Sobolów. „Cioto niedorobiona” do ucznia? Nie będzie interwencji gminy

Władze gminy nie widzą powodu do interwencji w sprawie rzekomego obrażania uczniów przez jednego z naczycieli z Zespołu Szkół w Sobolowie.

„Cioto niedorobiona….” – tak miał się tam zwracać wg. relacji jednego z naszych Czytelników jeden z nauczycieli do uczniów. W tej sprawie nie będzie jednak interwencji władz gminy.

„Co się tak na mnie patrzysz, jakbym ci ojca przejechał taczkami”, ,, stól pysk”, ,,ile ty masz lat? – pan. xx – uczeń. To xx lat temu twoi rodzice popełnili przypadek…” – to zwroty jakie miał stosowac nauczyciel wobec uczniów.

O skandalu pisaliśmy w połowie lutego TUTAJ. Wcześniej inny Czytelnik alarmował o innych dziwnych zwyczajach, jakie panują w Zespole Szkół w Sobolowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na wieść o tym dyrekor szkoły, zamiast natychmiast wyjaśnić sprawę, a jeśli zarzuty się potwierdzą – zawiesić nauczyciela, zaczął nas straszyć sądem. Na nasze pytania dotyczące sytuacji i zachowania nauczuciela nie odpowiedział. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Postanowiliśmy zapytać gminę czy wobec skarg rodziców i uczniów ma zamiar podjąć jakieś działania wyjaśniająco-nadzorcze? W odpowiedzi otrzymaliśmy następujące pismo. Anna Kurnik, kierownik Centrum Obsługi Oświaty w Łapanowie do powiedzenia ma na ten temat tylko tyle, że do Urzędu Gminy nie wpłynęły w tej sprawie na piśmie żadne skargi ani ze strony rodziców, ani od uczniów. Zobaczcie odpowiedź: