[SZOK] Bonus od Roja – 50 proc! Wójt wyprzedaje gminne działki za bezcen! Komu?

To by mogła być najatrakcyjniejsza w Polsce inwestycja w programie Mieszkanie+. Niestety, nie będzie…

Robert Roj wyprzedaje właśnie ZA BEZCEN trzy gminne działki w Grabiu. Jedne z najatrakcyjniejszych, jakie ma gmina! Kto je kupi?

Działki 60/2, 60/3 i 60/4 w Grabiu leżą obok siebie. Każda z nich ma po ok. 15 arów. Ale razem to prawie pół hektara. Miejsce wprost idealne pod najatrakcyjniejszą w Polsce inwestycję w programie Mieszkanie+. Inwestycję, która dzięki wniesieniu gruntu może zaowocować wielokrotnie wyższymi zyskami – lokalami komunalnymi o wartości co najmniej wniesionego do programu gruntu, nowymi, młodymi mieszkańcami gminy…

Ale nie, Robert Roj chce po prostu wyprzedać działki! Wyprzedać ZA BEZCEN!

Gmina opisuje działki tak:

Posiadają regularne kształty (zbliżone do prostokąta). Zlokalizowane są na stoku południowo-wschodnim, posiadają płaskie powierzchnie z lekkim spadkiem w kierunku północno-wschodnim. Działki charakteryzują się dużymi walorami krajobrazowymi (działki widokowe). Usytuowane są prostopadle do drogi powiatowej o nawierzchni asfaltowej.

Praktycznie są uzbrojone:

uzbrojenie terenu to: droga o nawierzchni asfaltowej, energia elektryczna, wodociąg. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią: nieruchomości mieszkalne w zabudowie jednorodzinnej zagrodowej oraz tereny niezabudowane (użytkowane rolniczo).

Działki mają założone księgi wieczyste. Słowem – idealne do kupna!

Za każdą z tych działek gmina chce ok. 40 tys. zł. Problem w tym, że działki w tym miejscu kosztują na rynku co najmniej o połowę WIECEJ!

Jeśli ktoś na wolnym rynku planuje kupno działki w Grabiu, musi sie liczyć z wydatkiem ok. 40 za metr kwadratowy. Takie są oferty! Wójt jest bardzo konkurencyjny, bo za metr chce tylko…

26 zl!

Zatem zobaczmy działki…

 

Wygląda to tak…

I na to wszystko zgodzili się radni…

Gmina Łapanów

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
23 Comments

 1. A co daje gminie Łapanów uczestnictwo w stowarzyszeniu dolina raby ? Czy za to gmina coś płaci ? Pan redaktor coś wie ?

 2. Chciałem poruszyć temat stypendiów w Gminie Łapanów i dowiedzieć jak to jest że termin przyjmowania wniosków stypendiów za rok 2017/18 w UG to 31 sierpień, a koniec roku akademickiego na uczelniach to 30 wrzesień (przykładowo na AGH https://www.agh.edu.pl/studenci/organizacja-roku-akademickiego/). Tym samym szansy na stypendium pozbawione są osoby, które mają egzamin we wrześniu (ale wciąż mają szanse na średnią powyżej 4.30) oraz takie którym prowadzący nie wpisał oceny choćby dlatego że pojechał na wakacje (a ma obowiązek ją wpisać do 30 września). Znam wiele osób, które przez tak błahą sprawę straciły szansę na stypendium, Gmina powinna zważyć na tą kwestię.

 3. a czy pan redaktor wie co to jest cena wywoławcza. w bip jest napisane cea wwoławcza a nie cena ostateczna. jesli beda chetni to zapłaca pewnie wiecej- ale i tak ich nie bedzie.

  • […]
   Lokalizacja dobra, dla właścicieli ubojni na wybudowanie hotelu pracowniczego. Najpierw pracownik otrzyma wypłatę, a chwilę później odda ją opłacając mieszkanie.

 4. lokalizacja i cena to nawet nie o to chodzi. Problemem jest zadłużenie wszystkiego co się dało i wyprzedaż majątku Gminy jako jedyny pomysł na zdobycie kasy . to tak jakby rolnik gospodarstwo rodzinne zadłużył sprzedał większość pola i maszyn a następnie cynicznie przekazał dzieciom. Pasożyty i szkodniki likwidują wam gminę A wy Pieprzycie o lokalizacji.

 5. Jest to atrakcyjna cena ale myślę że warto poczekać bo już nie długo może być wystawiona na sprzedaż przez wójta ewentualnie przez komornika lepsza dzialka – Rynek w Łapanowie

 6. Znam te działki doskonale, gmina odziedziczyła je po osobie która nie miała spadkobiercy ( dokonała także podziału, to było gospodarstwo rolne), 2600 za 15 arów to tak cena w okolicy, ale nie okazja, sąsiedztwo ciężarówek z System Drobiu nie gwarantuje spokoju, brak mediów, mostków, drogi utwardzonej, nie ma szału, są lepsze miejsca ze spokojem za niższe pieniądze, niech pan redaktor trochę się zastanowi, bo to co pisze w tym temacie to podważa jego kompetencje w tej kwestii.

  • Dzięki za komentarz,
   oczywiste, że gmina musiała to odziedziczyć po osobie bez spadkobierców. Ale to nie powód, by marnować tę szansę i rozmieniać na drobne.
   Pozdrowienia

 7. Tak, działki z widokiem na zakłady drobiarskie SYSTEM-DROB 🙂
  Redaktorowi to już chyba tematów brakuje 😉

 8. Zaskakująca postawa mieszkańców ,grupa cwaniaków uwłaszcza się na majątku zgromadzonym przez poprzednie pokolenia na rzecz gminy A co poniektóre barany atakują redaktora że im o tym mówi. Gdybyście mieli jaja zamiast Zapartków to wójta na taczkę a skorumpowanych radnych by te taczki z zawartością poza granice Gminy jak Jagne na gnoju wyprawilibyści ażeby w lustro móc popatrzeć wszak kto milczy i nie reaguje jest współwinny poprzez aprobatę.

  • Bo cena rynkowa jest wyższa! A działki są na tyle aktrakcyjne, że można z nich zrobić główny atut inwestycyjny gminy (sam bym kupił, gdybym był zainteresowany). Niestety, obecne władze gminy jedyny pomysł jaki mają, to pozbyć się za BEZCEN. Przykre…

    • Guzik mnie obchodzi wycena rzeczeznawcy (jak wyceni na złotówkę też sprzedasz?) – liczy się potencjał, które te trzy działki mają!
     A mają potencjał na najlepszą w Polsce lokalizację Mieszkania+!
     Na takiej działce spokojnie budujemy blok (do IIp) 20. mieszkań. Z czego pewnie ze dwa gminne. 20×3=12. Do tego 2×3=6. 18 nowych mieszkańców gminy, czyli podatki! Te dwa mieszkania, to propozycja dla programistów, którzy zechcą sprowadzić się do gminy, by tworzyć zaplecze dla krakowskiego parku technologicznego.
     Zwyczajnie NIE GADZAM SIĘ na bezmyślne pozbawianie Gminy jej szans na rozwój! Coś jeszcze?

 9. panie redaktorze a morze pan sobie kupi te działki bo jakoś już kulig chciał je sprzedać i nikt ich nie kupił to ma pan teraz dobrą okazję kupić za pół darmo

 10. W czerwcu 3 hektary i lasów kobylcu obecnie trzy działki w Grabiu. Przypomnę 2017 osiedle domków zabudowane i niezabudowany za pół ceny. Czy oni się dzielą prowizją?. Nie dość że zadłużeni Wszystkie instyturcję to jeszcze uwłaszczają siebie lub znajomych na reszcce naszej własności gminnej. Kogo wyście ludzie na radnych wybrali przecież znacie ich to wasi sąsiedzi. czy oni są uczciwi czy po wyrokach???. nie wybiera się przedstawicieli do rady z ludzi którzy są w życiu prywatnym Skorumpowani lub nieuczciwi .

Komentowanie jest wyłączone.