Szykuje się skandal? Rodzice pytają: co tym remontem w przedszkolu?

Po roku od decyzji o likwidacji kuchni w łapanowskim przedszkolu sprawa wraca. W tle mowa o zastraszaniu i szantażach.

Szykuje się skandal? Rodzice pytają: co tym remontem w przedszkolu? – Rok temu Wójt obiecał nam remont placu zabaw. Co z tym remontem? – pyta jedna z naszych Czytelniczek. Odezwała się do nas, by podzielić się oburzeniem. Prosi o zachowanie anonimowości. – Bo żadnego remontu nie ma, zostaliśmy oszukani… – mówi.

Rok temu gmina podjęła decyzję o likwidacji kuchni w publicznym przedszkolu w Łapanowie. Decyzja spotkała się z ostrym sprzeciwem rodziców, a sprawa zainteresowały się ogólnopolskie media.

Gmina chciała zaoszczędzić dzięki likwidacji kuchni ok. 92 tys. zł dzięki temu, że maluchy dostają jedzenie gotowane w szkole. Aby wyciszyć sprawę wójt Robert Roj obiecał, że zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w przedszkole – m.in. w remont placu zabaw.

– Co z tymi obietnicami? – pyta jedna z naszych Czytelniczek. – Na razie nic się nie dzieje.

Zapytaliśmy gminę, co stało się z zaoszczędzonymi pieniędzmi? W tle tej sprawy tli się natomiast sprawa oskarżeń wobec wójta i przewodniczącej rady, magister Celiny Jacewicz o zastraszanie rodziców i szantaże, do jakich rzekomo miało dochodzić rok temu, by wyciszyć sprawę. O to też zapytaliśmy gminę. Czekamy na odpowiedź i ustosunkowanie się zainteresowanych.
6 Comments

  1. Są tylko takie zmiany, że zatrudnia się żonę pana […],który pracuje w gminie[po znajomosci i kumoterstwie wszystko się da zrobić]a młode wykształcone dziewczyny nie mają gdzie stażu zrobić.WSTYD PANIE WÓJCIE.Plac zabaw czy nowe meble dla milusińskich odeszły na dalszy plan bo jak zwykle brak pieniędzy w gminnej kasie.

Komentowanie jest wyłączone.