[GŁOSOWANIE] Tajemniczy kandydat już się szykuje na wójta?

Fot. Pixabay

– To może być spore zaskoczenie i na końcu zupełnie nowy wójt w Łapanowie – słyszymy od jednego z mieszkańców. Okazuje się, że w Łapanowie trwają już przymiarki do jesiennych wyborów i wymiany wójta.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że od jakiegoś czasu w Łapanowie trwają zabiegi, by w jesiennych wyborach wystartował kandydat, który wreszcie doprowadzi sytuację w gminie do ładu. Opanuje długi, unowocześni gminę, ściągnie do niej inwestycje i skończy wreszcie z układami i kumoterstwem. Nasi rozmówcy na razie nie zdradzają jego nazwiska.

– To jeszcze nie ten moment – tłumaczą.

Czy Portal posiada jakieś informacje bądź przecieki kto zamierza kandydować w tym roku na wójta? – pytał niedawno w komentarzach jeden z Czytelników.

No więc mamy…

O tajemniczym kandydacie na razie wiadomo tyle, że miałby być spoza gminy, ale jest z nią związany. Podobno jest młodszy od potencjalnych kontrkandydatów. Rozmowy z nim trwają rzekomo już od jakiegoś czasu. Nabrały jednak tempa po ostatnich zatrzymaniach i prokuratorskich zarzutach dla osób odpowiedzialnych za zeszłoroczne skażenie wodociągu.

Podobno padł z jego strony warunek, by w Łapanowie pojawiło się stanowisko wicewójta dla młodej osoby z gminy oraz by równocześnie doszło do wymiany większości radnych na młode i dynamiczne osoby, które pomogą mu w porządkach i wyciąganiu gminy z kłopotów.

Gruntowną reorganizację miałby przejść Urząd Gminy i podległe mu jednostki. W samym urzędzie mieliby się pojawić profesjonaliści i doradcy, w tym ekonomiczny, który pomoże mądrze porządkować zabagnione finanse, ruszyć inwestycje i skutecznie pozyskiwać fundusze z Unii. W Łapanowie miałby się też pojawić młodzieżowa rada gminy oraz gminna rada seniorów.

– Idzie to w dobrym kierunku. Pojawia się nadzieja. Wybór między obecnym, a byłym wójtem to jak dżuma i cholera – słyszymy od naszego rozmówcy.

On też uważa, że w urzędzie i Radzie Gminy powinno dojść do wymiany. – Praktycznie wszyscy, może poza 2-3 radnymi, nadają się tam do wymiany. Pokazali już, że do niczego się nie nadają. Tam trzeba młodych.

Podobno kandydaci na nowych radnych też są już szykowani. Ich nazwiska na razie też nie są jednak znane.

O przymiarkach do kandydata z zewnątrz nie słyszał jeszcze jeden z łapanowskich działaczy.

– Na razie wszyscy się czają – mówi. Ale potwierdza: przymiarki do wyborów rzeczywiście już trwają tylko na razie nikt o nich głośno nie mówi. Podobno mało kto stawia na Roja, ale to on jest najsilniejszym kandydatem.

Z kim miałby się zmierzyć tajemniczy kandydat, jeśli się rzeczywiście pojawi?

Można chyba przyjąć, że obecny wójt wystartuje w wyborach. A więc byłby to Robert Roj. Nieoficjalnie mówi się też też, że do startu przymierza się poprzedni wójt Jan Kulig oraz Jan Wójcik, były dyrektor zespołu szkół.

– Tylko, że wszyscy oni już byli. Kulig zadłużył gminę i nie jest już młodym człowiekiem. Wójcik zresztą to samo. Roj pokazał z kolei, że sobie nie radzi. Lekceważy ludzi i nie spełnia obietnic. Miał walczyć z długiem, a go powiększa. Inwestycje leżą, a gmina się cofa. Niestety, przymyka też oko na dziadostwo, kumoterstwo i stare układy – podsumowuje nasz rozmówca.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy kandydat spoza łapanowskiego układu to dobre rozwiązanie? Głos możecie oddawać wielokrotnie, ale automat i tak policzy go, jako JEDEN.

Kto powinien zostać nowym wójtem?

A co o wyborach wiadomo na pewno?

 • Kadencja obecnych władz samorządowych (zarówno wójta jak radnych) upłynie 16 listopada.
 • Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie będą wybory. PKW ogłosiła na razie, że powinny się odbyć między 9 października a 17 listopada. W grę wchodzą więc trzy terminy: 21 października, 28 października albo 4 listopada.
 • Termin wyborów premier ogłosi między 16 lipca, a 16 sierpnia. Dopiero wtedy kampania ruszy oficjalnie.
 • Kadencja kolejnego wójta i radnych potrwa pięć lat (do tej pory trwała cztery).
 • Nowy wójt porządzi gminą najwyżej dwie kadencje, czyli maksimum 10 lat. Do tej pory nie było takiego ograniczenia.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
36 Comments

 1. Wątpię że będzie więcej niż dwóch kandydatów na wójta. Co do radnych to zapewne sporo odpadnie bo już niektórzy w takim wieku są że zrezygnują już.

 2. Zdolni własne firmy prowadzą ,pracowici wyjechali więc kogo wybrać zostało.?Czyli ktoś głupot naobiecuje redaktor wypromuje a za 5lat to znowu inni winni, od nowa napiepszanie .Syndrom Tymińskiego to lepszy obcy byle na przekór.No chyba że jakiś urzędnik na wylocie z parciem na lepszą kasę i zaszczyty się objawi.

  • Do tej pory żyłem w błędzie, (a to już prawie pół wieku mija), jakoś zawsze myślałem, że „Prima Aprilis” to pierwszego kwietnia, a tu niespodzianka. O kandydatach można
   podyskutować (a nawet powinno to być naszym obowiązkiem), ale może poczekajmy aż się zdecydują i potwierdzą swoją chęć kandydowania, w każdym inny przypadku nadaje się to
   co najwyżej do kabaretu i na pewno nie służy dobru mieszkańców. A chyba na tym powinno nam zależeć i redakcji też!.

 3. Plota niesie duzo ciekawych żeczy, haha nie wiem ile w tym bujdy ale moze być ciekawie a nawet skandalicznie. 🙂

 4. Była juz taka jedna z zewnątrz w szkole w lapanowie, jak to wyglądało wszyscy widzą. szkoła ledwo zipie tak rozgromiła układy…. Wójt kim by nie był nie zwolni pracowników wieku przed emertalnym – to nie wykonywalne sąd pracy z miejsca ich przywróci – dodatkowo z odszkodowaniem. Młodzi jak każdy chce pracować wiec ta polityka do niczego nie prowadzi

 5. wymiana radnych i wujta – to moze być to ale na wójta chetnych bedzie wielu- bo stała pensyjka, ale na radnych bedzie ciezko. sesje zwyczajne i niezwyczajne, jakies komisje. kilka dni w miesiącu musza poswiecić (w normalnej pracy ciezko o wolne a urlopu mamy 26 dni przeciaż i to na wypoczynek). a z tego co słyszałem to stawki nie maja az tak duzej zeby sie poswiecać az tak bardzo. no i ciagle ktos przychodzi z jakims problemem

 6. Jakby to miał być ten co na zdjęciu ;to nie wiem kto zagra Boże coś Polskę ,,,,, a tu ŁAPANÓW .Bo organista na chorym ;];];]a to chyba sąsiad ;] ;] ;]

 7. Coś mi sie wydaje ze redaktor moj lapanow robi sobie cichą kampanie – jesli tak odpowiadam nie masz szans. Vice wojt z kuligiem nie przejdzie

  • Hehe sory bo nie czaję co ma kulig do wice wójta dla nowego wójta ???? hehe na wielkiego jana cykuś ??? Strach obleciał ????? Redaktor powinien startować bo się nie boi ani piesków Robka ani dworu Jana !!!

 8. Szanowni Państwo,
  skoto to już zostało ujawnione, to mogę potwierdzić. Tak, rzeczywiście toczą się takie rozmowy.
  Na razie żadne wiążące decyzje nie zapadły. Zależą one od wielu czynników. Rzeczywiście, jest tu kilka warunków. Nie tylko te, o których w artkule. Przede wszystkim taki czy rzeczywiście będziecie chcieli zasadniczej zmiany w Łapanowie i czy zechcecie głosować, i pomóc dokonać zmiany.
  Pozdrawiam gorąco wszystkich mieszkańców Gminy Łapanów.
  Tajemniczy Kandydat (skoro już tak zostałem nazwany)

   • Witam,
    wszyscy mówią, że się nie da. Aż przychodzi taki, który nie wie, że się nie da i to robi! Jeśli zostaną spełnione pewne warunki tak właśnie będzie!
    Mam nadzieję, że w razie potrzeby pomożesz, nie tylko przy urnie.
    Bardzo dziękuję za komentarz,
    serdecznie pozdrawiam
    Tajemniczy Kandydat

 9. Domagamy się powrotu Jasia.Nasze wieloosobowe urzędnicze rodziny miały spokój i podwyżki .Ciemne ludziska niemogą przecież wiedzieć o przekrętach długach bakteriach w wodzie i kierownikach bez konkursu.Prosimy wypierdzielić obecnego i przywrócić naszego i zakneblować redaktora by niczego nieujawnianiać jak dawniej,nam się szacunek i kasa nie kontrola społeczna należy.

 10. Do Olka ja też miejscowy. Ostatnie lata pokazują, że mało mądrych w tym naszym ŁAPANOWIE. Tkwienie w nieudolności i w ciągłym zawodzeniu to winny poprzednika, że to mieszkańcy truja wode, że nie ma pieniedzy na nic, puste obietnice do niczego nas zaprowadzą. My po prostu oprócz dokopywania sobie nic nie potrafimy.Jeżeli wygrałby w wyborach Roj to leżym i kwiczym.

  • Witaj,
   zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. W Łapanowie jest mnóstwo mądrych osób. Niestety, ich mądrość nie jest wykorzystywana. Mam nadzieję, że pomożesz to zmienić przy wyborach.
   Pan Robert Roj to groźny konkurent, ale Gmina wcale nie jest na niego skazana. Jeśli pomożesz głosem, będziemy mogli sprawić, że nie będzie leżała i kwiczała.
   Łączę wyrazy szacunku
   Tajemniczy Kandydat

 11. Przy tak ogromnych długach żaden, nawet najlepszy wójt nie jest nic w stanie zrobić. Można powiedzieć że gmina „leży” przez najbliższe 10-15 lat… Nie wyobrażam sobie z czego będą płacić za remonty dróg, zero inwestycji itp. Poprostu pozostaje stagnacja przez te lata.

  • Zadłużenie to oczywiście wielkie wyzwanie. Ale to nieprawda, że nie można nic zrobić! Przy odrobinie chęci i mądrym planie można zrobić bardzo dużo. Łapanów wcale nie jest skazany na stagnację, ale tu wiele zależy od mieszkańców.
   Pozdrawiam Cię serdecznie
   Tajemniczy Kandydat

 12. a może by sie tak obecny wujt wziął za robote bo jak nie to sie go zmieni . Miał chyba dość czasu i w koncu przychodzi bat . BRAWO !!!!

  • Panowie Roj i Kulig to bardzo poważni kontrkandydaci, ale mam nadzieję, że żaden z nich nie wygra wyborów. Najwięcej zależy tu od Mieszkańców.
   Gorące pozdrowienia
   Tajemniczy Kandydat

  • Nie bądź śmieszna! O jego zdrowie się pomódl a jak wystartuje […] a gdzie tu mowa o rządzeniu. Niech spokojnie siedzi na emeryturze.

 13. Witam.Jeśli obecny wójt doświadcza tyłu bezustannych ataków to oznacza iż jakieś układy się rozsypują .Stara nomenklatua czuje się niepewnie i wykorzystuje niewtajemniczonych.Zaś poprzednie wójtowanie jest nieatakowane to domyślam się kto się boi .Przykre to jest.

  • Szanowna Władysławo,
   trzeba rozdzielać ataki od wyborczych rozliczeń, co jest zupełnie naturalne. To racja, jakieś układy się rozsypują. Jeśli pomożesz, to przy urnie rozsypią się do reszty.
   Ukłony
   Tajemniczy Kandydat

   • W takim razie czekamy na ujawnienie Pana imienia i nazwiska oraz zdjęcia. Wcześniej ludzie muszą wiedzieć z kim mają do czynienia.

    • Za czasów Pana Kuliga przynajmniej coś się robiło dla gminy i słychać było o niej a teraz tyłko długi i długi i nic innego nie przeczyta.

     • Tak, tylko za te inwestycje płaci obecna władza, taki to był kulig. Obiecanki i kredyty to jego specjalność a za uczciwą pracę nie umiał zapłacić.

Komentowanie jest wyłączone.