Specjalny pokaz dla radnych! Zobaczą to w czwartek?

Fot. Czytelnik

Z naszych informacji wynika, że w czwartek radni wybierają się na objazd oczyszczalni ścieków i ujęcia wody. Ciekawe czy zobaczą tam takie rzeczy?

– Mam im zamiar pokazać wszystko – mówi Marcin Paszkot, szef łapanowskiego GZK. – Nie mam zamiaru niczego przed nimi ukrywać – dodaje.

Zdjęcia, które możecie zobaczyć niżej, dostaliśmy od jednego z Czytelników. Ostrzegamy – są szokujące!

Tak w każdym razie wyglądają ścieki, a właściwie odpady, które odbierane są z ubojni. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania o skażenia wodociągu – my nie mamy!

Z naszych informacji wynika, że na początku kwietnia rusza proces właścicieli ubojni. Sławomir Góral, były szef GZK jest już po skazującym wyroku.

Nawet po prawomocnym skazaniu wójt nie zwolnił go dyscyplinarnie. W trybie dyscyplinarnym pracę stracił za to człowiek, który z nieprawidłowościami walczył.

– Chwała mu za to, też jestem tym zainteresowany, by z tym raz na zawsze skończyć, ale nie należy tych dwóch spraw łączyć – mówi szef GZK.

Oto zdjęcia

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
98 Comments

 1. Witam. skoro się roznosi to doprecyzujmy w audycie jest opisana niezgodność licznikowa pomiędzy pobieraną wodą a zrzucanymimi ściekami. Każdy może sam przeczytać. Poprzedni wójt nakazał dodatkowo opomiarować Potwierdził to w wywiadzie w Gazecie Krakowskiej. Obecny kierownik zwlekał przez Czas wykonania audytu i dopiero Założył je 26 września 2018 roku na terenie oczyszczalni około 4 metry przed ogrodzeniem opisywanego w audycie zakładu. I to najbardziej dziwna sprawa wystąpiła że w lutym br. Te liczniki zostały zlikwidowane zaś nowe założone już na terenie właśnie tegoż zakładu. Nie wymieniam jego nazwy żeby każdy sobie ten audyt zechciał odszukać. Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

   • I to miejmy nadzieję że po szkole muzycznej której kulisy właśnie radni wyjaśniają jak najbardziej zechcą wyjaśnić sprawę niezgodności licznikowej i znikających po 5 miesiącach pracy kolejnych liczników które pokazywały faktyczną wartość pobranej wody.

 2. Ale konkretnie ile my mieszkańcy zapłaciliśmy za utylizację resztek poubojowych wypuszczonych Z ubojni na oczyszczalnie wraz ze ściekami niech kierownik zrobi obliczenia przecież ma faktury od kilkunastu lat.

 3. Czy ktoś w tej Gminie musi umrzeć od tego syfu, żeby w końcu ktoś coś z tym zrobił?! Ludzie! Przecież tych wszystkich kretynów u władzy, którzy choć w niewielkim stopniu przyczynili się do tej sytuacji z wodą, powinniśmy wywieść na tych taczkach, razem z tym szlamem. Dlaczego kretynów? Już pomijając, że mają innych ludzi głęboko w poważaniu, to przecież tu żyją ich rodziny, znajomi, oni sami. „Ludzie ludziom zgotowali ten los”…

 4. Panie doktorze zamieściłem zdjęcie tego co wchodziło na oczyszczalnie kiedy zamieścisz zdjęcia tego co z nie wychodziło do potoku następnie do rzeki

  • Bardzo dziękuję, dostaliśmy ostatnio mnóstwo takich zdjęć i filmów. Wszystkie będziemy się starać zamieścić na portalu.
   Wiem, że jutro radni mają wizytować m.in. ujęcie wody i oczyszczalnię. Zaczekajmy na efekty tej wizyty…

   • Oglądałem u znajomego kilkanaście filmów z 2017 roku czyli z czasów już po Tym słynnym skażeniu wodociągu a mimo to oczyszczalnia przez następne miesiące z powrotem zatruła wodę a Marcin Paszkot był wtedy zastępcą kierownika. Ostatnio 14 stycznia tego roku oczyszczalnia wypuszczała syf do rzeki też widziałem ten film No i mamy skażenie w lutym wszystko się układa w całość pod kierownictwem Marcina Paszkotem pozdrawiam

    • Do anonim ja również widziałem te nagrania to się wglowie nie mieści co oni tam robią
     A jeszcze jest jedna ciekawa sprawa sprawa liczników które były założone na oczyszczalni i mierzyły pobór wody oczyszczalni pan Marcin je zlikwidował i założył je na terenie oczyszczalni żeby nikt nie miał do nich dostępu czyli ich nie spisywał . No gratulacje panie Marcinie

     • Przepraszam zle napisałem liczniki były na oczyszczalni i mierzyły pobór wody ubojni a teraz zostały zlikwidowane i przeniesione na teren ubojni żeby nikt nie miał do nich dostępu i nie mógł spisywać

 5. Szkoda gadać jeśli wójt pozostawił Paszkotem jako kierownika który razem z poprzednim kontynuuje układ z ubojnią to po co ja na niego głosowałe m.

 6. Pani Przewodnicząca z Radnymi, macie teraz szanse się wykazać i odebrać ubojni te 2mln zaległe! Teraz albo nigdy! Do dzieła! Będzie i na wodę w butelkach, przy kolejnym skażeniu, na sport w naszej gminie, na szkołę muzyczną etc

 7. Do Obiektywny
  „19 MARCA 2019 O GODZ. 20:58
  Z tymi podatkami to też jest ciekawie. Prawie nikt z firm na terenie gminy nie płaci w Łapanowie. TUR, TELESFOR a nawet Rolbud uciekli do raju podatkowego”.
  Ja się im nie dziwię – skoro mogą ;-). To naszej gminie powinno zależeć żeby przedsiębiorcy płacili podatki tu a nie gdzie indziej. A na pewno nie uzyskamy tego podnosząc stawki podatku jak chce Pani Skarbnik. Wystarczy zobaczyć na zmianę wpływów z akcyzy na alkohol po jej obniżeniu ( chyba poprzedni rząd PiS tak zrobił).
  Jeśli przedsiębiorcy uciekają z gminy z płatnościami za środki transportu to trzeba się zastanowić dlaczego tak to robią i być może utworzyć im w gminie podobne warunki. Przecież chyba lepiej zebrać po (kwoty przykładowe) 300 zł od 50 czy 60 pojazdów niż 2000 od jednego. Bo 15000 czy 18000 to jednak jest więcej niż 2000. I to pomimo niższego podatku – jak dla mnie to podstawa ekonomi. Czyżby Pani Skarbnik o tym nie wiedziała ? Jeśli podniesiemy podatki to kto może będzie starał się je płacić poza gmina. Efekt będzie jeszcze gorszy 🙁

  • Szanowny,
   masz oczywiście stuprocentową rację! Mówię o tym od co najmniej roku! Krzywa Laffera to się nazywa i mówi jedno – czym wyższe stawki – tym niższe wpływy. Tak, masz rację, tego się nie da oszukać. Wiadomo nawet, od jakiego poziomu zaczyna się spadek. Jeśli dobrze pamietam od ok. 70%. Stawka w Łapanowie to, jeśli dobrze pamietam, ponad 90%, co oznacza tylko tyle, że każda podwyżka stawki oznacza dalszy, geometryczny spadek wpływu! Doświadczenie obniżki akcyzy na alkohol jest jednoznaczne! O tym, że z Łapanowa należy zrobić raj podatkowy naprawde mówię od dawna 😉
   Tak, to jedyna droga!

 8. Przecież to są zdjęcia sprzed kilku lat wiec skąd wiadomo czyj ten syf skoro ścieki dostarczały wtedy 3 ubojnie z naszej gminy? Zwykła prowokacja i tyle!!! Ludzie nie dajcie sobą manipulawac!!!

 9. Powinni zamknac ten […] tur. To ze maja wszystko to nikt im nic nie zrobi smiech. Niech sie wezma za […] co sie smieja z nas i do kosciola jeszcze chodza do nas

  • Wielce kontrola wiadoma tydzień wcześniej szkoda paliwa za tydzien to i trawe zdążą pomalować .To powinno być wyrywkowo zebrać radnych nawet nie mówić gdzie jedziemy .I to by była kontrola a nie wycieczka.

   • Przewodnicząca Jacewicz powinna się postarać, wiedząc że mamy jazdy z wodą dwa, trzy razy do roku i jest nie zdatna do picia. Zamiast trzepać pianę przed prezesem Rio, powinna się uspokoić, bo tym zajmie się prokuratura. Nie jest w radzie od dziś i może by tak ją, radnych coś oświeciło, że w budżecie powinna znaleźć rezerwa na wodę dla mieszkańców. Od koryta sobie nie odłożą przy takiej sytuacji, a mieszkańcy muszą pić ten SYF.

 10. Redaktorku a moze teraz tak dla porównania pokażcie zdjecja z obecnrj sytuacji na oczyszczalni a nie tylko te z przed kilku/kilkunastu lat….

 11. Z tymi taśmami to jeszcze bym dał sobie na wstrzymanie. Już historia zna takie praktyki że niektórzy „redaktorzy” w ramach powiększania grona widowni prowokacyjnie manipuluje domniemanymi dowodami. Dopóki nie włożę palca mego … NIE UWIERZĘ.

 12. Szanowni mieszkańcy kiedy my się wreszcie zjednoczymy i zaczniemy wymagać od ludzi którzy w naszym imieniu Zarządzają naszą gminą żeby No właśnie czy mamy odwagę iść do wójta do radnych. Ilu się odważy Jeden trzech a reszta wolą nie wiedzieć wolą później kupować butelkowaną wodę bo po tym co z nim zrobili żaden następny się nie odważy postawić Pozdrawiam.

 13. Okropny SYF.Po depilacji nóg nie mogę wyleczyć uszkodzeń skóry.Zaczerwienienie i obrzęk.Właściciele TURA powinni w Wilkowisku działać,tylko że tam ludzie nie pozwolą na takie trucie jak w naszej gminie!!!! Majątek olbrzymi ,więc stać TUR żeby pobudowac hale w innym miejscu razem z własną oczyszczalnia.Śmieją się tylko z nas i robią swoje a.my się trujemy.Ludzie za co.my płacimy?????? Jakaś MASAKRA……

  • Do Grabianka.
   Może i ich stać żeby wybudowali oczyszczenie – ale wystarczy zobaczyć post niżej jakie jest podejście ludzi gdy w Lubomierzu ubojnia chce (musi) budować oczyszczalnie. 🙁

   • Nie bardzo wiem o jaki komentarz Ci chodzi? (mój?) Wiesz łatwo oceniac sytuację w momencie kiedy nie mieszka się 200m od zamierzonej inwestycji. Naprawde nie jest komfortowo kiedy nie możesz otworzyć okna w domu i przewietrzyć mieszkania. Kilka lat miałam na podwórku zapachy z kurnikow (milczałam), później wywożone kurzenice na pola, które leżały miesiąc (milczałam), teraz oczyszczalnia i milczeć nie zamierzam, bo to nie będzie smród przez miesiąc (jak w przypadku kurzenic), tylko cały czas! Jak ktoś da mi gwarancję na piśmie, że nie będę czuła nic! Totalnie nic! I, że to co będzie wpływać do Stradomki będzie czysta woda, odpuszcze!

    • Do Grabianka
     „W związku z tą popularna nazwa EKO, my mieszkańcy Grabia, nie jesteśmy w stanie nic zrobić… Były podpisy, były odwoływania, niestety wychodzi na to, że oczyszczalnia powstanie… Szczerze ja załamuje już ręce, bo kto ma KASE ten ma władzę, a to że będziemy skazani na nieprzyjemne zapachy i picie w zasadzie nie wiadomo czego, bo nikt tego kontrolował nie będzie, nikogo nie interesuje”
     To może lepiej żeby nie było oczyszczalni i wypuszczali wszystko jak leci ???
     Między innymi po to jest (lub powinien być) plan zagospodarowania przestrzennego, żeby inwestycje przemysłowe jak najmniej wpływały na mieszkańców.
     Bo ubojnia to też miejsca pracy i podatki do gminy, więc dochód. A stety bądź niestety podatki od działalności gospodarczej są znacznie wyższe niż od domów czy gospodarstw.
     A jak widzimy na przykładzie naszej gminy wydaje się łatwo gorzej spowodować wpływy do budżetu 🙁

     • Z tymi podatkami to też jest ciekawie. Prawie nikt z firm na terenie gminy nie płaci w Łapanowie. TUR, TELESFOR a nawet Rolbud uciekli do raju podatkowego

     • Uwierz mi, że temat jest dużo bardziej złożony niż ci się wydaje. Była możliwość podpięcia się tejże firmy do kanalizacji gminnej, ale dziwnym trafem zrezygnowali. Dlaczego? Dlatego, że teraz nie będzie kontroli nad tym w jakich ilościach i jakiej jakosci będzie wpływało, to do rzeki. To co będzie na papierku to jedno, to co będzie w rzeczywistości, to drugie. Ja rozumiem, że oni muszą coś z tym zrobić, przez 20 lat wozili w beczkach do utylizacji i mieli też możliwość tak jak pisałam podpiąć się pod gminna kanalizację, na czym gmina by skorzystała. Pomijajac, że robią wszystko za plecami swoich najbliższych sąsiadów. Nie powiesz mi że fakt mieszkania koło oczyszczalni by cię ucieszył? Widzę, że nie przekonam cię do swoich racji, być może jesteś bliżej związany z tą firmą. Chciałam tylko poinformowac co w niedługim czasie będzie się działo, bo to nie dotyczy tylko mieszkańców Grabia, wszyscy pijemy wodę z tego samego ujęcia, tylko proszę was nie narzekajcie później, że średnio co drugi miesiąc mamy skażona wodę…

     • Przepraszam, ale nie do końca rozumiem dyskusję. Jeśli chcą zainwestować w nowoczesna oczysczalnię to chyba dobrze, a nie źle… Czy się mylę?

 14. Tak odnosnie czestego skazenia wody w ostatnim czasie, do wiadomości mieszkańców gminy (bo zapewne nie wszyscy wiedzą), firma zajmująca się ubojem na Lubomierzu, ma zamiar wybudować super ekstra ekologiczna oczyszczalnie i wpuszczać pozostałości z niej do rzeki Stradomska… W związku z tą popularna nazwa EKO, my mieszkańcy Grabia, nie jesteśmy w stanie nic zrobić… Były podpisy, były odwoływania, niestety wychodzi na to, że oczyszczalnia powstanie… Szczerze ja załamuje już ręce, bo kto ma KASE ten ma władzę, a to że będziemy skazani na nieprzyjemne zapachy i picie w zasadzie nie wiadomo czego, bo nikt tego kontrolował nie będzie, nikogo nie interesuje.

 15. Witam.Teraz Rozumiem słowa prokuratora w wywiadzie że do oczyszczalni były przekazywane ścieki z ubojni bez wstępnego oczyszczania zawierające szczątki zwierzęce to jest nie do zrozumienia dlaczego kierownicy na to pozwalali.

 16. Deszcz Urządzenie pomiarowe szwankuje napełniona pompownia każdy następny Wypuszczony samochód ze ściekami może spowodować wydostanie się ścieku surowego do rzeki podjeżdża duża cysterna ze ściekami pracownik dzwoni do kierownika że nie ma miejsca Oddaję telefon dostawcy dostawca tłumaczy Marcinowi że potrzebuje 11000 miejsca bo jedzie po krew do dedji następuje absurdalna rzecz kierownik Marcin wydaje polecenie przyjęcia na oczyszczalnie tego właśnie dostawcy mając pełną świadomość co robi skutkiem jest Przepełnienie pompowni poszło do rzeki. Nagranie bardzo dobrze się zachowało jak pan redaktor będzie w pobliżu to się skontaktuje i zobaczymy wtedy czy Marcin się nadaje pańskim zdaniem jeśli świadomie wydaje Takie decyzje za jakie skazano poprzedniego. Pozdrawiam.

 17. Przez kilkanaście lat ubojnia pozbywała się resztek poubojowych wypuszczając je ma oczyszczalnie a mieszkańcy płacili za ich utylizację oczyszczalnia zaś nie dawała rady zatruwała Potok kierownikiem był Góral zastępcą Paszkot. I Stała się jasność Dlaczego Paszkot i nikt inny może być kierownikiem.

  • Co tam się k… dzieje?
   Uważam, że Pan Marcin jest w stanie ten b…l doprowadzić do elementarnego ładu! Choć z jego decyzją w sprawie pewnego pracownika fundamentalnie się nie zgadzam! Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że były (obecny) kierownik GZK nie wyleciał po wyroku dyscyplinarnie. Dziwne to jest… Nie chce byc złośliwy, ale ktoś na to pozwala! I chyba jest to wójt!

  • Okropny SYF.Po depilacji nóg nie mogę wyleczyć uszkodzeń skóry.Zaczerwienienie i obrzęk.Właściciele TURA powinni w Wilkowisku działać,tylko że tam ludzie nie pozwolą na takie trucie jak w naszej gminie!!!! Majątek olbrzymi ,więc stać TUR żeby pobudowac hale w innym miejscu razem z własną oczyszczalnia.Śmieją się tylko z nas i robią swoje a.my się trujemy.Ludzie za co.my płacimy?????? Jakaś MASAKRA……

   • Jak sobie pomyślę że ubojnia ma prawie tą samą cenę za ścieki co mieszkańcy i jeszcze musieliśmy płacić za utylizacje takich flaków to nie dziwię się że nie wolno wpuścić na kierownika człowieka spoza układu żeby się ubojni nie pogorszyło cześć.

    • Witam na oczyszczanie zgodnie z prawem nie wolno przyjąć ścieków przemysłowego bez wstępnego oczyszczania. I co pan na to panie redaktorze jeśli pracownik takiego ścieku z powodu złej jakości zaprzestaje pompować zgłasza kierownikowi Marcinowi a ten nakazuje mu uruchomić z powrotem pompę i pompowej na oczyszczalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.