Sobolów i Kamyk. Ministerstwo interweniuje!

4.1
(8)

Najpierw było pismo mieszkańców, którzy mają już dość braku zasięgu. No i nastąpiła reakcja!

Ministerstwo interweniuje! I to na wysokim szczeblu! Udało nam się dotrzeć do korespondencji w tej sprawie.

Pod koniec września grupa mieszkańców Sobolowa i Kamyka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Mają już dość nieustannego braku zasięgu na swoim terenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Technologie pozwalające na swobodne korzystanie z telefonii komórkowej oraz Internetu nie należą już do nowych i są zwyczajnie niezbędne aby móc pracować, kontaktować się z urzędem, służbami, urzędami, przesyłać pliki z wykonaną pracą czy prowadzić działalność gospodarczą. Chcielibyśmy móc korzystać z dostępu do Internetu także w celach edukacyjnych naszych dzieci aby wyrównywać ich szanse na rozwój poprzez sprawiedliwy dostęp do informacji – to cytat z pisma, jakie wysłali m.in. do Ministerstwa Cyfryzacji.

Imponująca jest liczba osób, które podpisały się pod pismem. To blisko 240 osób! W tym wójt i dwóch sołtysów – Kamyka i Sobolowa. W sprawę zaangażowani są też radni tych dwóch miejscowości.

Jak się okazuje, pismo dotarło do ministerstwa i zrobiło tam wrażenie. Na tyle duże, że w sprawę zaangażowała się dyrektor Departamentu Telekomunikacji.

Z dokumentacji, do której dotarliśmy wynika, że już 25 października skierowała specjalne pismo do wszystkich operatorów telekomunikacyjnych. Pisze w nim m.in.:

Z pisma, które zostało podpisane przez ponad 200 osób, wynika że problemy z pokryciem zasięgiem telefonii mobilnej dotyczą w szczególności miejscowości Sobolów i Kamyk.

W świetle powyższego proszę o udzielenie odpowiedzi odnośnie do tego, czy we wskazanych wyżej miejscowościach rozpoczęli, planują lub rozważają Państwo budowę infrastruktury
telekomunikacyjnej – napisała w piśmie do operatorów dyrektor Agnieszka Krauzowicz.

Wiemy, że otrzymała już odpowiedzi od dwóch operatorów – opublikujemy je w kolejnych materiałach. Tymczasem publikujemy informację, jaką otrzymał już wójt Andrzej Śliwa oraz zaangażowani radni.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.1 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

  1. No to Panie Redaktorze masz Pan pole do popisu tj. pomocy w tej sprawie, przecież jest tak Pan blisko źródła, że będzie wielki wstyd jak Pan nie pomoże, przynajmniej raz coś pożytecznego dla tej „SWOJEJ” gminy może Pan zrobi.

    • Myślę, że kilku rzeczy nie wiesz 😉
      No w każdym razie zasięgu na pewno nikt Ci nie przywiezie w walizce 😉

Komentowanie jest wyłączone.