bo mogą zostać uznane za pomówienie, a za to można odpowiadać.
   Pozdrawiam

 6. Działki oglądali już były kierownik UG z Panem „od trumien” i pewnie to oni kupią, zresztą obecny radny też chętnie przygarnie… No ale jeszcze muszą mieć zgodę na dojazd, a tu może być problem…

 7. ,,działka została kupiona po to, by zabezpieczyć gminę na przykład na wypadek nagłych wypadków. Czasem kogoś zaleje, czasem spali się dom i trzeba pomóc.” Taki argument to mógł być 30 lat temu. I niby jak gmina ma pomóc? Gdyby nawet gmina chciała pomóc powiedzmy pogorzelcom to co, Pan Wójt ma ruszyć z piłą motorową i wyciąć drzewo na konstrukcie dachową ? Przecież to śmiech na sali, koszt wycinki, czas na wysuszenie i przetworzenie drewna, pogorzelców by zima załapała bez dachu nad głową. […]

  • Bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi na ten dokument!
   Rzuca zupełnie nowe światło na sytuację w jakiej znajduje się gmina.
   Dzięki 😉

  • O czym gadasz? Pokaż mi miejsce w Gminie Łapanów, gdzie widoki są lepsze? Człowieku, obudź się! Chyba, że masz zamiar przekonywać, że należy je sprzedać za pół ceny jak ogródki działkowe! To daj mi znać, bo ja za pół ceny chętnie kupię!

    • Wyprzedaj i zastaw wszystko! Jak Roj! Tak proponuję 😉 I broń tego! Ale ja uważam, że #możnawięcej

   • Widoki sa na dzialkach przy drodze glownej. Te dwie sa daleko od drogi, w dziurze pod lasem. Rozumiem twoją determinację, ale do błędu tez musisz umiec sie przyznac. Zapraszam do odwiedzenia tych dwoch dzialek i czekam panie Manys na przeprosiny 🙂 Prosze mi nie wmawiac ze przekonuje do ich sprzedania, skoro tylko prostuje z dobrej woli nieprawdziwe informacje na temat widokow.

    • Tak, masz rację, to najbrzydsze widoki na świecie! Te działki trzeba opchnąć za złotówkę, albo najlepiej jeszcze dopłacić, że ktoś je zechce wziąć! 😉
     To co? Zdecydujesz się wreszcie na jednego nicka czy trzeba będzie ujawniać kim jesteś?

   • Manys obudz sie, na google maps nie znajdziesz widoku z tych dzialek, one nie sa przy drodze tylko daleko z widokiem na las z kazdej strony. Nie badz bezczelny bo tracisz wyborcow.

    • Bardzo Ci dziękuję Babciu Dobra Rada, ale myślę, że warto, byś Ty się obudziła 😉 To, że gmina coś ma nie znaczy, że od razu musi to sprzedać! Idąc tym tokiem rozumowania może po prostu sprzedajmy gminę, postawmy szlaban i od razu złóżmy wniosek o likwidację!
     Bardzo dziękuję za troskę o wyborców, ale na szczęście ludzie w Gminie są mądrzy, swoje rozumy mają i dobrze widzą, co się od czterech lat dzieje. A niestety nie dzieje się dobrze.
     Pozdrawiam

Komentowanie jest wyłączone.