[SZOK] Czy rzeczywiście Rada Parafialna została rozwiązana?

3.8
(24)

O co tu chodzi? Czy rzeczywiście Rada Parafialna została rozwiązana?

Aż się nie chce wierzyć…. Rada Parafialna rzeczywiście została rozwiązana?

Plotka goni plotkę. Nikt ich nie dementuje. Plotka głosi, że Rada Parafialna została rozwiązana. Że ktoś dostał wyłączność na obsługę parafii… Mnóstwo ich. Doszło do tego, że pytacie o to portal…

Oto wiadomość od Czytelnika:

Witam. Rozwiązana Rada Parafialna? Wyłączność na Cmentarzu? Wyłączność na strojenie Kościoła? Wyłączność na zdjęcia na Pierwszej Komunii Świętej?
W parafii dużo plotek i niejasności – pisze Czytelnik. I dalej Czytelnik:
To ponoć nowe pomysły (…) Doszły mnie takie słuchy, że na Komunię Św. jedna firma może ubierać Kościół a jeden fotograf robić zdjęcia. Rodzice nie będą mieć wyboru. Proszę o sprawdzenie tych spraw. Dużo plotek chodzi po Łapanowie np. 70 tyś.
W Ogłoszeniach Parafialnych ani śladu po tym. Możecie je przeczytać TUTAJ.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.8 / 5. Głosy: 24
79 Comments

 1. Kiedy sołtysi z parafii Łapanów zrobią wreszcie spotkania wiejskie w celu wybrania kandydatów do rady parafialnej z danej wsi? Chyba że mają już „swoich z nieposzlakowaną opinią?

  • Witam w czwartek 0,7 10 2019 na prośbę mieszkańców poszła do kancelarii delegacja mieszkańców z prośbą żeby ksiądz ogłosił ze mieszkańcy chcą aby wybory odbyły się na zebraniach wiejskich czyli z każdej miejscowości żeby była wybrana jedna osoba . Niestety żadnej informacji nie usłyszeli w kościele !!! Wiec wniosek z tego taki ze mają parafian w d…..

    • Proboszcz chciał demokratycznych wyborów wiec chcieliśmy spełnić jego życzenie demokratycznych wyborów a nie wrzucania karteczek do skrzynki w kościele i jedna osoba może dać tych karteczek ile chce

  • Witam w ubiegły czwartek udała się grupa ludzi do kancelarii do księdza proboszcza którego oczywiście jak zawsze nie było .
   Ta oto grupa ludzi udała się tam na prośbę mieszkańców aby porozmawiać z księdzem proboszczem na temat wyborów do rady parafialnej .
   Wiec przekazali wiadomość księdzu który urzędował a był to ksiądz Tomasz
   Chodziło oto żeby ogłosili w kościele ze wybory do rady parafialnej bedą się odbywały na zebraniach wiejskich i z każdej wsi żeby była wybrana jedna osoba do rady parafialnej lecz nie ogłosili tego czyli mają parafian w d… wiec ludzie zastanówcie się jak to wyglada kto zarządza naszym kościołem i majątkiem parafii komu dajecie pieniądze .
   Dla czego nie chcą uczciwych wyborów uczciwego głosowania a bo uczciwa rada parafialna zablokuje sprzedaże działek będzie chciała wyciągi z banku faktury z inwestycji a najwidoczniej nie jest to komuś nie rękę .

   • rada parafialna ma inne zadania niz rada ekonomiczna,poczytac status!A ostatnie słowo i tak nalezy do przewodniczącego rady czyli Proboszcza.niestety nie bedziecie od spraw finansowych tylko duchowych mozecie np wspomoc przy organizacji jakiegos wydarzenia w parafi,rada moze zrobic uroczysta oprawe mszy itp

 2. Poczytaj kom Joko i bij się w piersi za niedopilnowanie własnych spraw. Łatwo tak się żalić, oj jaki Ty biedny. Minęło 5 miesięcy… A proboszcz ma być duchem świętym i wiedzieć wszystko. Ogarnij się

 3. Jak Ci zmarła w maju to Grzechynia wziął kasę. Pakuj się i do Makowa z zapytaniem. To były proboszcz po pogrzebie wpisał intencje do ksiegi, tak czy nie???? Jakie wpisał takie nowy odprawil. Zanim coś napiszesz następnym razem zastanów się,

  • Do Adam. Tak może i Grzechynia wziął ale to co zostało tutaj i jesli ktoś przejmuje po kims obowiązki to powinien sie wywiązać z obowiązku. .. Ksiadz Tomasz chyba nadal tu jest i z tego co wiem to on sie zajmuje intencjami.Ty sprawdz ksiege a potem komentuj w księdze chyba jest dobrze wpisane.chyba ze nowy proboszcz z d…y wziął zaswiadczenie o opłacie miejsca na cmentarzu , a owe zaswiadczenie jest wypisane poprawnie
   To czegoś tutaj nie rozumiem???

 4. Dobrze !!! To ja napiszę coś od siebie… Jak sie ma to , czy jak mi to ktoś wytłumaczy tak broniąc kościoła w Łapanów. ? Moja siostra zmarła 18 maja 2019r.Było zamawiane, ZAPŁACONE około 20 mszy w intencji Siostry które do tej pory nie zostały odprawione !!! Owszem były msze idprawione za niejako Agate Węglarz co z moją Siostrą nie mają wiele wspólnego, zgadzało sie tylko imię. I co !!! Rozmawiając z księdzem o tym fakcie ksiadz stwierdził ze to najwidoczniej była pomyłka. …. Ku….wa !!! Zero przepraszam…. Oznajmił ze moze się uda po nowym roku odprawić jedną mszę za moją Siostrę, no ale , ktos pieniądze wziął mszę odprawił. ..tylko za kogo??? I to ma być wiara ? I jak to mam rozumieć? Świństwo i tyle !!!

 5. WSPANIAŁY PROBOSZCZ , CZŁOWIEK WIELKIEGO SERCA OCZERNIANY ,POMAWIANY mielismy kontakt przy okazji pogrzebu……….WIELKI CZŁOWIEK.ŁAPANOW MA WSPANIAŁEGO PROBOSZCZA SZKODA ŻE GARSTKA MĄCI!

 6. Żal czytać te wszystkie komentarze które tak zaciekle bronią proboszcza, a najbardziej poniosła fantazja kolesia o pseudo „z parafii” czysta kwintesencja pachnąca komuną. Jeśli naprawdę tak bardzo proboszcz zszedł ludzią za pazur to prosta rad… Nie dawac kasy bo prawda jest taka ze dla pewnych księży nie liczy się kompletnie nic oprócz stawki za pogrzeb czy ślub… Te wygórowane ceny walą na kolana nawet w Krakowie nie ma takich jaj jak tutaj. Jedna rzecz która bardzo szybko postawiła by do pionu tych wszystkich księży pazernych na kasę to W końcu opodatkować ich zawód. Tak… To jest zawód, ksiądz to dobra robota

 7. 21 wiek zaplanowany atak na kościół poprzez atak na kapłanów . Atak na rodzinę stąd lgbt marsze równości. A konsekwencją będzie Europa niebawem coraz bardziej muzułmańska jak to ma miejsce w Niemczech i Francji .

 8. Kościół Katolicki ma na pewno no odrobienia kilka zaległych lekcji. Nie ma mowy jednak o kryzysie wiary. Od zawsze Kościoły na północy kraju świeciły pustkami, w porównaniu z tymi wypełnionymi po brzegi na południu. Nie ma mowy o kryzysie wiary, ale o ataku na wartości katolików – rodzinę. I tutaj KK musi pokazać określone stanowisko.
  Arcybiskupi nie mogą milczeć. To milczenie przerwał Abp Marek Jędraszewski, którego stanowisko jest głosem wielu katolików.
  Nikt w tym kraju nikomu nie broni jak żyć. Chrześcijaństwo pośród wszystkich religii jest najbardziej wolną i tolerancyjną dla swoich wyznawców religią.
  A jeżeli wierni naszego łapanowskiego Kościoła po wielu latach zwrócili uwagę na pewne rzeczy i nad nimi należy się pochylić z pokorą. W czym to szkodzi radzie parafialnej, by co roku wybierano nowe firmy współpracujące z Kościołem. Ma to wiele pozytywnych aspektów.

  • Przepraszam, nie wytrzymam!
   Myślę, że i Sapieha, i Wojtyła, i Macharski w grobach się wywalają!
   ŻENUJĄCE to jest. I tyle! Przez eRZet!
   W Krakowie od zawsze Arcybiskup był PAX REGAE – rozjemcą. Z tradycji korony. Dobrze wszyscy wiemy, że jeśli Kardynał powiedział „non possumus” – było „NIE”. I to bez dyskusji! Przykład? Powstanie 44! Tracimy to… Jędraszewski to zatraca!
   Tęczowa zaraza? Co takiego? Słucham? A kto to Księdza Arcybiskupa nauczył takiego języka? Bo ani Sapieha, ani Wojtyła, ani Macharski takiego języka nie używali. I NIGDY by sobie na to nie pozwolili!
   Jest czymś niewyobrażalnym, by pod oknami Ekscelencji Macharskiego dochodziło do jakichkolwiek demonstracji. Nawet, jeśli się ktoś z nim nie zgadzał – szanował!
   Wojtyła miał do czynienia nie z ubrdaną, ale rzeczywistą CZERWONĄ zarazą! I co?
   https://www.youtube.com/watch?v=w8ATg3fcoPM
   I powiedział krótko: NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ! I komunizm padł… Słabo? Gdzie tu jest Jędraszewski?
   https://www.youtube.com/watch?v=2luPuThCeSY&t=588s
   Taka prawda, przykra. Różnica nieszkończoności klas
   Najwyraźniej jest to za karę… Czym Kraków zawinił, że go to spotkało? Nie wiem… Ale najwyraźniej jest w tym jakiś plan!

   • Sapieha, Wojtyła, Macharski to wielkie osobowości nie tylko KK w Polsce. Każdemu z nich przyszło zmierzyć się z ideologią, która miała wnieść nowy porządek i przynieść korzyści określonej grupie. Niestety wszystko to już było. Świadoma postawa abp Jędraszewskiego o tym świadczy.

   • Przejdź się po Kościołach nie na wioskach, bo tłumy na każdej mszy, ale w samym Krakowie, Wieliczce, Bochni itp…trudno znaleźć miejsce. Pełno wiernych. A te oficjalne dane kto podaje? Na jakie źródło się powołujesz?

 9. XXI wiek, cały czas wychodzą kolejne brudy związane z KK w całej Polsce i na świecie, a Wy nadal przeżywacie drobne sprawy na parafii? Nie w tym jest rzecz, nie o to toczy się gra nad przyszłością kościoła…spadek religijności wśród ludzi młodych w Polsce największy w całej UE, tu jest potrzeba zmiana mentalności całego kleru, albo to wszystko się rozleci, takie wsie na terenie gm. Łapanów i ogólnie w Małopolsce jeszcze są bastionem ludzi którzy utożsamiają się (pomimo narzekań) z KK. Wystarczy wyjechać na zachód Polski na Północ. Moim zdaniem nie będzie lepiej jeszcze bardzo długo, a potem może nie być już co zbierać.

 10. Jeżeli ksiądz proboszcz ponownie włączy głośniki na zewnątrz kościoła aby młodzi rodzice opiekujący się małymi dziećmi też mogli wyraźnie słuchać mszy to na pewno zyska dużo u młodych a i maluchy pomału się przyzwyczajają. Nieraz widziałem w kościele w środku jak dziecko się rozpłakało ” jak swoim anielskim głosem pociągnął organista”.

 11. Przypominam że parafia to ludzie. A ksiądz to sługa Jezusa Chrystusa
  poslany by służyć ludziom. Żeby istniała zgodna i prawa parafia. Ksiądz powinien prowadzić mądry djalog z parafianami. Jeśli jest inacze powstaje kryzys wiary.

 12. Panie Redaktorze proszę poruszyć kwestię nagłośnienia zewnętrznego w kościele, które zostało zamontowane za kadencji księdza Wiesława, a obecnie nie jest wykorzystywane podczas mszy świętych.

  Samo zamontowanie nagłośnienia zewnętrznego było zerwaniem z filozofią księdza Jarzębaka, a obecny ksiądz proboszcz prawdopodobnie jest takiego samego zdania, tylko, że sprzęt został zakupiony za pieniądze parafian, a Ci dalej nie mogą uczestniczyć w mszy świętej na terenach wokół kościoła.

 13. Po co komu rada, proboszcz najlepiej wie co parafii potrzebne, trzyma to wszystko jak Kaczyński kraj i wszystko ma się dobrze, zlikwidować rade lub wymienić jak sad najwyższy

 14. Bardzo dobrze po co komu rada, proboszcz najlepiej wie co parafi potrzebne, trzyma to wszystko jak Kaczyński kraj i dobrze sie nam żyje zaufajcie proboszczowi jak Kaczyńskiemu a będzie dobrze

 15. Nie lodźcie się rada będzie wybierana przez proboszczów więc i tak ustawia swoich i dalej będą nas oszukiwać tylko szkoda że dorobek ks.Wiesława pójdzie na marne.Kasa parafialna świeci pustkami a nowy proboszcz i tak będzie robił co się mu podoba,starzy za bardzo byli dociekliwi więc najlepiej było się ich pozbyć

 16. Wyłączność na fotografa była juz dawno 9 lat temu gdy chrzcilem córkę. Na cmentarzu tez miałem okazje poczuć wyłączność p […]. A co do samego proboszcza i księży napisze tyle ze mają nas parafian w du..

 17. Ten Lapanów to jakaś patologia. Uczniowie dają popalić w szkołach, gmina zadłużona jak cholera, kościół upada, Policję rozwiązali. Kto tam rządzi? Niech ktoś zrobi z tym porządek!

 18. Ale będzie nowa rada… prawda. To wy ją wyzmaczycie. Poczytać regulaminy kurji i spoko. A jak się podoba wystawa ikon, bo nikt nie pisze. A w niedzielę koncert, idziecie???

 19. Tak została rozwiązana bo nowy pseudo proboszcz ze starym pseudo proboszczem chcą mieć parafie i cały jej majątek tylko dla siebie i wtedy będą mogli sobie wszystko sprzedawać
  WIĘC LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ

  • I bardzo dobrze po co komu rada, proboszcz najlepiej wie co parafi potrzebne, trzyma to wszystko jak Kaczyński kraj i dobrze sie nam żyje zaufajcie proboszczowi jak kaczynskiemu a bedzie dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.