Sobolów i Kamyk. Ministerstwo interweniuje!

4.6
(7)

Najpierw było pismo mieszkańców, którzy mają już dość braku zasięgu. No i nastąpiła reakcja!

Ministerstwo interweniuje! I to na wysokim szczeblu! Udało nam się dotrzeć do korespondencji w tej sprawie.

Pod koniec września grupa mieszkańców Sobolowa i Kamyka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Mają już dość nieustannego braku zasięgu na swoim terenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Technologie pozwalające na swobodne korzystanie z telefonii komórkowej oraz Internetu nie należą już do nowych i są zwyczajnie niezbędne aby móc pracować, kontaktować się z urzędem, służbami, urzędami, przesyłać pliki z wykonaną pracą czy prowadzić działalność gospodarczą. Chcielibyśmy móc korzystać z dostępu do Internetu także w celach edukacyjnych naszych dzieci aby wyrównywać ich szanse na rozwój poprzez sprawiedliwy dostęp do informacji – to cytat z pisma, jakie wysłali m.in. do Ministerstwa Cyfryzacji.

Imponująca jest liczba osób, które podpisały się pod pismem. To blisko 240 osób! W tym wójt i dwóch sołtysów – Kamyka i Sobolowa. W sprawę zaangażowani są też radni tych dwóch miejscowości.

Jak się okazuje, pismo dotarło do ministerstwa i zrobiło tam wrażenie. Na tyle duże, że w sprawę zaangażowała się dyrektor Departamentu Telekomunikacji.

Z dokumentacji, do której dotarliśmy wynika, że już 25 października skierowała specjalne pismo do wszystkich operatorów telekomunikacyjnych. Pisze w nim m.in.:

Z pisma, które zostało podpisane przez ponad 200 osób, wynika że problemy z pokryciem zasięgiem telefonii mobilnej dotyczą w szczególności miejscowości Sobolów i Kamyk.

W świetle powyższego proszę o udzielenie odpowiedzi odnośnie do tego, czy we wskazanych wyżej miejscowościach rozpoczęli, planują lub rozważają Państwo budowę infrastruktury
telekomunikacyjnej – napisała w piśmie do operatorów dyrektor Agnieszka Krauzowicz.

Wiemy, że otrzymała już odpowiedzi od dwóch operatorów – opublikujemy je w kolejnych materiałach. Tymczasem publikujemy informację, jaką otrzymał już wójt Andrzej Śliwa oraz zaangażowani radni.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.6 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

  1. No to Panie Redaktorze masz Pan pole do popisu tj. pomocy w tej sprawie, przecież jest tak Pan blisko źródła, że będzie wielki wstyd jak Pan nie pomoże, przynajmniej raz coś pożytecznego dla tej „SWOJEJ” gminy może Pan zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.