Sobolów. Szokująca wysokość czynszu dla banku!

0
(0)

To nie jest żart. Choć tak sobie może pomyśleć każdy, kto tylko zobaczy kwotę. Zgadnijcie: ile czynszu może płacić bank w Sobolowie za najem lokalu?

To nie pomyłka! Bank płaci gminie za lokal w Sobolowie…

100 zł (słownie: sto złotych)

czynszu za wynajem dwóch pomieszczeń o łącznej powierzchni 35 m.kw. I tak od 2010 roku! Do tej pory nikt na to nie reagował.

Ale na tym nie koniec. Okazuje się bowiem, że gmina nie tylko nic nie zarabia na tym interesie, ale jeszcze do niego dokłada! I to sporo. Tylko przez ostatnie cztery lata na wynajmie pomieszczeń dla banku w Sobolowie Łapanów jest „w plecy”…

7 tys. 200 zł.

Od banku gmina dostała bowiem przez ostatnie cztery lata 4 tys. 800 zł czynszu. Tymczasem za prąd i wodę zapłaciła… ok. 12 tys. zł! Różnica na niekorzyść gminy to owe 7.200 zł.

Kto podpisał taką umowę?

Taką właśnie umowę w 2010 r. podpisali z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym ówczesny dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów, Piotr Musiał oraz Anna Sroka, główna księgowa. Przez lata nikt nie reagował. Dopiero teraz gmina zaczyna prowadzić rozmowy z bankiem o zmianie czynszu, rozliczeniu mediów i zwrotcie wydatków poniesionych przez gminę.

Poniżej dokumenty (informacja z gminy oraz umowa z bankiem):

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
50 Comments

 1. Mam zasadnicze pytanie; czy Gmina Łapanów wystawiała noty obciążeniowe za gaz, prąd, wodę i pozostałe media? Jeśli tak, a Bank nie płacił, to nieładnie (delikatnie mówiąc), ale jeśli Gmina nie wystawiała… a, to już inna bajka.

 2. Panie Redaktorze, czy orientuje się może Pan ile gmina płaci i ile będzie płaciła w kolejnych latach za dzierżawę zalewu?

 3. Szanowni Państwo jeśli chodzi o Bank w Sobolowie w roku 2010 Krakowski Bank Spółdzielczy dołożył 200 tys. zł, do remontu, które były wkładem własnym i pozwoliło to Gminie Łapanów na pozyskanie środków zewnętrznych na remont całego Domu Kultury w Sobolowie. Pan Śliwa był Przewodniczącym Rady i zapomniał, szkoda. Już w tedy Gmina miała problemy finansowe bo Pan Jan K sprytnie to zamiatał pod dywan.

  • Drodzy panstwo. Rada z takim rzadzeniem jak do tej pory to powinni im sciac te 116tys nie do 99 tylko do zera.Niech teraz pracuja w czynie spolecznym. Juz zdazyli sie dorobic. I od razu jaka oszczednosc dla budzetu!!! Od razu 1/10 planu wykonana

 4. Zlikwidowaliście Kluby Sportowe teraz chcecie Bank zlikwidować a na końcu my zlikwidujemy Was i jakie będą oszczędności. Należy ich szukać w UG Łapanów skoro zlikwidowano Kluby Sportowe Zlikwidować Wydział Sportu i kierownika na emeryturze, który dalej pracuje, na same pensje w Gminie idzie 250 tys. zł. Rada Gminy do likwidacji z pracownikami obsługującymi to już 150 tys. zł.

 5. Szanowni Internauci, Szanowny Panie Redaktorze. Tu nie chodzi o to, żeby składać na wszystkich i na wszystko doniesienia do prokuratury, potem może już zabraknąć ludzi do oskarżania, a w Gminie dalej będą długi. Sprawy będą się toczyć latami i nie wiadomo, czy kogoś skażą, a czy ktokolwiek poniesie odpowiedzialność materialną, średnio w to wierze. Tu chodzi o to, żeby wprowadzić realny program naprawczy i podejmować odważne decyzje, których nie podjęto teraz i w 2018 r.
  Jak napisał to ktoś wcześniej „gdyby przez 4 ostatnie lata był realizowany plan naprawczy dziś nie byłoby aż takich problemów”. Przykre, ale prawdziwe. Pozdrawiam.

  • No i wychodzi na to ze jednak Manys mial racje zeby w gminie zostawic gora 2szkoly!!!!! Najwyzszy czas zamknac nie tylko szkoly ale i caly ten bajzel. Nie ma kto tym rzadzic (dobrze i racjonalnie) to po co to utrzymywac? Zeby narobili jeszcze wiecej dlugow? Sobolow i tak chce do bochni, to cala reszte do gdowa i bedzie spokoj.

 6. To może jeszcze o układach. Niezgodność licznikowa 20 000 miesięcznie 240 tysięcy rocznie sponsoring kosztem mieszkańców i zakaz zorganizowanie konkursu na kierownika GZK.

 7. do anonim szkoda że Śliwa nie wiedział o całej sprawie tylko
  Kulig bez jego zabiegania sam mu wcisną bank z taką szkodą dla gminy i niech teraz nie udaje głupa że nic nie wiedział

  • Mieszkańcu a kto udaje gŁupa bo ja nie widzę, natomiast widzę, że obecny Wójt zajął się sprawą i chwała Komisji Rewizyjnej jeśli to stwierdziła tylko pytanie gdzie ona była przez ostatnie 4 lata kiedy miała w dodatku swojego Wójta!!?? Nie kompromitujcie się już.

   • „Do mieszkaniec”
    Masz racje, w kadencji 2010-2014 w Radzie Gminy był obecny Pan w-ce przewodniczący, Pani przewodnicząca i obecny szef komisji rewizyjnej, a kiedyś Pierwszy Sekretarz POP w Grabiu. Więc gdzie byli???

    • Niech sie wypowiedzą a nie pyszcza ze to wszystkich innych wina a nie ich…pan emeryt z cichawki pani wfistka i pan rolnik z grabia…powiedzcie jak bylo prosze o odwage…poza plecami to jestescie politykami wielką gębą, a w rzeczywistosci marnosc zenada i wstyd…oddajcie te zarobione pieniadze przez te lata, za te wasze decyzje ktore doprowadzily do katastrofy . wy braliscie pieniadze my musimy za was placic…

   • A Radny z Tarnawy nie broni szkoły? No to co on moze bronic bo jest z Wami a Sliwie nie wolno bylo jako radnemu bronic banku???…obłuda na kilometrrrrr!!!

 8. Jakby nie taka kwota to by nie było banku, a ludzie chcieli bank. Bank zniknie za chwilę będą pisać Ci co korzystali że nie ma banku i tak w kółko. Ludziom nie dogodzi. A cała sprawę powinien wyjaśnić ówczesny Wójt i Dyrektor Banku o. Łapanów może wtedy nie byłoby takiego zdziwu. Tak czy inaczej nadal piszemy o oszczednosciach, które mało dają a meritum sprawy leży, bo nadal dla wielu liczy się polityka, przepychanki, udowadnianie wiara w spisek że Śliwa ma coś zacierac po Kuligu,jak widać nic nie zaciera, zamiast podjąć odważne decyzje. Nawet jak uda się z bankiem wynegocjować to nic to gminie nie daje. Owszem trzeba i Wójt pisze ze negocjuje ale ludzie to nic nie da. Decyzja znaczącą byla na V Sesji i dopiero gdyby to połączyć z resztą pobocznych oszczędności byłby efekt.

 9. jest bank z którego korzystają wszyscy mieszkańcy gminy z wyjątkiem oczywiście Sobolowa który ma swój oddział a reszta gmina utrzymuje oddział banku dokładając z własnych pieniędzy. coś jest nie halo

  • No to już nie będzie banku i po sprawie, a zaległości wrócą jak zechcą, albo sprawa pójdzie pewnie do sądu, choć jak nie było not obciazeniowych będzie przegrana… wreszcie co niektórzy będą usatysfakcjonowani na 5 min. bo dalej będzie sprawa lkikwidacji szkoły muzycznej która daje znaczący przychód w budżecie tylko po to żeby uprawiać politykę więc bronimy dużo bardziej deficytowej Tarnawy żeby odegrać się na Kuligu poprzez jego rzekomą inkarnacje w postaci Śliwy. Żal tego słuchać drodzy Państwo, zamiast siąść do stołu i ratować gminę, a do kampanii wrócić za 4,5 roku. Wtedy jest na to czas.

   • CO WY SIĘ TEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ TAK UCZEPILISCIE? NIE ZNACIE NAWET SZCZEGÓŁÓW FINANSOWANIA A SIĘ WYPOWIADACIE GŁUPIO.

   • Tak to święta prawda. W odwecie niszczy się wszystko co pozytywne i służy mieszkańcom w Sobolowie, aby na 5 minut przykryć temat nie uchwalonego planu naprawczego i budżetu RIO. Ci szaleńcy w imię zemsty będą dążyć za wszelką cenę do likwidacji szkoły muzycznej, która tak naprawdę daje znaczny dochód w gminie, a bez tej subwencji będzie katastrofa. Rzeczywiście żal tego słuchać.
    Tym ludziom nie zależy na ratowaniu gminy, ale na jej upadku. Nie rozumieją, że potem nie zostanie nic. A kluczem do naprawy było uchwalenie planu naprawczego w 2018 r. i podjęcie odważnych decyzji na ostatniej sesji. Trzeba poważnie pomyśleć nad jak najszybszym odwołaniem skrajnie nieodpowiedzialnej Rady Gminy. Bo większość tych ludzi jest odpowiedzialna za ostatnie 4 lata i decyzje wcześniejszych kadencji.

    • zgadzam się z ta opina w 100%….chwalil się na ostatniej sesji jeden z radnych ze już w radzie jest od 2006 roku…wypadalo by go zapytać a co on w tej radzie robi tylko kolo Jacewiczowej siedzi i oni nie wiedza co podpisują…udaja teraz glupa bo się RIO bierze za wojtow którzy brali porzyczki w prabankach a rada gdzie była nie wiedziała o tym..cala rada powinna beknąć a wojt ta rade powinien odwolac a nie jeszcze im placic…na ostatniej sesji było widać kto rzadzi gmina wojt siedział jak mysz pod miotla a gebe darla Jacewiczowa…przewodniczaca wielka a w cholerę z nia skoro wydziera się na kobiete która probuje się czegos dowiedzieć no ale na niewygodne pytania się nie odpowiada takie mam wrazenie

  • Poczta by zapłaciła za czynsz a bank mam za free oj czy wypowiedzi sa nie jasne .Jak bardzo bank jest poczebny w sobolewie dla ilu mieszkańców ? mamy 21 w większa połowa korzysta on line. Rozumiem ze sa starsi ale bez jaj już.

 10. Kwota jest śmieszna. Tylko, że mi wcale nie jest do śmiechu. W tej gminie jednorazowy wywóz szamba kosztuje tyle, co miesięczny czynsz za wynajem lokalu pod bank. I co mają teraz pomyśleć rodziny, które starają się być uczciwe i ciężkiego grosza płacą za tą usługę. Co mają pomyśleć rodziny, które płacą za m3 wody z kanalizacja więcej niż w Krakowie, a w bonusie moga się jeszcze otruc lub dostać biegunek. Ja od dawna do gotowania używam butelkowej wody bo szanuje zdrowie. Znam osoby w gminie, które w domach maja zainstalowane lampy UV w obawie przed bakteriami. Wszystko na własny koszt. To co się tutaj od dawna dzieje to jest kpina z mieszkańców.

  • Powiem tak: ja bym tam chętnie wynajął od gminy lokal na redakcję za 100 zł brutto miesięcznie 😉 Obawiam się tylko, że nikt mi nie wynajmie lokalu za taką cenę… Ktoś inny pewnie by chciał taki lokal na sklep albo inny biznes. Ja rozumiem, że gmina, np. ze względów społecznych, może wynajmować lokale po kosztach. Ale żeby dopłacać do komeryjnego przedsięwzięcia?! Sorry, ale to się nazywa, przepraszam za wyrażenie, ostre ruchanie/brutalne dymanie na kasie!!! Przepraszam, ale ja innego określenia na coś takiego nie znam! I moim skromnym zdaniem cała ta sprawa kwalifikuje się do prokuratora! Raz, jako nadużycie i nierzetelne rozporządzenie mieniem publicznym, dwa – rażące zaniedbanie obowiązków. Śmieszne to na pewno nie jest. Z jednej strony gmina wynajmuje 35 m.kw. za 100 zł miesięcznie, a z drugiej sama płaci za wynajem (wg. Waszych informacji) 30 tys. zł za szkołę muzyczną. To ile w końcu ten najem w Sobolowie kosztuje? Bo sądząc po stawce banku, który jakby nie było jest przedsięwzięciem komerycjnym i do biznesu na pewno nie dokłada, wychodzi na to, że jakieś 2,8 zł za m.kw! Rozumiem, że ta sama stawka zostanie teraz zastosowana do szkoły muzycznej! Nie wiem ile metrów gmina wynajmuje na szkołę muzyczną, ale przy tych założeniach ta szkoła musiałaby mieć prawie 11 tys. metrów!!! Prawie DWA pełnowymiarowe boiska piłkarskie! Reasumując: ktoś tu chyba kogoś robi w „ciućkę”.! Przy czym w obu wypadkach gmina jest w plecy! Więc coś tu chyba komuś się jednak ostro potentegowało…

   • Panie Redaktorze sklep czy redakcja to nie to samo co bank. Sklepy w Sobolowie są, a banku nie było. Zdaje Pan sobie sprawe że żaden bank nie zainwestuje w takiej miejscowości jeżeli miałby placic duży czynsz, ale ok jeśli to aż tak razi no to mieszkańcy nie beda miec banku i beda na pewno bardzo zadowoleni. Kto tam wynajmie i na co? Hmm nikt nie wie, może gmina zarobi parę groszy, ale to nie ustrzeże jej przed katastrofą która sie zbliża. Wyciaga sie celowo drobne sprawy, ktorych sie de facto samemu nie rozwiązało przez 4 lata żeby przykryć sprawę szkoly w Tarnawie, zaniechan z planem naprawczym i po to by odegrac się na Kuligu za pomocą niszczenia Śliwy. Takue są fakty! Nie widzi Pan tego, co nam tu mydlą oczy 4 lata mieli. A to co za mało żeby cos zrobić i wyczyscic patologię? Ta PiS Rada powinna milczec bo kazde slowo w ich ustach to obłuda na kilometr.

 11. Skarbniczka zwolniona Przez roja jest przyjęta do gminy ponownie chodź na inne stanowisko a przypomnę redaktorowi bo cisza otym jest że ona ma zarzuty jako jedna z 3 osób

  • Dokładnie też o tym słyszałem, że skarbniczka wróciła tylko na inne stanowisko.To nie mieści się w głowie Panie redaktorze o zainteresowanie się sprawą

  • Jeśli masz na myśli ostatnie doniesienie RIO, to w tej sprawie nikt jeszcze nie ma zarzutów. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

 12. Kwota jest śmieszna. Tylko, że mi wcale nie jest do śmiechu. W tej gminie jednorazowy wywóz szamba kosztuje tyle, co miesięczny czynsz za wynajem lokalu pod bank. I co mają teraz pomyśleć rodziny, które starają się być uczciwe i ciężkiego grosza płacą za tą usługę. Co mają pomyśleć rodziny, które płacą za m3 wody z kanalizacja więcej niż w Krakowie, a w bonusie moga się jeszcze otruc lub dostać biegunek. Ja od dawna do gotowania używam butelkowej wody bo szanuje zdrowie. Znam osoby w gminie, które w domach maja zainstalowane lampy UV w obawie przed bakteriami. Wszystko na własny koszt. To co się tutaj dzieje to jest kpina z mieszkańców.

 13. Szkoda, że Wójt nie wyjaśnił całego tła tego najmu i faktu, że gdyby nie tak niski czynsz to ten bank zwyczajnie tam by się nie ulokowal. Podejrzewam, że te negocjacje skończą się tym, że bank wypowie umowę i się wyniesie, a mieszkańcy nie będą mieć tak ważnej instytucji pod ręką, ale skoro tak to tak. Faktem jest natomiast że powinni wyrównać za prąd i to co było w umowie.

  • Ludzie skoro bank jest tak potrzebny dla mieszkańców którzy z niego korzystają to jak by nie patrzyć zarabia skoro go nie stać na najem to znaczy ze nie MA ZAINTERESOWANIA większego bankiem. Co już wiemy od 4 lat. Ale układ sa ważniejsze w Sobolewie

 14. Kulig był wójtem. Obecny wójtem jest Śliwa który był wcześniej przewodniczącym rady Kuliga. Roj tylko 4 lata u władzy okazuje się że skarbniczke słusznie zwolnił a tak redaktor atakował go za to posunięcie. Próbował walki z układami nie potrafił. Może w takim razie pani Jacewicz wie więcej niż nam się wydaje i dlatego takie jej zachowanie w stosunku do ŚliwoKuliga.

  • Co konkretnie zrobił Rój? Jakie układy rozbił? Jakie znaczące oszczędności poczynil? Ile splacil kredytów a ile dobral nowych? Jaki miał pomysł na gminę i czemu nie opracował przez 4 lata żadnego planu naprawczego? Może ktoś odpowie, a nie ciągle jedyna odpowiedzią jest zastawianie się Kuligiem, który owszem zadluzyl ale stan gminy kiedy odchodził bykl o wiele lepszy od stanu po ostatnich 4 latach nic nie robienia. Gdyby przez 4 ostatnie lata był realizowany plan naprawczy dziś nie byłoby aż takich problemow! Czemu o tym nie mówicie? Przez 4 lata bano się decyzję podejmować ukrywano a teraz się rzada w kilka miesięcy cudów wręcz w każdej dziedzinie. Przykre!

  • Tylko proszę pamiętać, że ta sprawa bije również w pana Roja. Ktoś tę umowę podpisał, ale ktoś ją później przez ostatnie 4 lata tolerował. Moim zdaniem to się kwalifikuje pod rażące niedopełnienie obowiązków.

  • No widzimy kto był Jacewicz Kaczmarczyk Grzyb Patalita Weglarz i jeszcze pytanie jak oni wtedy głosowali za Kuliga??

   • Chyba mozna to sprawdzic… Ale idę o zakład ze byli z kuligiem a teraz wielce pyszczą…jacy to oni sprawiedliwi

  • Wiele nazwisk sie powtarza. I to tych które teraz sa w pisie. i krzycza jaka to niesprawiedliwosc sie dzieje ciekawe jak glosowali?

 15. Nie widać komentarzy czemu? A naskakujacy na radnych teraz nie mogą na nic naskoczy bo oto (wkoncu) artykuł ukazał jak oszczędza gmina na sobolowie. Wyszło kto był wójtem kto przewodniczącym gdy takie umowy podpisywano. To jeszcze pytanko do redaktora ile kosztowało dostosowanie budynku pod bank, kto podnosił koszty. Oraz jaki czynsz płaci ośrodek zdrowia i kto dostosowal go do wymogow(między innymi winda)

  • Moim skromnym zdaniem to jest kolejna sprawa, która się kwalifikuje do prokuratora!
   Nie wykluczam zresztą, że jeśli gmina tego nie zrobi – ja złożę doniesienie! To jest rozbój w biały dzień i to w świetle prawa!

  • A to ośrodek zdrowia też źle że Sobolów ma? Nie wiem co ma udowodnić pisanie, że Śliwa byl wówczas przewodniczącym rady, skoro on umów nie zawierał bo to było w gestii ówczesnego Wójta. Bank się zwyczajnie wyniesie i ani 100 zł nie będzie i ludzie banku też mieć nie będą ale skoro ma to kogoś usatysfakcjonowac to SPOKO! Niech negocjują cenę jak się uda to dobrze.

   • A tak na koniec coś pozytywnego by się przydało. Jestem przekonany o dobrych intencjach wójta sądzę też że radni właśnie zrozumieli że kłopoty Łapanowa są pokłosiem zakłamanych czasów Kuliga. I gdy tylko zjednoczą siły wyplewiią po kuligowe chwasty pozostanie nam się odbić od dna i iść do przodu.

1 Trackback / Pingback

 1. [TYLKO U NAS] Tak się właśnie doi gminę! - Mój Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.