Szkoła bez dachu. Dzieci do klas

Fot. FB @gminalapanow

W szkole w Zbydniowie, która w nocy z niedzieli na poniedziałek padłą ofiara wichury dziś miały już wrócić normalne zajęcia.

W poniedziałek i wtorek dzieciaki nie miały zajęć. Wichura, która szalała nad gminą w nocy z niedzieli na poniedziałek zerwała dach na budynku.

Przez dwa dni w szkole pracowali strażacy, by uprzatnąć pobojowisko. Pracował też nadzór budowlany, który oceniał z kolei stan techniczny budynku.

Jak wynika z wypowiedzi dyrektorki szkoły w telewizji TVN24 sytuacja została już opanowana, a dziś w placówce miały już wrócić normalne zajęcia. Czy wróciły? Tego nie wiemy. Nie udało nam sie dodzwonic do szkoły.

Tymczasem w całej gminie trwa usuwanie skutków wichury. Jak wynika z informacji Radia Kraków, w całej Małopolsce ucierpiało aż 900 budynków. W Łapanowie i okolicach ofiarą padła nie tylko szkoła w Zbydniowie. Poniszczonych zostało wiele innych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Cały czas trwa jeszcze usuwanie, zabezpieczanie i liczenie szkód.

Urząd Gminy z kolei informuje:

W związku z uszkodzeniem przez szalejący nad ranem porywisty wiatr, zarówno budynków użyteczności publicznej, jak i budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, Urząd Gminy Łapanów informuje, że szkody należy zgłosić do firmy ubezpieczeniowej. Nr telefonu znajduje się na polisie ubezpieczeniowej. Obecnie dla rolników na uszkodzone budynki gospodarcze istnieje forma pomocy w postaci uzyskania kredytu preferencyjnego w banku. Aby uzyskać kredyt preferencyjny, rolnik poszkodowany przez działanie huraganu powinien złożyć wniosek do Urzędu Gminy w terminie 10 dni od zdarzenia (druki wniosków dostępne w urzędzie gminy lub w załączeniu poniżej).

Zal.Nr I_2018_wniosek_producenta _rolnego-1

Kopia Załączniki do wniosku rolnika 2017-1

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.