Sobolów i Kamyk. Zasięg. Czy szykuje się bunt mieszkańców?

pixabay.com
4.3
(13)

Wyobraź sobie – możesz dzwonić na Berdyczów! Dlaczego? Ano dlatego, że nie masz zasięgu…

Czy szykuje się bunt mieszkańców Kamyka i Sobolowa? Przeciw czemu? Przeciw brakowi zasięgu! Z naszych informacji wynika, że pismo od Mieszkańców trafiło już do Ministerstwa Cyfryzacji. Zaraz ma też trafić do innych instytucji.

Szokująca jest liczba osób, które się pod pismem podpisały. Z naszych informacji wynika, że jest to blisko 240 osób! W tym wójt i dwóch sołtysów – Kamyka i Sobolowa. Zaangażowanych jest również dwóch radnych – chodzi o te same miejscowości. Chcą dotrzeć do wszelkich możliwych instytucji, by problem rozwiązać.

Mieszkańcy Kamyka i Sobolowa zwyczajnie mają dość braku zasięgu! Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

Technologie pozwalające na swobodne korzystanie z telefonii komórkowej oraz Internetu nie należą już do nowych i są zwyczajnie niezbędne aby móc pracować, kontaktować się z urzędem, służbami, urzędami, przesyłać pliki z wykonaną pracą czy prowadzić działalność gospodarczą. Chcielibyśmy móc korzystać z dostępu do Internetu także w celach edukacyjnych naszych dzieci aby wyrównywać ich szanse na rozwój poprzez sprawiedliwy dostęp do informacji – piszą Mieszkańcy.

Nieoficjalnie: wiemy, że jeden z mieszkańców, który mieszka dość wysoko zadeklarował, że może udostępnić miejsce pod maszt!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.3 / 5. Głosy: 13

Oceń jako pierwszy!
10 Comments

  1. https://mapabts.pl/?center=49.909554%2C20.330719&zoom=11&area=49.849071%2C20.285151

    …spójrzcie jak to wygląda. Walczcie!!! cała gmina powinna poprzeć działania zaangażowanych w poprawę zasięgu ludzi. Moim skromnym zdaniem tylko kolejny BTS rozwiąże problem! Kilka razy pokonywałem samochodem odcinek łapanów – bochnia i jest tam kompletny brak zasiegu bez wzgledu czy to orange czy play. W sytuacji zagrożenia życia, wypadku, pożaru nie ma jak wezwać pomocy. To dość mocne argumenty. A może by uzyskać informację od operatorów z jaką mocą pracują BTS-y na Brzezowej (orange,P4) i Wolicy (T-Mobile).Może można ją zwiększyć biorąc po uwagę oczywiście emisję promieniowania elektromagnetycznego.

  2. Ja już pisałem do pleay że na moim dachu sieraczka mogą sobie zrobić maszt. Ale w odpowiedzi dostalem ze inwestycja zaduza a mało użytkowników. Więc sam korzystam z anten zew. Kierunkowych.

  3. mieszkam w Woli Wieruszyckiej i w jej części też jest ten problem. Kożystamy z plusa i orange i z obydwoma sieciami jrst problem.

  4. Zachęcam mieszkańców i radnych Zbydniowa i Wieruszyc, bo tam też kiepsko – do podobnej akcji. To wszystko można ogarnąć jednym dobrze ulokowany BTSem

  5. Mieszkam w Zbydniowie.Musialam założyć telefon stacjonarny,bo komórki nie mają zasięgu.Mamy telefony z Plusa i Play.Internet w telefonie?Tylko Wi-Fi.Porażka i tragedia.XXI wiek!

    • Wola Wieruszycka też, ten sam problem. Kilka lat temu było lepiej, przynajmniej komórki działały, teraz trzeba szukać pola ha ha

Komentowanie jest wyłączone.