„Starsi dzielnicowi” w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni

http://bochnia.policja.gov.pl

23 lutego, w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni czterech Policjantów Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu odebrało rozkazy mianowania na stanowisko „Starszego dzielnicowego”.

Rozkazy Policjantom uroczyście wręczył Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. Mariusz Dymura, który wyszedł tym samym naprzeciw zapowiedziom Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o utworzeniu w Policji właśnie takich stanowisk.

Zmiany w zakresie profilu służby dzielnicowych zmierzają do odbiurokratyzowania wykonywanych przez policjantów czynności. Dzielnicowy ma teraz głównie przebywać w terenie, nawiązywać kontakty ze społeczeństwem i aktywizować społeczeństwo do współpracy w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Na stanowisko „Starszego dzielnicowego” Komendy Powiatowej Policji w Bochni mianowani zostali:

  • asp. Sztab. Rafał Krzyszkowski – w Policji służy od 23 lat, a dzielnicowym jest od 2007 roku. Rejon służbowy dzielnicowego obejmuje miejscowości: Buczyna, Brzeźnica, Grabina, Gorzków, Nieprześnia, Nieszkowice Wielkie, Pogwizdów.

 

  • asp. Sztab. Marcin Włodek – w Policji służy od 17 lat, a dzielnicowym jest od 2008 roku. Rejon służbowy dzielnicowego obejmuje Miasto Bochnię, a dokładnie ulice:  Bracka, Bielawskiej, Brzeska, Galasa, Kolejowa, Konstytucji 3-go Maja, Kowalska, Kraszewskiego, Krzeczowska, Langera, Św. Leonarda, Niecała, Okulickiego, Podedworze, Pod Lipką, Poniatowskiego, Solna Góra, Storynka, Trudna, Więźniów Oświęcimia, Wojska Polskiego.

 

  • asp. Artur Mól – w Policji służy od 10 lat, a dzielnicowym jest od 2011 roku. Rejon służbowy dzielnicowego obejmuje miejscowości: Proszówki, Damienice, Cikowice, Baczków.

 

  • mł. asp. Dawid Filipek – w Policji służy od 14 lat, a dzielnicowym jest od 2013roku. Rejon służbowy dzielnicowego obejmuje Gminę Nowy Wiśnicz, a w szczególności miejscowości:  Chronów, Kobyle, Kopaliny, Królówka, Leksandrowa, Łomna, Mały Wiśnicz, Muchówka, Olchawa, Stary Wiśnicz, Połom Duży.

W trakcie uroczystości Komendant wręczył również rozkazy o podniesieniu dodatku służbowego policjantom z innych komórek organizacyjnych bocheńskiej komendy Policji, wyróżniającym się szczególnym zaangażowaniem w służbie.