W Sylwestra małopolska policja odnalazła 24 poszukiwane osoby

Sylwestrowy weekend w województwie upłynął w spokojnej atmosferze. Ogromna w tym zasługa małopolskich policjantów, którzy podczas tych „gorących” dni, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób przyjezdnych.

Największym zainteresowaniem świętujących cieszyła się impreza zorganizowana na Równi Krupowej w Zakopanem. Oprócz miejscowych sił policyjnych skierowano tam  także  funkcjonariuszy z  oddziałów prewencji, oraz ruchu drogowego  KWP w Krakowie. Wielotysięczną publiczność zebrały także zabawy odbywające się na terenie Krakowa. W ich trakcie policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń lub incydentów.

Podczas dwóch weekendowych dni małopolska Policja odnotowała 2318 interwencji. Większość z nich dotyczyła zakłócania ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, oraz różnego rodzaju wybryków popełnianych głównie przez osoby będące pod jego wpływem. Jak co roku duża ilość interwencji dotyczyła awantur domowych. W trakcie działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 93 osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa, oraz ujawnili 24 osoby poszukiwane.

W tym samym okresie na drogach województwa małopolskiego doszło do 8 wypadków w których 8 osób doznało obrażeń ciała (nie było ofiar śmiertelnych). W przeciągu dwóch dni policjanci zatrzymali 29 kierujących będących w stanie nietrzeźwości