Spójrzmy na to w kategoriach wiary… Episkopat: msze do 50 osób!

1.6
(5)

Episkopat: stosujmy się do rozporządzenia organów państwowych, by na Mszy św. w kościołach przebywało do 50 osób.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych – pisze przewodniczący Episkopatu, arcybiskup Stanisław Gądecki.

Proszę o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Świętych.

Czynimy starania, by u nas dostępna była transmisja Mszy z kościoła św. Bartłomieja w Łapanowie.
Oferujemy Parafii udostępnienie naszego kanału na YouTube, co technicznie daje możliwość transmisji online nawet z komórki!

Pełna treść komunikatu:

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

Przypominam również o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Zachęcam również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii, w nawiązaniu do moich poprzednich komunikatów i Zarządzenia Rady Stałej KEP z 12 marca br.

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności.

+ Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 13 marca 2020 roku

Możesz przeczytać TUTAJ.

Będzie orędzie:

Archidiecezja krakowska

Diecezja sandomierska

Arcybiskup Jędraszewski…

Błogosławieni miłosierni…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1.6 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
5 Comments

  1. Jakie znaczenie ma czy będzie 50 czy 20 osób? Wystarczy jeden zakażony i po zawodach. Na czas wirusa siedzieć w domu i po kłopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.