Szok! Portal na indeksie? Dziwny mail od proboszcza…

Chyba się naraziliśmy proboszczowi. Zgodnie z jego życzeniem powinniśmy zaprzestać publikowania ogłoszeń parafialnych. Co sądzicie? [GŁOSOWANIE]

Czyżby portal znalazł się na indeksie? Dostaliśmy dziwny mail od proboszcza…

Oto, co do nas napisał do nas Wiesław Grzechynia:

Bardzo proszę Administratora strony Mój Łapanów nie „przeklejać” Ogłoszeń Parafialnych czy innych informacji ze strony parafialnej do siebie.

-Ks. Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Łapanowie

Czym tak się naraziliśmy parafii, że po czterech latach nagle dostrzegła problem w umieszczaniu na portalu ogłoszeń parafialnych?

Od tygodnia na naszej stronie możecie oglądać film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Film, który obnaża sprawę pedofilii w kościele i co gorsza – jej tuszowania przez kościelne władze. Podobnie jak było przed laty w przypadku jednego z nauczycieli zespołu szkół zawodowych w Łapanowie.

Czy ma to związek z mailem księdza proboszcza?

– Nie chce mi się wierzyć… Ale faktem jest, że to dziwne… – uważa wydawca portalu.

Mail jednoznacznie wskazuje, że proboszczowi nagle zaczęło przeszkadzać umieszczanie na portalu ogłoszeń parafialnych. Rzeczywiście, umieszczamy je prawie od początku istnienia portalu – sami to proponowaliście! Ale oczywiście możemy z tego zrezygnować.

Oto, co odpowiedzieliśmy Księdzu Proboszczowi:

Szczęść Boże księże proboszczu!

Nie chcielibyśmy robić nic wbrew księdzu, ale przyznajemy – wprawia nas to w szczere osłupienie! Dlatego też chcielibyśmy poznać powód. Dlaczegoż to parafia nie jest zainteresowana, by na jedynym portalu internetowym w okolicy były zamieszczane istotne dla mieszkańców gminy ogłoszenia?

Portal www.mojlapanow.pl istnieje od czterech lat. W gminie, która liczy ok. 8,5 tys. mieszkańców notujemy obecnie ok. 1,3 mln odsłon. W załączeniu przesyłamy stosowny raport GA. Praktycznie od początku istnienia portalu staramy się umieszczać na stronie ogłoszenia parafialne. Nie dlatego, że podnosi nam to tzw. klikalność, bo nie podnosi, ale dlatego, że prosili o to nasi odbiorcy – mieszkańcy gminy.

Do tej pory umieszczanie ogłoszeń nie wzbudzało kontrowersji ze strony parafii. Tym bardziej dziwi nas, że staje się to jakiś problem.

Sprawa jest o tyle dziwna, że jak rozumiemy, ogłoszenia parafialne nie są niczym tajnym. Wręcz przeciwnie – są czytane po każdej mszy i wywieszane na tablicy. Wydaje się, że parafia powinna być zainteresowana ich upowszechnianiem, co zresztą chętnie robimy. Całkowicie za darmo, pro bono i raczej z korzyścią dla parafii, a nie dla nas.

Ogłoszeń możemy oczywiście nie umieszczać za stroną parafii. Zastrzegamy sobie jednak prawo poinformowania naszych Czytelników, że parafia i ksiądz proboszcz nie jest zainteresowany informowaniem parafian o tym, co dzieje się w parafii – dość to dziwne.

Ze względu na fakt, iż ogłoszenia mogą mieć znaczenie dla części naszych odbiorców, nie możemy obiecać, że nie będziemy ich umieszczać – znajdują się w domenie publicznej. Przepisując je „ze słuchu” lub z kartki ryzykujemy jednak błędy, a chyba nie o to chodzi.

Poradźcie, co w tej sytuacji robić?

Ogłoszenia parafialne - co zrobić?

Film. Czy to w ten sposób się naraziliśmy?:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
8 Comments

 1. Tylko ze co do ckziu prokurator odrzucił wszystko, sprawy nie ma – koniec pomówień. Czy pan zdaje zdaje sprawę ze to teraz sa pomówienia….

  • Tylko że ja nie mam zamiaru otwierać z Tobą dyskusji na ten temat! I kropka!
   Dotąd nikt nie przeprosił ofiar – ja je przepraszam!
   BARDZO WAS PRZEPRASZAM! Jest mi zwyczajnie przykro i głupio…
   Jako portal zrobiliśmy wszystko, by tę patologię napiętnować i ukrócić!
   Trochę refleksji i ciszy! I takie słowo jest: przepraszam, żałuję…
   Na pewno nie dopuszczę do tego, że będziesz obrażał ofiary (jak w komentarzu, który nie został i nie zostanie dopuszczony).
   No i tyle…

 2. Szanowny Panie Redaktorze,
  Wielebny Księże Proboszczu,
  Chcę być na bieżąco ze wszystkimi sprawami dot.gminy i parafii. Doceniam i cieszy mnie fakt, że mogę sobie doczytać ogłoszenia parafialne jeśli umknie mi coś „ze sluchu”. Jak wiadomo człowiek na codzień jest zabiegany i zamiast klikać po kilku stronach,szukać i kopać mam wszystko w na jednym portalu. Dlatego pokornie proszę żeby zostawić ogłoszenia parafialne na portalu MŁ w świętym spokoju. Z poważaniem

  • Wobec wyników sondy obiecuję – będziemy publikować! Tak się składa, że za mistrzów zawodu miałem ludzi, którzy realnie musieli walczyć z prawdziwą cenzurą… I naprawdę dawali radę 😉 Gierek „srał” na balkonie, zamiast Gierek „stał” na balkonie – klasyka 😉
   No więc będziemy poprawiać te wszystkie błędy interpunkcyjne 😉
   Dziękujemy 🙂
   A prawa autorskie są oczywiście święte! Ale jest jeszcze coś takiego jak re-use 😉

   • Szanowny Panie Redaktorze,

    Istnieje coś takiego jak ‚link do strony’… Jeśli czytelnikom tego portalu tak zależy, aby mieli dostęp do ogłoszeń, nie szukając ich na stronie parafii,
    to myślę wystarczy je podlinkować bez konieczności ich kopiowania na portal mojlapanow.pl

 3. To tak jak z muzyką prawa autorskie należy szanować czy się zgadzamy z tym czy też nie to autor decyduje.

Komentowanie jest wyłączone.