Nie wiesz za co? Płać! Tak mówi Związek Spółek Wodnych w Bochni

Ludzie w Łapanowie muszą płacić za drenaż działek, który był robiony ponad 60 lat temu… cześć ludzi płaci cześć nie płaci i straszą ich komornikami itp ….. płacenie za coś czego niema to mało ma z prawem coś wspólnego tym bardziej ze nie było nigdy remontowane …sztuczne nabijanie kasy urzędnikom.
COŚ O TYM WIECIE? Powiat informuje że w Łapanowie jest Gminna Spółka Wodna? Kto jest jej prezesem bo w sieci ani śladu o niej.
Piszcie w komentarzach lub przez anonimowy formularz na dole tego tekstu.
Kolejne informacje od Was:

 

Czy znacie sprawę spółki wodnej i płacenia rachunków za cos co nie istnieje, chodzi konkretnie o melioracje, odwodnienie działek które były robione lata temu nigdy nie remontowane nie naprawiane poprzerywane przyłączami gazu wody kanalizacji przez lata a ludzie dalej dostają rachunki do płacenia za cos czego nie ma.
Jest opłata od właściciela działek każdy właściciel jest niby zobowiązany uiszczać opłatę za drenaż działek który był robiony rurami ceglanymi które nie maja prawa istnieć po tylu latach

Jak czytamy na stronie powiatu (wpis z 2011 roku):

W powiecie bocheńskim obecnie działa siedem spółek. Są to Gminna Spółka Wodna w Bochni, Łapanowie, Rzezawie, Drwini, Nowym Wiśniczu, Trzcianie i Wiejska w Ujeździe. Ponadto Gminna Spółka w Bochni i Łapanowie zrzeszone są w Rejonowym Związku Spółek w Bochni.

Wiemy też, że Rejonowy Związek Spółek Wodnych dostał w 2016 roku ponad 57 tysięcy złotych dotacji (OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO z dnia 14 grudnia 2016 r.)

Według ustawy Prawo Wodne obowiązane do ponoszenia opłat są osoby, które odnoszą korzyść z urządzeń spółki, a nie są członkami spółki wodnej. Tylko jaką korzyść?

Kontaktowaliśmy się z wójtem Robertem Rojem. Obiecał jutro wyjaśnić sprawę.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]