Szczyt bezczelności Sławomira G.? Czy stać go na więcej?

Pomyślicie: co za …? Czy coś innego się Wam ciśnie na usta? Człowiek, który według prokuratury mógł szkodzić zdrowiu i życiu mieszkańców Łapanowa (czekamy na rozprawę sądową) straszy portal „Mój Łapanów”. Czy może wyolbrzymiamy problem?

 

Wiele razy w komentarzach wyrażaliście swoje opinie, pisaliście co i jak. My też nie wierzymy, że nikt o niczym nie wiedział. Też nie wierzymy, że nie było „cichej umowy”. Ale… Tak jak Wy czekamy na wyrok sądu. Przypominamy, zarzuty nie oznaczają winy!

Swoją drogą, nie udało nam się tego potwierdzić w gminie choć próbowaliśmy, jednak z Waszych informacji wynika, że Sławomir G. uciekł na… L4. Spytamy ZUS! Ktoś musi skoro nikt z gminy nie reaguje.

Czy możemy go nazwać „bezczelnym G.„? A owszem. Tak samo jak Wy macie prawo mówić, co o kim sądzicie, nie naruszając jego dóbr osobistych! Portal też wiele razy obrażacie ale nie będziemy Was pozywać. 🙂

Sławomirze G., Gdzie Twój honor człowieku? Czy jesteś w stanie stanąć przed ludźmi i powiedzieć, że o niczym nie wiedziałeś? Czy jesteś w stanie powiedzieć, że prokuratura się myli? Wszak powiedziała wyraźnie – z jej ustaleń wynika, że odchody z ubojni wpływały do oczyszczalni! Wszak powiedziała wyraźnie – z jej ustaleń wynika, że było to ponad możliwości techniczne oczyszczalni! Czy trzeba być idiotą, żeby wierzyć, że nie wiedziałeś? Gdzie miałeś oczy? Nie śmierdziało Wam? Nie widzieliście tych części zwierzęcych odchodów?

Powiedz! Chętnie opublikujemy Twój komentarz. Kontakt do nas znasz. Czy tylko przez adwokata umiesz się porozumiewać? No tak, stać Cię, zarabiałeś przecież sporo…

I nie ma to nic wspólnego z naruszaniem Twojego dobrego imienia. Ludzie mają konstytucyjne prawo do informacji. I ani Ty, ani Twój adwokat nie zamknie nam ust!


Panie wójcie Robercie Roj, Pani magister Przewodnicząca Celino Jacewicz – gdzie jesteście? Gdzie są Wasze decyzje? Co macie zamiar zrobic z pracownikiem samorządowym, który ma prokuratorskie zarzuty? Zawiesiecie go, czy macie zamiar nadal udawać, że nic się nie stało?

Jak troszczycie się o mieszkańców? Czy mieszkańcy Gminy Łapanów płacą Wam? Czy dostajecie kasę „z nieba”?


Niestety nie możemy opublikować całego listu od krakowskiego adwokata waszego sąsiada (być może dobrego znajomego i przyjaciela), ponieważ wtedy naruszylibyśmy ewidentnie dobre imię pewnego Sławomira…
Poniżej jednak wyrywki:

Mandant ma adwokata! „Mój Łapanów” umieścił treści „daleko wykraczające poza granice wolności wypowiedzi”. Czy faktycznie? To musiałby rozstrzygnąć niezawisły sąd. Owszem, zmieniliśmy treść artykułu, o którym mowa. Wyszliśmy z założenia, że każdy ma prawo do obrony i poczekamy na wyrok sądu. Sławomir G. wybrał akurat taką drogę. Obecnie materiał wygląda tak:

Skażenie wodociągu. Podsumowanie ustaleń prokuratury

Pomyślicie, że się przestraszyliśmy. Jeśli pamiętacie, co było zawarte w artykule, jasne, że nie było czego. Wszystko to przeczytacie w innych materiałach. Tekst zawierał wyjaśnienia do treści, które ujawniła prokuratura. Zresztą, powtarzamy to wszystko tutaj. Sławomirze G, urzędniku GZK w Łapanowie, czekamy na kolejne pismo. Pytanie: ile płacisz adwokatowi? I czy warto? Nie prościej powiedzieć jak było? Nie prościej powiedzieć: PRZEPRASZAM? Być może mieszkańcy Ci wybaczą. A może faktycznie nic nie widziałeś, nic nie wiedziałeś, jesteś w 200 % niewinny!

Czy ktoś w Łapanowie wierzy, ze Sławomir G. (Wasz przyjaciel, znajomy, sąsiad) był nieświadomy? My na pewno nie wierzymy w to! Oczywiście niezawisły sąd o tym decyduje. Prawda?

TAK: nie wierzymy, że Sławomir G. nie wiedział, że do oczyszczalni wpływają resztki zwierząt;

TAK: nie wierzymy, że Sławomir G nie miał świadomości, że truje swoich znajomych, mieszkańców Łapanowa. Tak też wynika z ustaleń prokuratury!

A Wy wierzycie, że było inaczej?

Słąwomirze G., adwokacie Sławomira G., miejsce na podważanie ustaleń prokuratury będzie w sądzie! Nie u nas!

Na razie żyjemy w wolnej Polsce, w której każdy ma konstytucyjne prawo do informacji, nieprawdaż Pani adwokat?

Definitywnie oświadczamy: w tym kraju to Sądy są od wyroków i na szczęście obowiązuje domniemanie niewinności!

Definitywnie oświadczamy: nie wypowiadamy żadnych opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji. W pełni szanujemy domniemanie niewinności – dlatego w żadnym miejscu nie napisaliśmy, o kogo konkretnie chodzi. Nie śmiemy wyrażać swoich subiektywnych opinii, ani przekonań przed wyrokiem sądu! Żadna z treści opublikowanych w naszym materiale nie godzi w żadne reguły państwa prawa. Nic nie insynuujemy, nie wydajemy wyroków – tłumaczymy. A to coś zupełnie innego! Od wyroków w tym kraju są Sądy! I mamy nadzieję, że Sławomir G. szybko przed nim stanie! Poparciem naszych twierdzeń są ustalenia prokuratury!

Definitywnie oświadczamy: autor materiału prasowego ma prawo rzetelnie napisać to, co wie! A wiedział to, co ze swego postępowania ujawniła prokuratura!

Definitywnie oświadczamy: Dobrego imienia i czci Sławomira G. nie jesteśmy w stanie szkalować! Jeśli materiały o sobie tak odebrał, to jest w błędzie. Prokuratura stwierdziła to, co stwierdziła. I podjęła takie działania, jakie podjęła. On sam najlepiej wie jakie! W szkalowaniu jego dobrego imienia nigdy nie będziemy tak dobrzy jak on sam! Przykre to, ale prawdziwe!

Z chęcią wezwiemy wszystkich mieszkańców Gminy Łapanów na świadków. Wszak każdy z Was coś wie o tej sprawie… Wybaczcie.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
53 Comments

 1. Za darmo oka nie przymykał !
  Chodzą słuchy ze cała afera wyszła dlatego ze to inny sanepid przyjechał badać wodę.

 2. Incydent trwa pewnie od początku jak powstała ubojnia pech tylko ze trafiło na slawka i choć tak naprawdę to jest Bogu ducha winny to jest kozłem ofiarnym piszecie piedoly bo wiedział mógł cos zrobić ciekawe czy ktoś z was gdyby obiol to stanowisko tak by naszalal bo mam wrażenie ze nie bo jakim cudem gdy tak naprawdę to ma sie figę do gadania dużo gadać każdy umie

  • Oj wiadomo wszystkim było iż kulig decyzję wydawał,układ z T. zaczoł a Sławek figurantem był.Lecz dla stanowiska i kasy świadomie w ciepłym bagnie pływając ani myślał o zerwaniu więzów po zmianie wójta.Gdyby nie media dalej kierownikiem będąc ludzi by podtruwał. Kulig dbał by ludziska w niewiedzy byli obsadzając zaufanych urzędników omijajác konkursy preferował radzinne klany.A tu pech Mój Łapanów powstał i o patologi napisał.

   • Pewnie i dobrze mówisz przypuszczam ze ani on ani nikt inny nie przypuszczał ze taka afera wyjdzie stary wójt byc moze by to szybko uciszył szkoda tylko ze nagonka na chłopaka a tak jak mówiłem za wiele nie mógł zrobić

  • Po obejrzeniu tego materiału traci się wszelkie zaufanie do władz gminy i świadomość iż dla kasy gotowi są świadomie szkodzić mieszkańcom zarazem bezczelnie kłamać.Gdyby nie media dalej by nas zatruwali .

 3. A ja powiem tu wprost. Dlaczego nikt nie weźmie się za poprzedniego wlodarza gminy bo jak wiadomo da się sprawdzić kiedy powstał TUR wtedy też poprzednia władza z p. Kuligiem na czele wyraziła zgodę i ktoś wziął napewno za to lewe pieniądze w kieszeń może się tym zainteresujemy może ktoś osadzi poprzednia władze bo kradli ile mogli i ten bałagan pozostał po nich a nowa władza nie poradziła sobie z tym co poprzednik nakradl

 4. Dziękując Portalowi za odwagę iż nieda śię zastraszyć dążąc do ujawniania gminnej patologi jednocześnie proszę o naciski na władzę gminy by Sławomira zechcieli chociaż zawiesić w obowiązkach .To kpiną z mieszkańców jest by wójt dalej swojego kierownika się bał wystarczy tej obłudy to o zatruwanie ludzi sprawa jest ilu mieszkańców mogło zdrowie tracić (wypowieć prokuratora w telewizji Tarnów ) jego papuga też zastraszać zamierza??? Prokurator wyrażenie o chorobach się wypowiedział i o pełnym przyzwoleniu kierownika.Ukłony dla redakcji.

   • Inteligencja niedomaga na L4 się kuruje .Kmiotki pyskują i cię denerwują,lecz skutecznie układy demaskują.Trzymaj się okularków.

 5. Posadę lekko się dostało , to i równie lekko się ją straci . Szkoda tylko ,że to wszystko kosztem niczemu winnych mieszkańców – podatników,którzy utrzymywali tą posadę, a w ramach „wdzięczności ” dostali możliwość picia w nieświadomości zatrutej wody . Jak Panu nie wstyd Panie G. ?

 6. Każdy bohater ale nikt sie nie podpisze imieniem i nazwiskiem. Naskakujecie na Sławka a w realu udajecie kolegów….

 7. Tu nie o sam przekaz informacji chodzi tylko o formę artykułów, która nie ma nic wspólnego z dobrą praktyką. W konsekwencji Redakcja usunęła zawarte w artykule treści o których mowa w piśmie adwokackim.

 8. Wystarczy zaczekać na powrót do zdrowia L4 wszak słuszne kiedyś się kończy,wtedy proces ujawni jakie powiązania ile osób,i od jak dawna nas truli .Wypowiedz Kierownika Sotoły na sesji w lutym 2017r transmitowana przez Mój Łapanów ,iż wcześniej były skażenia wodociągu więź mieli zalecenia montażu lampy UV lecz niemieli środków,to uwidacznia ja dbali o mieszkańców.Dlatego zapowiedź dalszych zarzutów w większym gronie.Niemam wątpliwości iż Jan Sławka kierownikiem bez konkursu czyniąc w układ go wpakował.Z drugiej strony świadomie ludziom szkodząc karę ponieść muśi,a strasząc zamiast przepraszać guwniarstwa pokazuje.Pozdrawiam

  • Niecenzuralne słowo zostało wykropkowane.
   Jakieś zasady obowiązują. Wszak Portal oświadcza, że nie szkaluje a tu był taki słownik.

 9. Muszę temu całemu portalowi pogratulować, naprawdę. Potrafi realizować się jako sensacyjny blog, bo niestety dziennikarstwem tego nazwać niestety nie można. Interesuje mnie bardzo jak cała sprawa się rozwija i jak bardzo ludzie potrafią być podatni na „głuchy telefon”, co jest smutne. Kiedyś wydawało mi się, że ten portal ma fajną misję, fajne założenia i redakcja będzie chciała coś osiągnąć lub co najmniej ma wizję przekazywania informacji. Redaktorze – używasz słowa rzetelnie – miej człowieku odrobinę profesjonalizmu, opracuj wartościowy artykuł, od A do Z, zajmij się najdrobniejszymi szczegółami, pokaż zdjęcia, przekaż fakty, liczby, nie wiem nawet czy byłeś w miejscach kluczowych do tej sprawy, jak wygląda ujęcie wody, jak wyglądają krytyczne punkty zrzutów ścieków wpływających na jakość wody w obiegu, inwestycje realizowane w oczyszczalni, planowane i zrealizowane, ocenę sytuacji wodnej gminy, okolic i gmin ościennych. Nie wiem czy wiesz jak wygląda oczyszczalnia ścieków, zrób materiał na miarę faktów powoływania się na dane prokuratury!
  Czy to dla Ciebie dziwne, że ktoś ma adwokata, stara się bronić? Czy masz pewność zarzutów postawionych dla zainteresowanego? Kilka razy w tekście pojawia się sformułowanie, że Portal nie wydaje opinii, ale obłuda, cynizm widać tutaj na odległość. To wygląda jak pisanie bloga, opartego na uczuciach lub wrażeniach.
  Pan Redaktor napisał, że „zainteresowany uciekł na L4” – jesteś pewny człowieku? Sprawdziłeś tą informację z jakiego powodu, widziałeś zwolnienie? Niestety potwierdzasz tym, że masz słabych informatorów, słabe fakty i chyba bohatera tego „artykułu” nie widziałeś w ostatnich wielu tygodniach?
  Poniżej w ramach odpowiedzi na komentarz podam kilka faktów, bo nie zamierzam prowadzić dyskusji (chyba, że napiszesz na maila, który widzisz):
  1. Tak, jestem znajomym zainteresowanego – znamy się od zawsze.
  2. Tak, jestem mieszkańcem Gminy, mieszkam tu od zawsze.
  3. Tak, bardzo mi zależy na rozwiązaniu tej sprawy i jestem silnie zainteresowany losami Mojej Gminy (nie wiem czy Twojej, bo nie znam Cię i nie wiem czy to co robisz traktujesz jako sposób na zarabianie – nie musisz odpisywać, nie interesuje mnie to zbytnio).
  4. Tak, rozumiem tą sprawę i mechanizmy – codziennie podejmuję decyzję, które mają wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie naprawdę bardzo wielu ludzi.
  5. Nie, nie jestem urzędnikiem i nie pracuję w sektorze publicznym.

  Staram się podejść do sprawy normalnie i uczciwie, a ten Portal i ludzi, którzy tworzycie przekaz informacji – proszę, nie róbcie taniej tandety, róbcie sztukę wartą czytania, bo przez kilkanaście miesięcy zmieniliście się w portal blogerski, który ociera się lub może mieć znamiona nawoływania nawet do nienawiści, choć kieruję naprawdę gratulację, bo nie napisałem chyba nic w sieci o kilku lat. Zmusiłeś mnie to wyrażenia opinii. A zły jestem na siebie, bo tylko nakręcę zbędną dyskusję.

  Pamiętam czasy i informacje – Gmina Łapanów wśród 20 gmin najlepiej rozwijających się w Polsce, chyba 2 lub 3 w Małopolsce, rok chyba 2008, może 2009. Nie zastanawiało to wtedy ludzi jak to możliwe, że Gmina która nie ma przemysłu, nie ma infrastruktury, nie ma charakteru, a wydaję się Nam, że ma jakąś agroturystykę może się tak rozwijać. Coś musi napędzać gospodarkę i ją tworzyć. Ale to temat rzeka, nie na to miejsce, zresztą wcale nie czuję się na tyle kompetentny, żeby próbować podsumować obecną sytuację, nie mając wglądu do liczb.

  Pozdrawiam, wkurzony że poświęciłem czas na napisanie tego, czytelnikom portalu życzę natomiast poprawy ogólnej sytuacji, bo wszystkim nam na tym zależy. A przywołując Kapitana motyw – Kapitan, który ucieka nie ma sumienia, ten który został na okręcie i dźwiga go (a minął rok), próbuje coś naprawić.

  Gdyby to był wiek XVIII, a nawet gdyby GZK był firmą prywatną – wystarczy podnieść cenę ścieków i może wody 100x dla każdego lub ograniczyć przyjęcie, zarobić na modernizację oczyszczalni i rozwój sieci, aby spełnić wymagania jakie niesie UE, że prawdopodobnie do 2032 roku całą gmina powinna być objęta siecią kanalizacyjną. Ciekawe co by na to powiedzieli mieszkańcy? A to tylko niebyt idealna dygresja (nie pastw się Panie Redaktorze i nie doktoryzuj).

  • Weź pogłówkij co piszesz. POrtal jwt winny sytuacji w gminie? Ggyby nie on nie wiedzielibyśmy o 90 % rzeczy ci się dzieją!

   • Pisać trzeba ale należy profesjonalnie przedstawiać fakty. Bez insynuacji, sugestii, osobistych komentarzy itp. Zgadzam się z Grzegorzem – to jest blog.

  • Wszystko pięknie. Ale skarżanie wody miało wpływ na ludzkie życie. To że w nocy tematem interesował tylko mój Lapanow wielu osob (gdzie mamy najwiekszy procent spożycia wody) odstawiło ją od ust. Były osoby po operacjach w naszej gminie dla których to był problem życia lub śmierci dopuszczenie do organizmu zakazonej wody. A wójt spał spokojnie, gdy na biurku leżał fax z sanepidu. Przewodnicząca Jacewicz zamiast organizować sztab kryzysowy zgłębiala na Fb tajniki urody. Nikt z gminy nawet nie pofatygował się by zrobić zestawienie osób starszych i samotnych, które rzadko wychodzą z domu by poinformować o sytuacji. A pili nieświadomi wodę przez 2 tyg. Sławomir G. Nie sam ponosi odpowiedzialność za zaistniałą sprawę. Gmina doskonale wiedziała o problemach z właścicielami ubojni. Wszyscy nabrali od lat zatem wody w usta. Tylko nie wszyscy tej skażonej.

  • Brawo Grzegorz, to nagonka i próba zniszczenia każdego, kto tylko spróbuje mieć inne zdanie niż redakcja […]

 10. Sławomirze G wraz ze swoją (papugą) nie masz krzty szacunku do ludzi w czterech literach miałeś i pewnie masz ich zdrowie ale wiec że pozew przeciwko Tobie z powództwa cywilnego o świadome narażanie zdrowia i życia ludzkiego już jest przygotowany i czeka sobie spokojnie na złożenie w sądzie i zostanie złożony na dziennik podawczy w trybie natychmiastowym w dniu kiedy sąd wyda wyrok (skazujący)uznającym Cię winnym popełnianych czynów.
  Mamy nadzieję że takie same wnioski złożymy odnośnie innych osób zajmujących sstanowiska w gminie Łapanów bo bardzo wątpliwe jest że z ramienia gminy działałeś w pojedynkę,pozdrawiam i do zobaczenia wcześniej czy później.

 11. Hmmm miałem nie komentować całej sytuacji ponieważ z mojego punktu widzenia proceder ten trwał już od dawna śmieszy mnie lekko to wszystko gdyz żyjemy w małej gminie i co druga osoba już od dawna wiedziała o sytuacji oczyszczalni. Co do postawy kierownika gzk mam do powiedzenia tyle że jest kary godna postępując w ten sposób jaki postępował wiedząc co robi nie licząc się z tym jakie to może przynieść efekty. Ale cóż wszystko do czasu przyszedł kres samowoli. Czasu nikt nie cofnie co się stało to się nie odstanie ale z komentarzy wynika że pan Sławek poszedł na l4 to po tym wszystkim powinien mieć w sobie tyle godności i szacunku do mieszkańców gminy żeby to zrobić w pierwszej kolejności winy to nie z marzę jednak ze zawsze krok w dobra stronę. Co do pozwów i załatwiania spraw droga sądową jest to rzeczą śmieszna gdyż redakcja odniosła się do całej sytuacji poinformowała jak wiadomo po całym skażenia moc Facebooka jest lepsze od sztabu kryzysowego naszej gminy co dalej radziły bym uważać z sadzeniem się bo to nie tylko redakcja uznaje za winnego Pana Sławka. I co teraz każdej osobie która powie Panu G w twarz co onim myśli zostanie wszczęte postępowanie i wytoczony proces? Pan na adwokata zbankrutyjesz. Ludzie mogą iść ta sama droga i wytaczac procesy cywilne z racji powuctwa o zaniechanie obowiązków pracownika państwowego, próbę otrucia jawna próbę wywołania uszczerbku na zdrowiu. Co za tym idzie domagać się odszkodowań więc co może jednostka względem wielu? Trochę szacunku do gminnej wspolnoty

 12. On z domu nie wychodzi bo sie boi. Kazdy mieszkaniec ma ochote mu […]. Dzięki niemu piliśmy co piliśmy. Jużniewazne czy wiedział czy nie wiedział . […]!

 13. Cieszcie się że facet który OMiJAŁ psa jesienią tamtego roku nie oskarżył Was o nazwanie go „sk@#$nem”

  • A pomysleliscie gdzie obecnie plyna odchody z ubojni???? Czy wlasciciele do Wilkowiska sobie zabieraja????? Dlaczego nie wpuscili Slawomira ,gdy chcial sprawdzic czy przez kolektor odchody przechodza????? KPINA .Bogate swinie,ktore wszystko sobie zalatwili z poprzednia wladza a teraz sie smieja .Majac takie przedsiebiorstwo dlaczego nie nakazano im wybudowac wlasnej oczyszczalni?? POPROSTU W BIALYCH REKAWICZKACH NISZCZA LUDZI.Dlaczego ? Bylo przyzwolenie z gminy na taka dzialalnosc I to bez wszelkich procedur.Nie mowiac juz o zasadach.Interesy nic innego,kosztem ludzi.

 14. Szkoda jego żony i dzieciaków i tyle w temacie bo sa naprawdę ok. A Sławomir lata swoje ma i odpowie przed sedzia. W tak malym środowisku ciekawie mieć nie będzie z opinią publiczną . Kryminału mu nie życzę chociaż jak go kojarzę to sporo na papier i sie dogada z prokuratorem i jeszcze kilka głów spadnie

 15. Drodzy Państwo spokojnie. Nie ma co Pana S wyzywać.
  Oczywiście że o wszystkim wiedział tylko prawda jest taka, że on był płotką, ktoś inny zdecydował o tym procederze a teraz będzie twierdził, że o niczym nie wie. Kierownik wiedział co za pracę bierze – kasa = ryzyko.
  Czytałem sobie dzisiaj budżet Gminy w związku z problemami z RIO. I powiem, że troszkę trzeba tym potrząsnąć. Jest okazja bo będą wybory.
  W związku z tym mam propozycję, poszukajcie wśród znajomych ludzi, którzy mają trochę oleju w głowie, czasu i nie boją się wyzwań (przewietrzenia gminy i jej jednostek) i poproście ich o kandydowanie do rady (nie ma obaw o „koryto” bo tam się bardzo obłowić nie da) bo obecnych radnych to w większości się słuchać nie da. A jeśli chodzi o Wójta to nikt normalny chyba nie będzie kandydował biorąc sobie na głowę taką minę….

  • Nie tylko wójt ale cała rada gminy do wymiany bez żadnych wyjątków zwłaszcza że niektórzy byli radnymi za poprzedniego wójta i to za ich przyzwoleniem długi zaczęły się kumulować.

Komentowanie jest wyłączone.