SZOK! 1525 zł za ar. Tak sprzedaje tylko gmina! Za bezcen!

3
(1)

Można więc powiedzieć, że gmina pozbyła się właśnie wspaniałomyślnie ziemi za bezcen. Czy zajmie się tym prokurator?

Nie. Bo wszystko odbyło się zgodnie z prawem. W grudniu zeszłego roku radni podjęli odpowiednią uchwałę. Zgodzili się w niej, by działek w jednym z najatakcyjniejszych miejsc w gminie pozbyć się nie tylko po tak atrakcyjnych stawkach, ale też bez przetargu! Pytanie czy rada powinna się zgodzić, by w tak tragicznej sytuacji, w jakiej jest gmina za metr ziemi liczyć sobie 15,25 zł podczas, gdy w całej gminie wszyscy za to samo życzą sobie po 50-60 zł i więcej? Efekt? Według naszych wyliczeń na tej transakcji każdy z mieszkańców gminy stracił ponad 100 zł.

Kto na tym zyskał? Aktualni użytkownicy. To oni kupili działki. A że za bezcen? A kto by nie kupił?

Oto nazwiska szczęśliwych nabywców.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3 / 5. Głosy: 1

Oceń jako pierwszy!
12 Comments

 1. witam
  panie redaktorze prosze nie wprowadzac ludzi w bład. prosze dopytac u zródła dlaczego te działki zostały sprzedane a jak pan juz bedzie wiedział to prosze dopytac czemu tak drogo. bo znajac dokładniejsze szczegóły to to inaczej wyglada niz pan to przedstawił

 2. W radzie zasiadają ludzie którzy poprzednio sprzedali zalew zastawili GOK szkole GZK wcześniej umorzył i 200 000zl długu mleczarni plac targowy bez przetargu zamienili na podmokłe pole z ubojnia wiec wybierając ich naco liczycie ???Jak nazwać ludzi popelniajacych te same błędy beeee meeee.

 3. Witam.część działek jest niezabudowana ,wiec gdzie przetarg pani sekretarz to pani odpowiada za przestrzeganie prawa w UG.Czy 215 000zl wynagrodzenia nie zobowiązuje do zadbania o interes gminy Emeryci blokują etaty młodym udowadniając niekompetencję byle stołka upilnowac panie Nowojorski i taka dwulicowosc i zakłamanie Wójta .Za zabudowane działki gmina pobierała dzierżawę to tepsze od sprzedaży wysoka nie kompetentna rado .Pozdrawiam zawiedzionych mieszkańców to wasi radni.

  • Do wac_EK
   I co z tego że stoją od lat? to żaden argument.
   Ja mam duży sklep (który jest mój)a ziemie dzierżawię od urzędu miasta już ponad 20 lat i co z tego,jak by przyszło do sprzedaży tej ziemi to myślisz że by mi ja sprzedali po cenie kilku krotnie niższej niż jest na rynku ? może bym miał prawo pierwokupu przed wystawieniem na przetarg i dobrze ale cena była by zapewne adekwatna a nie tak niska.
   Mogli więc sprzedali pytanie tylko za jaką cenę !!!! Kolejny raz pokazując gdzie mają zdanie innych.
   Te działki wystawione w ramach przetargu poszły by za dużo większe pieniądze co znacznie więcej zasiliło by kasę gminy,zaznaczam kasę gminy a nie kieszonki rządzących.
   Nikt zdrowo myślący za takie groszę by dzialek nie sprzedal.
   To działanie na szkodę gminy!!!

   • To co może mieli sprzedac teren, na ktorym ktos wybudowal dom i w nim mieszka osobie obcej?. Pomysl czlowieku, to nie sklep, nie dzialalnosc tylko miejsce zamieszkania. Jedyna rzecz to mogla byc ich wieksza wartosc ale mysle, ze to oszacowal biegly.

    • Do Pomyśl czytaj ze zrozumieniem człowieku działki rekreacyjne z domkami ttam raczej nie mieszkają 12 miesięcy w roku to po pierwsze po drugie wystawił byś dom mieszkalny na nie swojej działce?właśnie więc Pomyśl zanim coś napiszesz a biegły sądowy to będzie ale kiedyś ich rozliczał

 4. Po prostu po raz kolejny można by napisać (odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach)ciekawi mnie ile wzięli […] bo aż się wierzyć nie chce że mogli by taki numer odwalić za takie pieniądze jak na papierze.Bez przetargu wiadomo po co gminie konkretna kasa lepiej wziąć ochłapy i dalej ku….płakać że bieda aż piszczy….

 5. „…i w tym roku chce się zapożyczyć na 3 mln zł”!!!
  No no, a co z obietnicami wyborczymi Panie Wójcie!! Oby jak najszybciej dwukadencyjność!!!

Komentowanie jest wyłączone.