Świat stanął na głowie! Parkomat w Łapanowie!

Fot. Pixabay

Skończyło się darmowe parkowanie na łapanowskim rynku!

Urząd Gminy Łapanów informuje, że od dnia 10.09.2018 r. (poniedziałek) nastąpi zmiana sposobu pobierania oraz wysokości opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania w ścisłym centrum miejscowości Łapanów (Rynek).

Płatności dokonywane będą wyłącznie przy użyciu parkomatu.

Zgodnie z Uchwałą nr XLIII/251/18 Rady Gminy Łapanów z dnia 13 lipca 2018 roku strefa płatnego parkowania obowiązywała będzie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 (za wyjątkiem świąt oraz dni ustawowo uznanych za wolne od pracy). Po uruchomieniu parkomatu kierowca, w czasie 5 minut od zaparkowania pojazdu, zobowiązany będzie do uiszczenia opłaty z góry za przewidywany czas postoju, a wydruk pobrany z urządzenia należy umieścić
w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

Stawki opłat za parkowanie:

– za pierwsze pół godziny – 1,00 zł

– do upływu pierwszej godziny – 1,50 zł

– za drugą rozpoczętą godzinę – 2,00 zł

– za trzecią rozpoczętą godzinę – 2,50 zł

– za czwartą i każdą kolejną godzinę – 3,00 zł

Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie, w tym za przekroczenie czasu określonego na wydruku
z parkomatu, pobiera się opłatę dodatkową w wysokości 50,00 zł.

Do kontroli opłacenia czasu postoju pojazdów w strefie płatnego parkowania upoważnieni zostaną kontrolerzy wskazani przez Wójta Gminy Łapanów w stosownym zarządzeniu.

Obowiązkiem kontrolerów będzie kontrola postoju pojazdów, w tym: kontrolowanie wnoszenia opłat za czas postoju pojazdów, sprawdzanie ważności dowodów wniesienia opłaty, wypisywanie wezwań lub wystawianie zawiadomień do uiszczenia opłaty dodatkowej za nieopłacony czas postoju.

Kontrolerzy nie pobierają żadnych opłat.

Wasze komentarze

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
16 Comments

  1. Wszyscy urzędnicy powinni parkować z tyłu za gminą, tam im wymalowac miejsca i dzięki temu zwolnią miejsce na rynku. A kupowanie parkometru na 50 aut i opłacanie kontrolera to wyrzucanie pieniądzy w błoto. Jak jeden człowiek nie jest w stanie ogarnąć tak małego parkingu tzn że się do tego nie nadaje. Ale widać, że Roj to potrafi odejść z rozmachem, żal…

  2. Witam. Jeśli chodzi o chodnik i samochody szustarano dwa dostawcze przy sklepie Dedji skutecznie blokują przejście dla pieszych właśnie w tym samym miejscu gdzie był śmiertelny wypadek i w dalszym ciągu dostawcze codziennie rano skutecznie stwarzają zagrożenie dla pieszych bo slalomem trzeba je omijać Gdzie kurde jest dzielnicowy a w tych godzinach radiowóz lubi stać 500 m dalej wyłapując wyprzedzające samochody na podwójnej ciągłej bo tam można mandat wlepić A co tam piersi i ich bezpieczeństwo .

  3. Tylko po co parkomat skoro i tak jest kontroler? Nie mógł zostać sam kontroler i dać komuś dorobić do emerytury Np? Teraz gminę będzie stać i nas patronat i jego utrzymanie oraz kontrolera. No kto bogatemu zabroni.
    Proponuję zrobić parkomaty również na chodnikach w koło rynku bo kobiety jadą wózkami z dziećmi i muszą środkiem drogi chodzić bo się innym nie chce ruszyć na normalny parking samochodu zostawić tylko na całym chodniku stoją.

  4. Jeśli wójt zalega 40pare tyś.do ZUS za pracowników to dlaczego kupił parkomat w podobnej cenie to cynicznego i zidjociałe .Roj pogłębia zapaść gminy z zemsty na Śliwie jaki następcy.

  5. Nie mam pojęcia ile zajmie mi wizyta w Urzędzie Gminy zapłacenie podatków czy też jakie będzie tempo obsługującego mnie pierwiasteka w innej sprawie . A jeśli się nie wyrobię to 50 zł kary to jest chore nienormalne przecież tam są pracownicy pobierające opłaty między innymi syn sekretarki wójta. A rozumiem że teraz dostaje awans na stanowisko kontrolera i podwyżke uposażenia zaś mieszkańcy wszyscy mieszkańcy poniosła koszty zakupu urządzenia prądu papieru tuszu konserwacji. Gdyby za czas wizyty w urzędzie byłoby zwolnienie z opłaty da się tak zrobić w programie urządzenia ale nie na sam koniec radni postanowili obciążyć mieszkańców dodatkowymi kosztami zaś petentów zniechęcić do wizyty w urzędzie.

  6. A to ciekawe…urzędnicy najbiedniejsi są,więc za free mają parking na cały czas „pracowania” i to pod samymi oknami żeby mogli widzieć swoje limuzyny

  7. A to ciekawe…urzędnicy najbiedniejsi są,więc za free mają parking na cały czas „pracowania” i to pod samymi oknami żeby mogli widzieć dwoje limuzyny

Komentowanie jest wyłączone.