[SONDAŻ] [WYNIKI] Czyli kto na wójta?

To było ostre starcie między zwolennikami obecnego wójta Roberta Roja i stronnikami Karola Manysa, potencjalnego kandydata na jego następcę. A wynik?

Głosowanie trwało tydzień. Zaczęło się od tego, że notowania wszystkich trzech potencjalnych kandydatów, czyli:

  • byłego wójta, Jana Kuliga
  • potencjalnego kandydata, Karola Manysa
  • obecnego wójta, Roberta Roja

były podzielone po równo. Mniej więcej po 30 proc. – z wyraźnym wskazaniem na naszego wydawcę. Po pierwszej dobie sondażu Manys wygrywał wybory nawet już w pierwszej turze. Ale był też moment, że wygrywał je Kulig. Ostateczne wyniki wyglądają zupełnie inaczej… Zaskakująco…

Drugiego dnia głosowania do akcji ostro weszli zwolennicy Roberta Roja. Były momenty, że obecnemu wójtowi w ciągu kilku minut przybywało nawet po kilkadziesiąt głosów. Ale przybywało też Kuligowi. Do akcji weszli też zwolennicy Manysa…

Po tygodniu efekt jest taki, że pierwszą turę wyborów (według naszego sondażu) wyraźnie wygrywa Robert Roj. Drugi jest Manys. Trzeci, ze sporą różnicą w stosunku do Roja jest Kulig. Ale to pierwsza tura… Bo Roj nie zdobywa aż tyle głosów, by zostać wójtem już po pierwszej turze.

Na kogo zagłosujesz w pierwszej turze?

Tak więc wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w najbliższych wyborach samorządowych Gminę Łapanów czekają dwie tury. I jak tu się ma sytuacja? Sprawdziliśmy wszystkie trzy warianty i we wszystkich wygrywa nasz wydawca. Ale przy założeniu, że w drugiej turze rzeczywiście zmierzą się Manys i Roj różnica na korzyść Manysa jest niewielka.

Co ciekawe, wynosi dokładnie tyle głosów, ile spowodowało, że w 2014 roku wójtem został Roj – 26

Wyniki tej zabawy wskazują, że tak naprawdę bój o fotel wójta na kolejne pięć lat toczy się między dwoma kandydatami: Manysem i Rojem. Wszystko może się zaś ostatecznie rozstrzygnąć przy urnach.

Wygląda to tak:

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze? Kulig kontra Manys

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze? Manys kontra Roj

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze? Kulig kontra Roj

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
3 Comments

  1. Koszenie wałów to chyba zadanie nie gzk A specjalnej firmy. Z tego co zauważyłam zajmuje się tym jakąś inną firma 😉

  2. Baaaardzo ale to bardzo pragnę by to Robcio dalej kierował naszą piękną gminą bo tylko wtedy nasz umiłowany sąsiad Sławomir będzie mógł dalej zarządzać naszym pięknym gzk gdy już wyzdrowieje i może nawet skosi Wały przeciwpowodziowe w Łapanowie. I pragnę jeszcze by nikt nie pamiętał isz wraz z ubojnią robili boki i kręcili wałki na niekorzyść mieszkańców Oni przecież muszą lepiej żreć to oczywiste jest. UPS A co jeśli Sławek wraz z Robciem do sanatorium się udadzą to kto wtedy obroni nas przed Karolem który to nasze rodziny w gminie z dziesiątkuje i nie pozwoli nam dalej żerować na mieszkańcach ,jeszcze każe nam sumiennie pracować . No sens mojej wypowiedzi jest równie proporcjonalny jak rozważanie kandydatury Kuliga albo Roja.

Komentowanie jest wyłączone.