[Szokujący list] Mobbing w urzędzie? Co na to Robert Roj?

Dostaliśmy SZOKUJĄCY list od Mieszkańców. Dotarł do nas drogą mailową z kilku różnych adresów. Jego treść poniżej.

Nie wiemy czy opisywane w nim sprawy to prawda. O PILNE odniesienie się poprosiliśmy już Urząd Gminy. Nieoficjalnie wiemy jednak, że Robert Roj nakazał albo w ogóle nie odpowiadać na nasze, czyli Wasze pytania, albo robić to w ostatnim możliwym terminie. Takie podejście władzy do Mieszkańców.

 

Oto treść wspomnianego już listu od Mieszkańców (treść i piswonia bez żadnych zmian):

Chcielibyśmy jako mieszkańcy gminy Łapanów zapytać czy Wasz portal mógłby zainteresować się następującymi sprawami:

 1. Jakich Radców Prawnych zatrudnił sobie Wójt i za jakie pieniądze oraz z jakimi kompetencjami, którzy nie są dostępni dla nas mieszkańców.

 2. Jaka atmosfera panuje w urzędzie gminy odkąd został przyjęty nowy Sekretarz . Czy ludzie są zastraszani i jak to wpływa na jakość ich pracy.

 3. Czy w ostatnim czasie byli przyjęci nowi pracownicy, którzy nie mając żadnego doświadczenia mają być awansowani na stanowiska kierownicze – koleżanka Pana Wójta z poprzedniej jego pracy czyli szkoły ma objąć stanowisko za Pana Nowojowskiego.

 4. Czy pracownicy z dużym stażem pracy są zastraszani i zmuszani do odejścia na emeryturę – tak jak stało się to ze Skarbnikiem Gminy Panią Barbarą Molenda, której brakuje do emerytury 2 lata.

 5. Czy wybór nowego Skarbnika wpłynie na to, że zmaleją długi, a przybędzie pieniędzy. Będziemy bacznie przyglądać się pracy nowej Pani Skarbnik, która też jest bardzo dobra koleżanką Wójta.

 6. Z naszych informacji w UG panuje mobbing (Art. 943. § 2) ze strony Sekretarza, którego Wójt popiera i nie sprzeciwia się w żadnym jego działaniu. Według moich informacji Pan Sekretarz wielokrotnie zmieniał pracę co niezbyt dobrze świadczy o człowieku. Dobrego pracownika pracodawca stara się zatrzymać, a tego człowieka każdy chciał się pozbyć nawet niektórzy z tego powodu świętowali.

 7. Na każdy kroku obecny Wójt Robert Roj oczerniał i oczernia byłego Wójta Pana Jana Kuliga za to, że przyjmował do pracy po znajomości , a sam co robi. Miał możliwość awansować na Sekretarza Gminy swojego pracownika – młodego, wykształconego, kompetentnego człowieka, który każdą osobę szanuje i liczy się z jej zdaniem, a także zna pracę samorządu jak również mieszkańców gminy z której pochodzi.

  Pan Wójt wybrał człowieka z poza terenu, który z pozoru jest bardzo sympatyczny i miły tzw. „cukiereczek”, a z naszych informacji wynika, że jest  człowiekiem bezwzględnym, który nie liczy się z nikim i z niczym. Jego wygląd świadczy o jego charakterze. Nie dajcie się nabrać na jego miłe słowa. Co ten Starszy Pan, który do emerytury ma podobno niecałe 2 lata robi w urzędzie. Może został przyjęty po to, aby zgarnąć za 2 lata dobrą odprawę i przy okazji zrobić czystki w urzędzie.  Bo jeżeli Wójt zmusza pracowników mających wiek emerytalny do odejścia na emeryturę mimo że pracowali dla tej gminy wiele długich lat to mamy nadzieję, że tak samo za 2 lata postąpi z Sekretarzem gminy .

 1. Dlaczego Wójt wybrał akurat jego, czyżby chciał załatwić sprawy w tzw. „białych rękawiczkach”.

Bardzo prosimy o zainteresowanie i zainterweniowanie, ponieważ z życzliwych Urzędników którzy są dla Nas mieszkańców staną się „zastraszonymi urzędasami” co bardzo Nas to niepokoi.

Wszyscy będziemy to bacznie obserwować i oceniać, a wybory zbliżają się milowymi krokami. Bliżej niż dalej. Piszemy do Państwa Portalu, gdyż zaobserwowaliśmy to co dzieje się w urzędzie i bardzo prosimy o interwencję i o zapytanie Wójta co on myśli na ten temat.  Prosimy o zamieszczenie tego listu na Portalu Mój Łapanów .

Zaniepokojeni mieszkańcy.

Panie Wójcie,

zechce Pan łaskawie odpowiedzieć Mieszkańcom na te pytania? Czy ma Pan zamiar nakazać utworzenie kolejnego profilu na Facebooku, który będzie nas szkalował?
39 Comments

 1. Skąd my to znamy, popytajcie co się dziło w ZS w Łapanowie kiedy radnym powiatowym był ten pan – wszedzie dobrze gdzie nas nie ma….

  • tak było, nie jeden to potwierdzi jak sięgnie pamięcią wstecz, szkoła podlegałą pod Bochnię, więc radny powiatowy, to tłumaczy rodzaj przełożenia, szkoda że większość
   mieszkańców nie miała o tym pojęcia i o kilu jeszcze innych, być może istotnych rzeczach

   • Myślał że podlega jak sie póżniej okazało, wszysko obrociło sie przeciwko niemu… i musiał podkulić ogonek jak reszta – taki był twardy…

 2. Czemouż to redaktor niepublikuje komentarzy krytycznych do artykułu.???Skoro się napisało badziew więc ludziska krytykują to oczywiste.Gdzie mój komentarz?

 3. Polityka komentarzy na portalu MŁ jest taka że jeśli piszesz komentarz wbrew pogladowi redaktora to jest zmieniony lub wogule go nie ma. To nie ma nic wspolnego z dziennikarstwem.

  • piszesz głupoty poczytaj inne artytkuły a nie pisz że ktoś jest stronniczy a jak nie pasi to kup se spray i trzaśnij na ściennie UG swoje wypociny

  • Komentarze nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem. Mam nadzieję, że to rozróżniasz.
   Tak działa ten system 😉
   Pozdrowienia

 4. Redaktor bezustannie dokopując Rojowi traći wiarygodność albowiem ostatnie artykuły są bardzo słabe,dwulicowe i manipulacyjne.A było lepiej.

  • albowiem Janie jeśli chcesz czytać o samouwielbieniu musisz się przenieść na stronę Gmina Łapanów i tam wśród swoich będziecie wymieniać się swoimi prawdami a tutaj nie siej fermentu bo nic ci to nie da,nie podoba się to pa a nie umoralniać co ma ktoś pisać czy nie.

  • Dzięki za uwagę. Cenna. Ale trzeba odróznić „dokopywanie” od rozliczania. Media nie są od głaskania władzy. I tego się staramy trzymać. Ale dzięki za uwagę.

 5. Coś zmienia się w urzedzie źle. Nic się nie robi też źle. Po prostu ten portal służy wielkiemu szykanowaniu ug…

  • Mam nadzieję, że odróżniasz „szykanowanie” od publikacji listu od Czytelników. Napisz swój list – opublikujemy.
   Pozdrowienia

 6. To jest śmieszne. Pisze komentarz który nie pasuje redakrorowi więc tak go wykropkował żeby znienić sens komentaża.

    • WSI, Jesteś niegrzeczny, agresywny i nieustannie się awanturujesz. Przez jakiś czas przymykaliśmy na to oko, ale ten czas się powoli kończy.
     U nas każdy może dowolnie komentować i może przy tym wyrażać dowolne poglądy, ale jednak w pewnych ramach. Nasza polityka komentowania: http://mojlapanow.pl/cookie-policy/
     Albo zaczniesz ją respektować i będzie super, albo razem z ruskimi spambotami trafisz na naszą czarną listę i po prostu nie będziesz oglądał portalu.
     Dzięki, że z nami jesteś. Ale prośba byś się uspokoił.
     Pozdrowienia

     • Manys ja jestem niegrzeczny i agresywny ??? Przeczytaj sobie komentarz DAREK W do mnie i wtedy mów chociaź widzę ze moźe więcej bo jest przeciw Wójtowi a ja choć tylko jestem za prawda to mnie chcesz ograniczać. (…) bo poczytaj sobie moje komentarze wczesniejsze i czy komuś ubliżałem ?? Nie a on ma jakiś osobisty problem a nie niealeze do ludzi którym jak ktoś pluje w twraz to mówią ze pada deszcz. UCZCIWOSCI DZIENNIKARSKIEJ ŻYCZĘ BO GMINA PO KULIGU MIAŁA 26.3 MLN ZŁ DŁUGU publicznego co widać nawet z tego dokumentu co udostępniłeś bo zapomniałeś doliczyć ponad 7.5 mln zł za odkup nieruchomości a to też jest DŁUG DO ZAPŁACENIA.

     • Dodatkowo stwierdzam iż żaden regulamin nie może ograniczać WOLNOŚCI SŁOWA a już okrajanie lub niepublikowanie to jawne OGRANICZANIE WOLNOŚCI SŁOWA a KONSTYTUCJA RP nam to zapewnia a jest to NAJAWAŻNIEJSZY DOKUMENT W POLSCE i regulamin musi być z nią zgodny a widzę ze inni mają podobnie wiec ……….

     • (…)Każdy ma prawo wypowiedzi itd….jak sam dumnie głosisz tutaj to może powiesz mi dlaczego jeśli napisze jakiś negatywny komentarz na stronie Gminy Lapanow to albo wogole nie wchodzi albo skasowany jest po paru minutach! Wiec gdzie tu wolność słowa wolność wypowiedzi .(…)

 7. Ale zakłamany artykuł w obronie zwolenników Urzędbiczych układöw.Jeszcze niedawno Redaktor piętnował patologie w GZK.gdzie takie powiązania występują.Teraz zmienił poglądy to dwulicowe. Pozdrawiam .

 8. Jak ten profil na fb sie nazywa? Hetnie poznam wersje tej drugiej strony bo tu pare miesiecy temu byly 3 artykuly o tym jak to Pan Roj nie moze se dac rady ze stara elita az Pan redaktor musial aetykuly I paragrafy mu szukac I pisac jaki Pan Roj jest niekompetentny jak wszystko zle jak to stara mafia rzadzi gmina I nic sie nie da zrobic…..teraz jak Pan Roj zaczyna sprzatac stara ekipe rzadzaca tak nagle zmiana o 180 stopni ,,moj lapanow broni tych biednych starych zasluzonych urzednikow, ktorych Pan redaktor doradzal mu jak ich ma zwolnic,, cos tu nie gra

Komentowanie jest wyłączone.