Szokujące wiadomości! Wójt nie płaci ZUS? Chce doprowadzić do paraliżu?

Napisał do nas Czytelnik. Dane pozostają do wiadomości redakcji. Informacje od niego są szokujące…

Z dwóch wiadomości, jakie dostaliśmy wynika, że Robert Roj może nie płacić składek ZUS za pracowników oświaty.

Według informacji kwoty są już poważne. Wójt wstrzymuje tymczasem zapłatę i przekłada ją na przyszły rok, co może grozić paraliżem gminy. Wszystko zaś z powodu szaleńczych planów budowy mostu w Kamyku.

Oto treść wiadomości:

Roj nie płaci ZUS oświata. Mamy problemy i boimy się z tego powodu o konsekwencje. Są to już poważne sumy. Podobno chce spłacać z budżetu 2019. Co on wyprawia? Oby jak najszybciej odszedł. Postaramy się o to niebawem.

Katastrofa. Już obciął budżet przyszłego roku – będziemy na bieżąco śledzić sytuację. Nie można kosztem ubezpieczenia społecznego realizować szaleńczego pomysłu odbudowy małego mostku w Kamyku, narażając tym samym ogromną kwotą budżet gminy na 2019 rok. Wydaje nam się, że grozi to paraliżem budżetu na kolejne lata…

W przeszłości informacje z tego źródła już się potwierdzały. Natychmiast zapytaliśmy jednak gminę czy to prawda? Oto treść maila, jakiego wysłaliśmy do urzędu:

bardzo prosimy o PILNE odniesienie się do informacji, iż gmina nie odprowadza na czas składek ZUS za pracowników. Dotyczy to w szczególności pracowników oświaty. Spłata zaległości miałaby być finansowana z budżetu 2019. Czy informacja ta jest prawdziwa?

Maila wysłaliśmy w piątek, 10 sierpnia o godz. 10.30. Poprosiliśmy gminę o odniesienie się jeszcze tego samego dnia. Równocześnie poprosiliśmy też o dane, ile wynoszą aktualne zaległości gminy wobec ZUS? W ślad za tym do Urzędu Gminy poszło również oficjalne zapytanie elektroniczne, jaki jest aktualny stan zobowiązań bieżących gminy wraz ze szczegółowym zestawieniem oraz ile wynoszą aktualne zaległości wobec ZUS (tez z wyszczególnieniem)?

Do chwili obecnej nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Może to sugerować, że informacje są niestety prawdziwe.

Jeśli macie na ten temat informacje – piszcie w komentarzach. Gwarantujemy anonimowość!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
46 Comments

 1. Jacewicz to przecież wójtowa, przedłużenie języka Roja, którego mu często w gę…brakuje. Przecież ona nic nie zrobi, jak lwica broni układu.

 2. Ciekawe czy Celina Jacewicz jest teraz tak aktywna w gronie kolegów, jak kilka lat temu, kiedy aktywnie działa na prawo i lewo, kiedy Wójt Kulig nie wywiązywał się z roszczeń wobec nauczycieli? Teraz jest w przecież cały czas w roli nauczyciela i Przewodniczącej Gminy. Na pewno orientuje się w sytuacji i wspiera kogo trzeba? Taka kobieta jak ona na pewno nie jest obojętna i zrobi wszystko co w jej mocy dla innych!! Do dzieła Celinka!!

 3. A czy artykuł o molestowaniu, „gwałceniu” to nie manipulacja???
  Jeśli okażę się to nieprawda przeprosisz tych nauczycieli za pomówienia ???

  • Nikogo nie mam zamiaru przepraszać ponieważ molestowanie w zespole szkół i brak odpowiedniej reakcji na to ze strony ówczesnej dyrekcji i kadry było FAKTEM! Jeśli masz co do tego wątpliwości, porozmawiaj z osobami, które wówczas pracowały w szkole, a dowiesz się, że sprawa była powszechnie znana.
   Znana jest osoba (z imienia i nazwiska), która dopuszczała się takich zachowań wobec uczennic. Znane są też (z imienia i nazwiska) osoby (celowo używam liczby mnogiej, bo jest ich kilka), które padły tego ofiarą. Policja prowadzi w sprawie postępowanie. Zostałem już w tej sprawie przesłuchany i przekazałem policji wszystkie informacje, jakimi w tej sprawie dysponuję. Nie wiem czy przesłuchane już zostały inne osoby? Jeśli sprawa zostanie umorzona, to można się domyślać, że przede wszystkim ze względu na upływ czasu i przedawnienie, jakie mogło już w tej sprawie nastąpić.
   Nie wiem więc o jakich „pomówieniach” i „manipulacjach” piszesz? Bo mi się zdaje, że pomówieniem to jest, ale właśnie pisanie o pomówieniu i manipulacji w tej sprawie!
   To osoby, które wiedziały i nie reagowały powinny przeprosić ofiary! Bo to CIĘŻKI wstyd!
   Dojrzały nauczyciel, który (według relacji jednej z ofiar) „dorywa” młodą dziewczynę w szatni, zaczyna ją obłapiać i całować wbrew jej woli… To nawet nie jest zwykłe molestowanie, ale ociera się o usiłowanie gwałtu! Czy masz jakieś wątpliwości? Zastanów się więc kogo i czego chcesz bronić, bo chyba Ci się coś pomyliło… Dla mnie to dość żenujące!
   Pozdrawiam

   • Szanowny Panie redaktorze – czy w tej sprawie jest wyrok sądu? Jeżeli nie ma wyroku sądu to osoba, która jest podejrzana o usiłowanie popełnienia przestępstwa jest tylko PODEJRZANA – ma prawo do obrony. Wyroki wydaje sąd w tym kraju – nie redaktor.

   • Jeszcze raz kto stanowi prawo ty czy sad? Jesli nie ma wyroku to oomowienie i trzeba przeprosić l, chyba zebjestes ponad prawem?

 4. A czemu nikt nie mówi ile Pan .K nie płacił za ZUS za fv dla firm które pracowały dla gminy i wiele wiele inych rzeczy ?
  A prawda jest taka ze Pan Roj musi to teraz spłacać

 5. „Do chwili obecnej nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Może to sugerować, że informacje są niestety prawdziwe.” – Przecież to manipulacja!. Pan chce być wójtem ?!. Wysyła Pan zapytanie do urzędu w piątek o 10:30 o informacje finansową i oczekuje odpowiedzi tego samego dnia?!! A może w sobotę rano urzędnicy mają tę odpowiedź stworzyć ?!

  • Chyba sobie żartujesz! A to wójt nie wie czy płaci ZUS czy nie płaci? Przelew albo poszedł, albo nie poszedł. Litości. A nawet jeśli nie wie, to sprawdzenie tego zajmuje minutę, a napisanie maila: prawda/nieprawda drugą.
   Tak to działa na całym świecie! Nie masz pojęcia więc nie pisz bzdur bo się kompromitujesz! I nie wymagam już, byś znał prawo prasowe, ustawę o dostępie do informacji publicznej czy ich interpretacje oraz wyroki!

   • Szanowny Panie Karolu, A po co ta agresja ? Dlaczego Pan mnie obraża?! Nie pamiętam abyśmy byli kolegami?? Nie wie Pan kim jestem, nie zna mnie Pan, a ocenia. Być może się kompromituję, ale chyba urząd powinien w tym przypadku zastosować tryb postępowania administracyjnego! Prawda? Jeżeli Pan oczekuje od urzędu wydania informacji finansowej w kilka minut?! to ja pójdę na wybory tylko po to aby Pan Wójtem NIE ZOSTAŁ ! Pouczam pana, że mail wysłany na skrzynkę urzędową przyjmuje taki sam obieg dokumentu jak pismo złożone na dziennik podawczy, w związku z tym odpowiedź na Pana maila, zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego,powinna zostać udzielona w trybie określonym przepisami. Nie musi być to w tym samym dniu.

    • Nie zgodnie z kpa tylko z udip. A ta mówi wyraźnie: informacja ma być udzielona „niezwłocznie”, nie później niż…
     Niezwłocznie to jest niezwłocznie. Udip nie mówi nic o żadnym kpa. Jeśli informacja może być udzielona natychmiast, choćby przez telefon, to ma być udzielona NATYCHMIAST!
     Prócz przepisów są też tzw. procedury kryzysowe, w tym komunikacyjne (zazwyczaj mają wysoki priorytet). To, że w Łapanowie ich nie ma, to już wiadomo – od czasu skażenia wodociągu! Ty byś wtedy włączył swój tryb kpa, dziennik podawczy, sraty pierdaty… Ja bym natychmiast włączył tryb alarmowy. I na tym polega różnica między nami. Ja bym poinformował ludzi o zagrożeniu natychmiast, a Ty byś rozsyłał pisma po dwóch tygodniach. Doprawdy, żenujące!
     Nadmienię, że efektem Twojego toku myślenia jest prokurator…
     Gwarantuję Ci, że po takiej kompromitacji jak wtedy głowy by się posypały w urzędzie, gdybym to ja był szefem. I to w trybie dyscyplinarnym!
     Skończmy więc tę dyskusję, bo nie ma ona sensu.
     Każdego dnia mam do czynienia z takimi sytuacjami.
     Na „ty” jesteśmy na podstawie obowiązującego tu regulaminu. Zapoznaj się z nim, a jeśli Ci nie odpowiada, nie komentuj – nie ma takiego obowiązku!
     Pozdrawiam
     A głosować możesz na szczęście na kandydata, którego uznajesz za najlepszego. Jeśli Ci odpowiada to dziadostwo – powiedzenia. Mi nie odpowiada! Sporej grupie na szczęście też nie!

     • Kolejna manipulacja z Pana strony, gdzie napisałem że mi to odpowiada ?! Panie Karolu pozwoli Pan że jednak zachowam taką formę zwrotu: Jeżeli chce Pan coś zmienić w gminie to życzę Panu powodzenia – naprawdę ale proszę wiedzieć musi Pan mieć do tego wielu przyjaciół – osób które Panu w tym pomogą,bo jak na razie to tylko Pan zbiera sobie wrogów.Tylko Pan ma racje i koniec. Tym bardziej, że właśnie na to wskazuje na polemika – wymiana zdań i racji wg Pana jest bez sensu. Gratuluję podejścia. Pozdrawiam

     • Jeśli jeszcze raz użyjesz słowa „manipulacja” – spotkamy się w sądzie. Obawiam się, że możesz tam mieć problem z udowodnieniem tego swojego twierdzenia! DOŚĆ wycierania sobie gęby! Po prostu sobie tego NIE ŻYCZĘ!
      Bardzo dziękuję za cenne uwagi, ale pozwól, że będzie to moje zmartwienie.
      Nie, nie tylko ja mam rację i zdaję sobie z tego sprawę. Bardzo często sie mylę. Każdy, kto tylko ma ze mna do czynienia wie też, że mam w sobie dużo pokory, ale potrafię też być i zasadniczy, i niemiły. Za co przepraszam, ale w tym przypadku zwyczajnie nie masz racji i bronisz czegoś, co się nie da obronić.
      Przepraszam, że Ci się dostało, ale nic mnie tak nie wk…wia jak głupota!
      Mam nadzieję, że po tej dość ostrej wymianie zdań zostaniemy jednak przyjaciółmi 😉
      Pozdrowienia 😉

     • P.T.Redaktorze;
      1) otóż sam Pan kiedyś komuś wytknął, że „krów razem na pasaliśmy”, a dzisiaj zasłania się Pan jakimś regulaminem, że my tutaj wszyscy na „ty”, radośni, weseli… No, trzeba być konsekwentnym do końca,
      2) określenie „sraty pierdaty” w ustach ewentualnego wójta nie przystoi,
      3) może już przestanie Pan straszyć wszystkich interlokutorów sądem (mnie też się onego czasu oberwało), bo okaże się, że nie będzie miał Pan z kim dyskutować.
      Pozdrawiam.

     • Ja nie kroczę tylko „chodzę”, nie posiadam tylko „mam”. Nie występuję w majestacie i czasem się denerwuję. Szczególnie na bezmyślność i głupotę. Tak, czasem też używam brzydkich słów. Czaszem mówię ch… d… k… Szczególnie, gdy mnie ktoś wk…
      Staram się nie używać tych słów publicznie.
      Tak, z osobami, które wrzucają tu komentarze-śmieci będę walczyć. Chodzi również o odpowiedzialność za słowo. To, że nie wiem kto komentuje nie znaczy, że autora postu nie da się ustalić. Otóż da się! Tak, jeśli będzie taka konieczność, będziemy to ustalać, a nawet spotykać się w sądzie.
      Nie mam zamiaru spokojnie dalej tolerować oskarżeń o cenzurę, manipulację i kłamstwa. Każdy materiał, jaki znajduje się na tym portalu ma odpowiednie umocowanie, najczęściej w dokumentach, co widzicie. A najwyższych standardów naprawdę nie trzeba mnie uczyć! W związku z powyższym NIE ŻYCZĘ sobie insynuacji, obelg i tego typu uwag!
      Trzeba odróżniać wolność słowa i debaty publicznej, która tu jest respektowana w stu procentach od chaosu, samowolki, trollingu czy oskarżeń bez pokrycia, a to jeszcze od plaplania i pisania głupot!
      Na tym portalu jesteśmy w komentarzach na „ty”. To Wy tak ustaliliście!
      Bardzo dziękuję za uwagę.
      Pozdrowienia 😉

     • Jeden grzeczny i neutralny komentarz „Maćka” i od razu atak pana Manysa.
      Tak samo było pod jakimkolwiek grzecznym i neutralnym moim komentarzem. Naprawdę traci pan wyborców, ja jestem tego przykładem. Nikt nie lubi być atakowany za wyrażenie swojej grzecznej i neutralnej opinii. Zraża pan do siebie tymi odpowiedziami, ale za nic nie chce pan tego pojąć. :/

 6. Co tam składki Zus te nie zapłacone przejdą na innego Wójta. Co tam most. Rozbierze go i nowy Wójt musi postawić. To jednak są sygnały, że Roj doprowadzil gminę na dno. A przed wyborami coś robi by zrobić wrażenie, że się robi…

Komentowanie jest wyłączone.